CHUCK FRAZIER TRIO W HARD ROCK PUBIE PAMELA
Dodane przez muzol dnia 10.02.2018
W poniedziałek (12 lutego) w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi Chuck Frazier Trio. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Występ zespołu poprzedzą warsztaty gitarowe, które poprowadzi Krzysztof "pARTyzant" Toczko. Wydarzenie jest rozpoczęciem nowego roku Campusu HRPP. Wstęp na koncert jak i warsztaty jest wolny.

Treść rozszerzona
W poniedziałek (12 lutego) w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi Chuck Frazier Trio. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Występ zespołu poprzedzą warsztaty gitarowe, które poprowadzi Krzysztof "pARTyzant" Toczko. Wydarzenie jest rozpoczęciem nowego roku Campusu HRPP. Wstęp na koncert jak i warsztaty jest wolny.

Trzy przepełnione muzyczną pasją temperamenty, których wspólnym mianownikiem jest miłość do klasycznego bluesa, połączyły swoje siły. Chuck Frazier (USA), Wojtek Kubiak (PL) i Dawid Wydra (PL) to muzycy, którzy doskonale rozumieją się na scenie. Ich repertuar nawiązuje do klasycznego amerykańskiego bluesa. Muzyka w wykonaniu tria pozwala przenieść się słuchaczom do miejsc, gdzie rodził się blues.

Chuck Frazier - amerykański artysta pochodzący z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny, ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat (jego dziadek, pracując jako pomocnik na ranczu, znalazł pod snopem siana starą gitarę akustyczną, był to pierwszy instrument Chuck'a). W wieku 15 lat grał w Houston, Austin, Dallas i okolicznych miejscowościach. Przełomowym momentem w karierze Chuck'a była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrock’a.

Większość muzyki prezentowanej przez Chuck’a to jego własne kompozycje, będące połączeniem soulu, bluesa, jazzu, hip-hopu i rocka. Duży wpływ na jego twórczość miał Albert Collins, wspaniały gitarzysta z Teksasu. Nawiązuje również do takich artystów jak Taj Mahal, Howlin Wolf, Prince, Curtis Mayfield i oczywiście Jimi Hendrix. Wszyscy ci muzycy mieli duży wpływ na jego kompozycje. Chuck występował i nagrywał z wieloma znanymi muzykami, między innymi Tim’em Scott’em McConnell’em (Ledfoot), Keith’em Levene (PIL), Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Ted’em Parsons’em (Prong) i Madcon’em.

Wojtek Kubiak - gitarzysta akustyczny i elektryczny, od wielu lat związany z poznańską sceną rockową i bluesową. Współzałożyciel licznych formacji bluesowych, z którymi występował na najważniejszych polskich festiwalach (Rawa Blues,Olsztyńskie Noce Bluesowe i inne) Miał okazję współpracować z takimi wykonawcami, jak: Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Kupczyk, Kasia Wilk, Wolna Sobota, Brick House, Dr. Blues, czy Simply Blue.

Dawid Wydra - harmonijkarz wywodzący się ze śląskiej sceny. Wielokrotnie wyróżniany jako instrumentalista. Dwukrotnie na 5. miejscu w kategorii "Harmonijkarz Roku" w plebiscycie kwartalnika "Twój Blues". Współpracował z takimi wykonawcami, jak: Adam Kulisz (wielokrotny wokalista roku wg czytelników "Twojego Bluesa"), Tortilla, Marek Makaron Trio, Dobre Ludzie, Damian Luber, Minix, Jąkpa Blues Band, Grzegorz Olejnik, Mr. Blues, Wolna Sobota, Przytuła & Kruk, Dr Blues & Soul Revision, Brick House.

https://www.facebook.com/HardRockPubPamela/