3 GRAMY - 3 WYJĄTKOWE KONCERTY!
Dodane przez muzol dnia 22.03.2013
Trzy unikatowe wydarzenia muzyczne szykuje dla Łodzian Fundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. Podczas trzech koncertów zaplanowanych na trzy kolejne miesiące tego roku, w klubie Scenografia (Łódź, ul. Zachodnia 81/83) wystąpią trzy niekwestionowane osobistości muzyczne.




Treść rozszerzona
Trzy unikatowe wydarzenia muzyczne szykuje dla Łodzian Fundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. Podczas trzech koncertów zaplanowanych na trzy kolejne miesiące tego roku, w klubie Scenografia (Łódź, ul. Zachodnia 81/83) wystąpią trzy niekwestionowane osobistości muzyczne.



Na wyłączność dla stu pierwszych miłośników oryginalnych dźwięków, którzy zaopatrzą się w kosztujące 33 złote bilety zagrają artyści, których każdy koncert jest emocjonującym, nieprzewidywalnym wydarzeniem, pełnym szalonych, muzycznych niespodzianek.

Ekskluzywności imprezom dodaje fakt, że jeden ze wspomnianej trójki artystów ostatni raz gościł w Łodzi ponad 25 lat temu, a dwaj pozostali goście koncertową premierę na łódzkiej scenie mają dopiero przed sobą.

Muzycznych emocji na najwyższym poziomie, w trzy wybrane soboty, dostarczą łodzianom kolejno:

23 marca, papież polskiej elektroniki – Władysław Komendarek,

13 kwietnia, progresywni „otwieracze” umysłów – Hipgnosis,

25 maja, symfoniczno-metalowi koneserzy synestezji – Victorians.

Wszystkie koncerty odbędą się w klubie Scenografia (Łódź, ul. Zachodnia 81/83)
Początek każdego z wydarzeń o godzinie 20.00. Wejście od 19.00. Wszystkie koncerty odbędą się w soboty, dni ustawowo wolne od pracy najemnej.

Bilety do nabycia wyłącznie poprzez sieć ticketpro.pl (czyli również Empiku, Media Markcie, Saturnie i in.). Ilość miejsc ograniczona – przewidziano wyłącznie sto miejsc na każdy z koncertów. To pierwsze trzy imprezy w cyklu koncertów 3gramy. Kolejne w przygotowaniu.

Władysław Komendarek

Zaczynał pod koniec lat 70., w stworzonej razem z braćmi Puczyńskimi grupie Exodus, dziś stanowiącej legendę polskiej progresji. Gdy po siedmiu latach grania zespół się rozpadł, zabrał się za eksperymentowanie z muzyką „na własną rękę”, co zresztą z powodzeniem robi do dziś.

Komponuje elektroniczne dźwięki, pełne wielogatunkowych naleciałości: od punku i hard rocka, po jazz i muzykę klasyczną. Ma na koncie ponad dwadzieścia płyt, na których w nietuzinkowy sposób łączy klasykę ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Był gościem ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, na którym poprowadził autorski warsztat pt.: „Od dźwięku do produkcji”, przyciągając swoją charyzmą i poczuciem humoru tłumy. Gdyby mógł, poleciałby w kosmos.

Wywiad z Władysławem Komendarkiem - http://3gramy.pl/wladyslaw-komendarek-wywiad/

www.komendarek.art.pl

Hipgnosis

Zespół, który tożsamości swoich członków strzeże pilniej niż strażnicy wejścia do Białego Domu. Na koncertach grupa ogranicza werbalny kontakt z publiką do minimum, by – jak tłumaczy – nie rozpraszać ani siebie, ani słuchaczy. Muzyka, którą tworzy ta formacja to – w dużym uproszczeniu – rock progresywny, przepełniony tysiącem różnorodnych inspiracji i wpływów innych gatunków. Hipgnosis ma na koncie trzy studyjne albumy. O ostatniej, jak dotychczas, płycie zespołu pisze Krzysztof Helbig:

„Relusion” jest najnowszym krążkiem krakowskiego zespołu, na którym motywem przewodnim jest Ojciec Niebieski, a raczej jego brak. Inspirowani „Bogiem Urojonym” Richarda Dawkinsa artyści, postanowili ubrać treść książki w dźwiękową suknię. Ta kreacja okazała się trafionym, spójnym pomysłem, której szykowności, elegancji i stylu nie przyćmi kolekcja Giorgio Armaniego, będąca przy „Relusion” łachami menela.

Galeria z koncertu Hipgnosis w galerii Tomasza Sętowskiego:

http://3gramy.pl/hipgnosis-koncert-w-galerii-tomasza-setowskiego-8-12-2012-r-czestochowa-muzeum-wyobrazni/

http://www.hipgnosis.pl/

Victorians

Wyglądają jakby pomylili epoki. Otwarcie przyznają się do fascynacji XIX-wieczną kulturą. Uparcie wierzą, że sztuka może zmienić świat. Tworząc symfoniczny metal kładą nacisk na to, żeby pobudzić nie tylko słuch, ale również ożywić pozostałe zmysły słuchaczy. W ubiegłym roku wydali debiutancką płytę „Revival”. Fragment recenzji:

W pełni anglojęzyczna płyta Polaków to wypadkowa dynamiki i stylu. Nie uświadczy się tu przygnębiającej melancholii czy romantycznego zatracenia. Wyczuwa się za to zaangażowanie aranżacyjne i kompozycyjną spójność. Instrumenty smyczkowe w kombinacji z przesterowanymi gitarami, klawiszami i perkusją byłyby niczym bez wokalistki. Jej głęboki, intymny głos, jego mocne brzmienie i melodyjność, przenosi do alkowy godnej dostojników, którzy wrócili z polowania.


Wywiad z zespołem: http://3gramy.pl/victorians-wywiad-utis-vi-eydis/

http://victorians.pl/