THERION ORAZ IMPERIAL AGE NA MARCOWYCH KONCERTACH W POLSCE
Dodane przez muzol dnia 27.11.2017
Elektryzująca wiadomość dla fanów symfonicznego metalu. Już w połowie marca, w Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu zagra legenda szwedzkiego metalu – Therion. Zespół promować będzie pierwszy od sześciu lat nowy album studyjny, metal-operę „Beloved Antichrist”. Przed Therionem wystąpią Rosjanie z Imperial Age, również z metal-operą „The Legacy Of Atlantis” oraz niemiecki Null Positiv.

Treść rozszerzona
Elektryzująca wiadomość dla fanów symfonicznego metalu. Już w połowie marca, w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu zagra legenda szwedzkiego metalu – Therion. Zespół promować będzie pierwszy od sześciu lat nowy album studyjny, metal-operę „Beloved Antichrist”. Przed Therionem wystąpią Rosjanie z Imperial Age, również z metal-operą „The Legacy Of Atlantis” oraz niemiecki Null Positiv.

Therion – szwedzki zespół uznawany za prekursora i jednego z najsłynniejszych na świecie wykonawców symfonicznego metalu. Zainspirowana dokonaniami Szwajcarów z Celtic Frost postanowiła stworzyć własną wersję heavy rockowej opery. Członkowie grupy darzą Polskę szczególnym sentymentem - grali na Metalmanii oraz na samodzielnych, klubowych koncertach.

Tym razem zespół zaprezentuje bowiem materiał z nadchodzącej płyty studyjnej, pierwszej od ponad pięciu lat! Podobnie jak poprzedni album „Les fleurs du mal”, nowe wydawnictwo Theriona będzie utrzymane w konwencji metal-operowej. Czego można spodziewać się po tytule „Beloved Antichrist”?

Zespół znany jest z inspiracji okultyzmem, kabałą i mitologią starożytną w warstwie tekstowej, a lista muzycznych stylistyk, którymi wzbogacali konwencję symfonicznego metalu obejmuje jazz, pop, industrial i wiele innych. Po ostatniej płycie złożonej z klasyków francuskiego chanson można spodziewać się, że będziemy bardzo zaskoczeni. Kolejne eksperymenty? A może powrót do deathmetalowych korzeni? To trzeba usłyszeć na żywo - premiera nowej płyty w styczniu 2018, a już w marcu trasa po Polsce.

Imperial Age to pochodzący z Rosji septet wykonujący symfoniczny metal z elementami muzyki ludowej. Zespół został założony w 2012 przez klawiszowca i wokalistę Aleksandra „Aora” Osipowa. Obecny skład ustalił się po dołączeniu wokalistki – śpiewaczki operowej Aleksandry Sidorowej. Imperial Age mają na koncie trasy m.in. z Paradise Lost, Tarją Turunen (Nightwish) oraz Therionem. Na koncertach w Polsce również zaprezentują metal-operę pt. „The Legacy Of Atlantis”.
https://www.facebook.com/events/704322383111444/

THERION
+ IMPERIAL AGE, NULL POSITIV
16.03.2018 A2 / Wrocław
Bilety: 95 pln
105 pln Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Rocky Shop
115 pln w dniu koncertu.

http://pwevents.pl/bilety/therion-imperial-age-a2/535/0
Organizator: PW Events