''LETNIE GRANIE'' - SIERPNIOWE KONCERTY
Dodane przez muzol dnia 12.08.2017
Serdecznie zapraszamy na koncerty z serii Letniego Grania na Mikołowskim Rynku w każdy wakacyjny piątek od 19:30. W najbliższym czasie zagrają Nivel oraz 4Szmery.

Treść rozszerzona
Serdecznie zapraszamy na koncerty z serii Letniego Grania na Mikołowskim Rynku w każdy wakacyjny piątek od 19:30. W najbliższym czasie zagrają Nivel oraz 4Szmery.

18. sierpnia zagra N I V E L. Założony w 2010 roku kwartet instrumentalny (od połowy 2016 r. także wokalno-instrumentalny) specjalizuje się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycjach opartych o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, gruziński, brazylijski i amerykański. Trzon zespołu stanowi czwórka śląskich muzyków z Bytomia, Świętochłowic i Gliwic, na co dzień związana z zespołami:
Cocotier
Acoustic Travel Band
Altra Volta quartet
Teatr "A" z Gliwic

Od kwietnia 2016 roku z zespołem współpracuje wybitny wokalista i publicysta Grzegorz Płonka. Dzięki tej współpracy repertuar zespołu poszerzył się o utwory andaluzyjskie, neapolitańskie, meksykańskie oraz utwory polskie utrzymane w konwencji tanga milonga. Kilka zagranych koncertów oraz entuzjastyczny odbiór publiczności utwierdziło nas w przekonaniu nagrania płyty z nowym programem artystycznym. W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach.
https://www.facebook.com/zespolnivel/

25. sierpnia zagrają 4 szmery. Najlepszy AC/DC tribute band w EU. Połączyła ich wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nich red. Metz „słuchanie już nie wystarcza”. Do tej pory wydali dwie płyty. Pierwszą z nich nagrali w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział również Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak i Paweł „Bejbi” Mąciwoda.

Członkowie zespołu:

Sierściu - voc
Jacek Szwed - g
Arkadiusz Kluczewski - g
Grzegorz "Gabi" Gruca - gb
Andrzej Tabor - dr.
https://www.facebook.com/zespol.szmery/