KLUB FIRLEJ JAKIEGO NIE ZNACIE
Dodane przez muzol dnia 03.08.2017
Firlej nie tylko muzyką stoi. Będzie można się o tym przekonać w sierpniu, w którym w programie znajdzie się, aż siedem imprez skierowanych do stałych i tych najnowszych gości klubu. Miesiąc zainauguruje, odbywające się cyklicznie, piątkowe Pre-party Kolażowe, czyli nowa artystyczna działalność Kawiarni Sąsiedzkiej. W najbliższą sobotę (5.08) Dolnośląska Giełda Fonograficzna skupi melomanów i kolekcjonerów różnych nośników muzycznych.

Treść rozszerzona
Firlej nie tylko muzyką stoi. Będzie można się o tym przekonać w sierpniu, w którym w programie znajdzie się, aż siedem imprez skierowanych do stałych i tych najnowszych gości klubu. Miesiąc zainauguruje, odbywające się cyklicznie, piątkowe Pre-party Kolażowe, czyli nowa artystyczna działalność Kawiarni Sąsiedzkiej. W najbliższą sobotę (5.08) Dolnośląska Giełda Fonograficzna skupi melomanów i kolekcjonerów różnych nośników muzycznych.

W trzecią sobotę miesiąca podwórko przed Firlejem stanie się przestrzenią dla bezgotówkowej wymiany ubrań, zabawek, kwiatów i innych - odbędzie się Otwarta Wymiana Sąsiedzka #3 Już 20.08 do Wrocławia powraca Kuchnia Społeczna. Zapraszamy również do Katowic na zaprzyjaźniony OFF Festival.

4-25.08.2017 | każdy piątek | godz. 18:00-20:00
Kolażowe Pre-party
Wstęp darmowy.


W najbliższy i każdy kolejny piątek w godzinach 18:00 - 20:00 przestrzeń, działającej w Firleju, Kawiarni Sąsiedzkiej stanie się miejscem na idealne bifor party w artystycznym wydaniu. Prowadzone przez Lubę Shnyder warsztaty z techniki kolażu łączymy z orzeźwiającymi drinkami co daje świetne miejsce wypadowe dla dalszej piątkowej zabawy!

5.08.2017 | sobota | godz. 13:00-15:00
Dolnośląska Giełda Fonograficzna
Wstęp darmowy.


Cykliczne – w pierwszą sobotę miesiąca – spotkania są doskonałą okazją, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotkać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze.

19.08.2017 | sobota | godz: 11:00-15:00
Otwarta Wymiana Sąsiedzka i Pchli Targ #3
Wstęp Wolny.


Otwarta Wymiana Sąsiedzka, czyli przestrzeń dla bezgotówkowego obrotu odzieżą, książkami i płytami. Chętni będą mogli również, w wydzielonej strefie, sprzedawać swoje rzeczy. Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania, zaprzestania niepotrzebnego gromadzenia rzeczy oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazane zostaną organizacjom niosącym pomoc potrzebującym.

20.08.2017 | niedziela | godz: 14:00-16:00
Kuchnia Społeczna w Firleju
Wstęp: wegańskie ciasto lub 10 zł


Przyjdź, przynieś wegańskie, podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim, szwedzkim stole, który współtworzymy sami! Kuchnia Społeczna ma na celu promowanie etycznej, pozbawionej mięsa i produktów odzwierzęcych kuchni. Ewentualne zyski przeznaczane są na rzecz wartościowych inicjatyw społecznych.

Ponadto, w imieniu organizatorów, zapraszamy do Katowic na zaprzyjaźniony OFF Festival! (4-6.08.2017).

Najłatwiej płynie się z prądem, ale my nie lubimy łatwych rozwiązań. OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować. Oczywiście, cieszą nas pochwały uczestników imprezy, wyrazy uznania ze strony mediów i liczne nagrody, ale jeszcze bardziej cieszą nas wasze pomysły, które narodziły się na naszym festiwalu. Inspiracje, które przełożyły się na waszą sztukę, pracę i życie prywatne. Bo nawet jeśli wokół mówią, że muzyka nie zmienia świata, my swoje wiemy – że przynajmniej zmienia ludzi.

Leave the stream: OFF Festival Katowice

Na OFF Festival Katowice przyjeżdża się, by odkryć nową fascynującą muzykę lub po raz pierwszy w Polsce zobaczyć legendy światowej muzyki alternatywnej. Na 12. edycji OFF Festivalu, w Dolinie Trzech Stawów pojawią się m.in. PJ Harvey, Feist, Swans (ze 150-minutowym setem, na pożegnalnej trasie w tej formule!), Shellac, Talib Kweli Live, Beak>, Arab Strap, The Black Madonna, Boris, Wolves In The Throne Room, Thee Oh Sees, Conor Oberst i Jessy Lanza, a Polskę reprezentować będą m.in. Kwadrofonik + Artur Rojek i PRO8L3M. Na czterech scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów – absolutnie wyjątkowych, unikalnych, poszukujących.

Jak co roku warto będzie zwrócić uwagę na wydarzenia towarzyszące, w tym spotkania i dyskusje z autorami książek w Kawiarni Literackiej pod kuratelą Sylwii Chutnik, muzyczne Kino Legalnej Kultury i wystawę 298111, organizowaną przez Muzeum Śląskie w Katowicach, której kuratorem jest Sebastian Cichocki.

Więcej informacji i bilety: http://www.off-festival.pl/pl

Strona Firleja: http://www.firlej.wroc.pl/