STARSAILOR Silence is easy
Dodane przez muzol dnia 15.03.2009
To już drugi studyjny album w dorobku tej interesującej brytyjskiej grupy. ,,Silence is easy’’jest płytą bardziej optymistyczną od pamiętnego debiutu, o czym świadczy chociażby utwór tytułowy.
Nowością jest wykorzystanie przez zespół brzmień orkiestry, dzięki której muzyka staje się bardziej wzniosła i dostojna.
Treść rozszerzona
Album wypełniają spokojne i nastrojowe ballady(króciutkie ,,Fidelity’’ i ,,Restless heart’’, przejmujący ,,Some of us’’, ,,Born again’’ z piękną partią wiolonczeli). Nie brak też bardziej dynamicznych kompozycji (beatlesowskie ,,Music was here’’ i utwór tytułowy oraz ,,Four to the floor’’, przypominający przeboje Joe Cockera). Na uwagę zasługują także ,,Shark food’’ z powtarzanymi segmentami tekstu,trochę musicalowy ,,Bring my love’’ i melancholijny ,,White dove’’.
Na uznanie zasługuje fakt, że w ciągu niespełna czterdziestu minut Starsailor udało się pomieścić na albumie tak wiele interesujących pomysłów. Płyta powinna przypaść do gustu wielbicielom muzyki takich grup jak: Travis,James i The Waterboys.