PUNK FEST W RZESZOWIE
Dodane przez muzol dnia 10.09.2017
Galicja Productions ponownie wraca do sprawdzonej formuły Punk Festu. Nota bene Galicja od samego początku swojego istnienia była niezwykle związana z szeroko pojętą muzyką punkrockową i tego typu koncerty organizujemy z niezwykłą przyjemnością. Dlatego też już 21 października zapraszamy na potężną dawkę punkowego szaleństwa.
Treść rozszerzona
Galicja Productions ponownie wraca do sprawdzonej formuły Punk Festu. Nota bene Galicja od samego początku swojego istnienia była niezwykle związana z szeroko pojętą muzyką punkrockową i tego typu koncerty organizujemy z niezwykłą przyjemnością. Dlatego też już 21 października zapraszamy na potężną dawkę punkowego szaleństwa.
Oto sylwetki zespołów:
Sajgon zespół założony w latach 89-90 w Wałbrzychu grał do roku 95, gdzie ostatni koncert zagrał w Jarocinie. Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu, oprócz wokalisty i gitarzysty Sławomira Trocha, kapela pojawiła się na krótki czas w roku 2009-2011. Sajgon to absolutna klasyka gatunku. Tego koncertu nie można przegapić!
The Bill powstał w 1986 r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i...częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 The Bill'a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina '92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta "The Biut".
Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: "Początek Końca" i "Sex and Roll". Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę "Daję Wam Ogień" i ....zawiesza działalność na 8 lat. W 2004 roku The Bill wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta "Niech Tańczą Aniołowie". A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany "Lekcja Historii". Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill'a udziałem w wielkiej trasie koncertowej "Punky Reggae Live". Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. "Historie Prawdziwe", która pojawiła się w 2009 roku. W 2011 roku odchodzi Robert "Mielony" Mielniczuk a jego miejsce zajmuje Artur "Artie" Woźniak. Zespół stale koncertuje zaliczając frekwencyjne sukcesy.
Punkowy band Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała ponad 100 koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury.
Na dorobek zespołu składają się 4 płyty studyjne. Ostatnia „Na zawsze punk” została wydana w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara), Cycu (gitara,vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, chórki).
Bachor - Jeden z czołowych polskich zespołów sceny Street punk, utworzony w 1999 roku w Giżycku. Nie osiągnął żadnych komercyjnych sukcesów, cieszy się zła reputacją, ma na swoim koncie dwa albumy "BO SIĘ BAWIĆ TRZEBA UMIEĆ" [2006], "ULICA BYŁA DOMEM" [2012] oraz EP "CHULIGAŃSKI ROCK'AND'ROLL" [2015]. Zespół aktywnie koncertuje w całej Polsce, wystąpił również w Czechach, Rosji, Słowacji, Litwie. Proste gitarowe riffy, melodyjne solówki i refreny, tematy poruszane w tekstach to przeważnie zabawa, przemoc, alkohol, miejski zgiełk charakterystyczne dla tego gatunku muzyki. Bachor gromadzi coraz większą grupę fanów, ich teksty wykorzystywane są na oprawach stadionowych a młode zespoły coverują ich utwory grając je na swoich pierwszych koncertach.
Sexbomba - W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie Sexbomba! I skumulować jego energię w wąska wiązkę rock and rollowego ognia......
Zespó gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla. Do tej pory SEXBOMBA nagrała: „To Niemożliwe”1990, „Alkohol”1992, „Zamachy Bombowe” 1993, „Boom” 1993, „Viva” 1996, „Hallo, To Ja”1999, „Woda.Woda.Woda.” 2000, „Historia jakiej Nie Znał Świat” 2001, „Newyorksyty” 2005, „Lekcja Historii” 2006, 3 płytowy box „SEXXBOMBA na XX lecie” 2007, reedycję „Vivy” z koncertem DVD z „Przystanku Woodstock” 2009, "Ctrl+Alt+Delete" 2011, reedycję „Zamachy Bombowe/Boom” 2012 i najnowszy album „Abstrahuj” z listopada 2013 r. Wystąpiła m. in. na Festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym.
Grupa ma najdłużej działającą stronę internetowa polskiego wykonawcy. Strona zespołu powstała jako pierwsza w 1997 roku. Zespół występował na scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB. W utworze Sexbomby "Raz przeżyty dzień" z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik - pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk. Jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka.
Nauka o Gównie powstała i zadebiutowała w 1987 roku. Zespół został założony przez Bunta (Piotra Giglewicza) i jego brata Mariusza (Mariusza Giglewicza). Zespół koncertował w kilkunastu miejscach w kraju. W 1992 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie na małej scenie m.in zagrali utwór we własnej interpretacji "Janek Wiśniewski padł". W 1995 zagrał na WOŚP. Przez kilka lat wydawali własny zin pt. DUPA JASIU (wyszło sześć numerów w kilkuset egzemplarzach). W 1996 zespół zawiesił działalność wraz z wydaniem oficjalnej kasety video działań zespołu z lat 1992-1996. Pod koniec października 2016 roku, na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, zespół ogłosił swoją reaktywację.
Bulbulators – polska grupa muzyczna, grająca w stylu punk rock. Zespół koncertował m.in. z The Adicts, Angelic Upstarts, 999, UK Subs, The Exploited, Charge 69, Po Prostu. Zespół istnieje od końca 1989 roku, kiedy to gitarzysta Artur „Burak” Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy zespół. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70. oraz klasyczne zespoły street punkowe. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku zmianach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album Prawdziwe Życie. Po wydaniu płyty z grupy odszedł i wyjechał za granicę basista Wojciech „TikTak” Stephan (zmarł w Niemczech 12 kwietnia 2007 roku), jego następcą został Paweł „Gruby” Siegel, znany dotąd m.in. z grupy Skampararas.
W 2002 ukazał się drugi album zespołu Nie! Nie! Nie!, zawierający m.in. takie utwory jak „Biało-Czerwoni”, „Pakiet socjalny” czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołączył do krajowej czołówki sceny punk grając koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, UK Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters.
W roku 2004 zespół nagrał kolejny album Punkophilia a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów” uzupełnił coverem zespołu TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny Krzysztof „Zygzak” Chojnacki. Na wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą.
Czwarty album Aut Punk Aut Nihil wydała w 2007 roku łódzka wytwórnia Noise Annoys. W 2009 roku zespół wydał Deja Vu w formie winyla. Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500 sztuk, z czego 100 sztuk na czerwonej płycie winylowej. Strona A albumu zawiera nowe wersje utworów z pierwszych dwóch płyt, strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty.
Kolejnym albumem był Principes Mortales Punk Aeterna z 2010 roku. Krążek wydany w formacie CD zawiera 11 nowych, autorskich utworów zespołu, ale wzorem z przeszłości muzycy także tym razem sięgnęli po cover nagrywając swoją własną interpretację utworu „Przyjdź w taką noc” wykonywaną w oryginale przez zespół Niebiesko-Czarni i Helenę Majdaniec, ale bardziej spopularyzowanego przez Czesława Niemena i zespół Akwarele.
Stylistycznie i brzmieniowo nowy album jest kontynuacją poprzednich dokonań grupy, a wśród tekstów znalazł się wiersz Andrzeja Bursy „Pantofelek”. W sesji nagraniowej do płyty gościnnie udział wzięli: wokalistka grupy The End – Pauka oraz klawiszowiec Tomasz Drachus. Okładkę zaprojektował Michał Arkusiński.
Album Inter Punk powstał w rzeszowskim studio nagrań Big Bit Audio. Nad realizacją nagrań czuwał Jacek Młodochowski, który współpracował z zespołem przy poprzednich albumach: Punkophilia, Aut Punk Aut Nihil oraz Principes Mortales Punk Aeterna. Album zawiera 11 premierowych autorskich utworów oraz cover zespołu Śmierć Kliniczna, w którym gościnnie solówkę zagrał autor utworu Dariusz Dusza. W tytułowym, mówiącym o ponadnarodowym wymiarze punka utworze gościnnie zaśpiewali wokaliści zaprzyjaźnionych z Bulbulators zespołów The Fialky (Czechy), Charge 69 (Francja), Argies (Argentyna), oraz Wayne LOST SOUL z Anglii. W dwóch utworach ma klawiszach wsparła ich Magdalena Czerwińska z zespołu Alians. Autorem szaty graficznej albumu jest łódzki grafik Michal Arkusinski.
Bunkier - fajnie się pisze i zaczyna na ''B'' Myślę, że pierwowzór kapeli powstał jeszcze przed rokiem 1990. Ogromny, a może nawet największy wkład miał tu mój młodszy brat - Młody Kulik (długoletni przyjaciel i gitarzysta kapeli) oraz Goryl (perkusista, również długoletni). Zespół początkowo nie był Bunkrem, ale nazywał się, hmm... The Total Shit, jeśli się nie mylę. I powiedzmy szczerze, że nazwa odzwierciedlała to w jaki sposób graliśmy, albo przynajmniej to co o tym myśleliśmy. Pierwsze próby mieliśmy w zespole szkół ekonomicznych - jednym z wielu miejsc przez jakie się przewinęliśmy.
Z uwagi na to co graliśmy, albo raczej jak się bawiliśmy, z wielu miejsc nas wyrzucano. Nawet z bardzo wielu… Z początkiem lat 90 tych narodził się pomysł, aby coś z tego sklecić na poważnie i nagrać. Pamiętam, że wracaliśmy do domu pełni takich planów i w pociągu w okolicach Katowic narodził się pomysł, aby kapelę przemianować na BUNKIER. Zmartwię wszystkich, którzy myślą, że istnieje jakiś głębszy sens znaczenia tej nazwy... Nie było żadnego. Fajnie się pisze i zaczyna na ''B''
... Szybko nagraliśmy swój pierwszy materiał w studiu ''Złota Skała'' w Warszawie u kolegi
Brylewskiego. Wiele by tu wspominać... Jechaliśmy tam z Kisem. Ja, Młody i Goryl. Nawet nie mieliśmy basisty. Ale Goryl powiedział, że da radę nagrać bas i dał radę!!! I tak, w trzy dzionki skleciliśmy materiał „Szpital psychiatryczny'' przy pomocy chłopaków z Armii i największym oczywiście Roberta Brylewskiego’
Po roku 94 Falon zaproponował nam nagranie w czeskim Cieszynie gdzie pojechaliśmy już z basistą. No i pełny wypas!!! W tej sposób powstał materiał na nasz drugi już kasetowy nośnik pt. ''Naziści Wypierdalać !'' (że tak ładnie powiem). Ostry tytuł i wymowa całego materiału były typowym protestem przeciwko temu co się w tym czasie działo, tak w naszym mieście jak i okolicach. Przeciwko przejawom agresji i wszelkim odmianom skrajnych poglądów faszyzująco-dziwnych.
W 1996 roku uderzyliśmy jak poprzednio do czeskiego Cieszyna, gdzie nagraliśmy kawałki na nasz trzeci już nośnik kasetowy pod tytułem „Istota człowieczeństwa”. Materiał był bardziej hard corowo-jakiś tam... (tak przeczytałem w jakiejś mądrej recenzji! :) W 2007 roku nagraliśmy materiał w studiu radiowej Trójki pt. „Wyskocz z autobusu-kierowca kłamie”, który ukazał się w drugiej połowie roku...
W roku 2014 wytwórnia Zimy wydała stary dwupłytowy materiał płyt''naziści wypierdalać'',i ''istotę człowieczeństwa'' i pojawiły się odnowione znacznie materiały na wspomnianym wydawnictwie...
...koncertujemy po polskiej ziemi i nie tylko goszcząc po klubach, skłotach czy festiwalach, zespół tworzy Tomek/gitara/, Skawa /perkusja/, Stary /druga gitara/ i ja, czyli Kulik/ bas wokal/...nasze koncerty to wciąż i przede wszystkim przekaz, antyfaszystowski punk, zaangażowany klimat i niekomercyjny charakter...
Kulik / Bunkier/
PUNK FEST 2017 RZESZÓW
Sajgon, The Bill, Uliczny Opryszek, Bachor, Sex Bomba, Nauka o Gównie, Bulbulators, Bunkier.
Rzeszów – 21.10.2017 – Klub Life Hous ul Rejtana 1
Otwarcie wejść: 15:00 Start: 16:00
Bilety przedsprzedaż 60 zł, w dniu koncertu 7 0zł do nabycia:
KOLEKCJONERSKIE:
Thorn & Emm ul Cicha 4
Klub Life Hous ul Rejtana 1
Trasa Podziemna ul Rynek 26
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.