ZESPÓŁ DHUN NA DWÓCH KONCERTACH WE WROCŁAWIU
Dodane przez muzol dnia 11.07.2013
Już jutro i pojutrze wystąpi zespół Dhun, którego twórczość łączy wpływy klasycznego jazzu, muzyki folkowej różnych kultur, klasyki europejskiej i tradycyjnej muzyki indyjskiej. Muzycy zagrają 12 lipca w w Karczmie Kasieńka i dzień później na Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego.


Treść rozszerzona
Już jutro i pojutrze wystąpi zespół Dhun, którego twórczość łączy wpływy klasycznego jazzu, muzyki folkowej różnych kultur, klasyki europejskiej i tradycyjnej muzyki indyjskiej. Muzycy zagrają 12 lipca w w Karczmie Kasieńka i dzień później na Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego.



Zespół DHUN powstał na bazie eksperymentu muzycznego, łączącego brzmienia Wschodu i Zachodu. Artyści czerpią inspirację z klasycznego jazzu, muzyki folkowej różnych kultur, klasyki europejskiej i tradycyjnej muzyki indyjskiej. Pełny skład to 7 osób, w tym m. in.: prof. Subhendu Ghosh (lider i wokalista), Gabriel Krappmann (skrzypce), Andreas Deutsch (saksofon), Torsten Goerke (gitara), Debojyoti Chakraborty (sitar), Elias Diesen (fllet), Chintan Desai (tabla).



Zespół wystąpił dotychczas w: Weinböhla, Meissen, Dresden Blaue Fabrik, Dresden Cricket Club, Dresden Jaipur Restaurant. Koncert specjalny z udziałem muzyków gościnnych miał miejsce w 2011 roku na Drezdeńskiej Politechnice z okazji 150-lecia urodzin indyjskiego noblisty z zakresu literatury - Rabindranatha Tagore'a .



Prof. Subhendu Ghosh jest założycielem i dyrektorem Pratidhwani, popularnej organizacji kulturalnej, która od 25 lat tworzy muzykę i sztuki teatralne na rzecz ruchów ludowych w Indiach. Od 2011 r. współpracuje z Instytutemk Studiów Azjatyckich.

We Wrocławiu występował dwukrotnie: jako gość specjalny Katedry Muzykologii poprowadził prezentację dotyczącą klasycznej muzyki indyjskiej na Uniwersytecie Wrocławskim (2011) oraz wystąpił z koncertem i warsztatem w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu podczas II edycji Wystawy Nieznane Oblicza Hinduizmu organizowanej przez Instytut Studiów Azjatyckich i Muzeum Etnograficzne (2011). Profesor angażuje się w badania nad przyswajaniem przez człowieka schematów i wzorów, a zwłaszcza motywów muzycznych, takich jak ragi i tale.

Zazaaranżował również muzykę do filmów, m.in. „Imagine Kalpana”, krótkometrażowego obrazu o życiu wielkiego bojownika o wolność Kalpana Dutta (Joshi) produkcji Doordarshana, „Asli Azadi”, filmu dokumentalnego o kobietach walczących o wolność, oraz „Apne haque ke liye”, dokumentu o wytwórcach lin w parku narodowym Rajaji. Jego dziełem jest także oprawa muzyczna sztuki „Andorra” oraz baletu „Azadi ke Taraane”.



Koncerty Zespołu DHUN we Wrocławiu

12 VII 2013, godz. 20:00, Karczma „Kasieńka”, ul. Piotra Michałowskiego 3, Biskupin, Wrocław.
13 VII 2013, godz. 18:00, Katedra Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 36, s. 208.
Bilety:

·darmowe
·ok. 16 zł - w cenie soft drink lub czeskie piwo. Pozostały przychód przeznaczony jest na pokrycie częściowych kosztów przyjazdu Zespołu z Drezna.
Organizatorzy: Instytut Studiów Azjatyckich, Katedra Muzykologii UWr., Karczma „Kasieńka”
Partnerzy: Galeria Mieszczańska
Kontakt: Aneta Krejczy, Instytut Studiów Azjatyckich, tel. 731718422, email:
anetakrejczy@o2.pl




https://www.facebook.com/events/540586442674389/

https://www.facebook.com/events/687987347884969/?ref=2