SWEAR THE EMPRESS ''EP'' (2015)
Dodane przez muzol dnia 09.12.2015
Swear The Empress to interesujący polski zespół, który powstał niespełna rok temu. Mimo młodego stażu grupie udało się zagrać na kilku festiwalach – między innymi na Żyrock Festival 2015. Swear The Empress łączą w swej muzyce elementy gotyku, new metalu i klasycznego heavy rocka.


Treść rozszerzona
Swear The Empress to interesujący polski zespół, który powstał niespełna rok temu. Mimo młodego stażu grupie udało się zagrać na kilku festiwalach – między innymi na Żyrock Festival 2015. Swear The Empress łączą w swej muzyce elementy gotyku, new metalu i klasycznego heavy rocka.Na epce znajdziemy sześć rozbudowanych i świetnie wykonanych kompozycji. Na pierwszym planie jest wokalistka Justyna Kawałko – jej mocny głos, o miłej dla ucha barwie jest znakiem rozpoznawczym Swear The Empress. Ważną rolę odgrywają potężnie brzmiące gitary – słychać to już w otwierającym płytkę ‘’Hesitation.’’

Zespół, w ciekawy sposób, łączy ciężkie, metalowe dźwięk z atrakcyjnymi melodiami. Na pochwałę zasługują kunsztowne solówki gitar – mają one neoklasyczny charakter. Justyna śpiewa w bardzo emocjonalny sposób – posłuchajcie na przykład przebojowego ‘’To the core.’’ Utwór ten jest jednym z najlepszych na epce. Wspaniałe, gitarowe dialogi (efektowne arpeggia) przywodzą mi na myśl dokonania Yngwiego Malmsteena i Helloween.Swear The Empress potrafią też zabrzmieć lirycznie – oparty na orientalnych melodiach ‘’Colors’’ Zespół przyspiesza w ‘’Take away my pride’’, z wielogłosowymi partiami wokalnymi. Warto posłuchać metalowo – balladowego, o lekko folkowym posmaku ‘’As you walk away.’’ Szkoda tylko, że utwór tak szybko się wycisza. Ostatni na epce ‘’The Same horizon’’ łączy w sobie ciężar nu metalu (w zwrotkach) oraz gotycki nastrój (w refrenach).

Płytki słucha się z dużą przyjemnością – zwarte i dobrze skonstruowane kompozycje, świetny warsztat muzyków oraz łatwość w tworzeniu ciekawych melodii. Na pochwałę zasługuję też potężne i selektywne brzmienie całości. Swear The Empress mają duże szanse, aby poważnie ‘’namieszać’’ na rodzimym (i może też zagranicznym) rynku muzycznym. Ciekaw jestem jak twórczość Swear The Empress sprawdza się na żywo.