TURBOWOLF NA MARCOWYCH KONCERTACH W POLSCE
Dodane przez muzol dnia 11.03.2018
Turbowolf przyjedzie promować swój nowy album na dwóch koncertach w Polsce. Zapraszamy 30 marca do wrocławskiego klubu Pralnia oraz dzień później 31 marca do warszawskiej Hydrozagadki. Grupa świętuje premierę nowego albumu “The Free Life”. Materiał można już teraz odsłuchać między innymi za pośrednictwem Spotify. Supportem będzie grupa Puppy.

Treść rozszerzona
Turbowolf przyjedzie promować swój nowy album na dwóch koncertach w Polsce. Zapraszamy 30 marca do wrocławskiego klubu Pralnia oraz dzień później 31 marca do warszawskiej Hydrozagadki. Grupa świętuje premierę nowego albumu “The Free Life”. Materiał można już teraz odsłuchać między innymi za pośrednictwem Spotify. Supportem będzie grupa Puppy.

Turbowolf (Wielka Brytania) rock, hard rock, psychodelia, punk: Bristol wielu kojarzy się wielu jako miejsce, w którym narodził się trip hop, zapoczątkowany przez artystów pokroju Tricky'ego, Massive Attack i Portishead. Słynie również ze sceny drum'n'bassowej, między innymi dzięki Roniemu Size'owi. Metalowcy kojarzą Bristol, chociażby z kultowym Onslaught. Z kolei ci, którym bliższy jest klasyczny, rock, oldschoolowy rock, hard rock, znajdą w mieście kapitalną załogę Turbowolf.

W 2018 roku załoga dowodzona przez genialnego wokalistę Chrisa Georgiadisa obchodzić będzie 10-lecie powstania. Jubileusz przypieczętuje nową, pierwszą po trzyletniej przerwie płytą "The Free Life", promowaną przez kapitalny utwór tytułowy, a także trasą koncertową, która nie mogła ominąć Polski. Nie mogła, bo kwartet (są w nim jeszcze basistka Lianna Lee Davies, gitarzysta Andy Gosh i perkusista Blake Davies) podczas poprzedniej wizyty w naszym kraju doświadczył porywającej, ognistej reakcji publiczności, której na pewno nie zapomniał.

Turbowolf trudno nie pokochać. Genialnie mieszają ostre gitarowe granie ze szkoły lat 60. i 70. z punkiem, rock and rollem, doprawiając to wszystko psychodelicznym odjazdem oraz punkową bezpośredniością. Piosenki grają na totalnym luzie, a widowiskiem fenomenalnie dyryguje urodzony frontman, jakim bez wątpienia jest Chris Georgiadis.
http://www.turbowolf.co.uk/

https://www.facebook.com/turbowolf

Puppy (Wielka Brytania) hard rock, heavy metal: Na Wyspach Brytyjskich opisano ich jako powiew świeżego powietrza na mocno przewidywalnej rockowej scenie. I z pewnością tworzący londyńskie trio Puppy Billy Howard, Jock Norton i Will Michael sporo świeżości wnieśli. Nie tylko na scenie brytyjskiej, lecz na rockowo-metalowej scenie w ogóle.Szczeniaczek narodził się w 2014 roku. Najpierw było ich dwóch, Jock (wokal, gitara) i Billy (perkusja), niedługo później doszlusował Will (gitara basowa).

Od samego początku interesowało ich to, aby fajne melodie ciekawie pożenić z mocnymi riffami. Przyznają się, że lubią pokręconego rocka niezależnego. Lubią też porządnie przyłożyć. Ich dorobek jest na razie skromny. Obejmuje imienną EP-kę z 2015 roku oraz wydaną dwa lata później "Vol II". Ta druga, którą będą promować w Polsce, to nie tylko energetyczny hard rock i metal, lecz również spora dawka psychodelii i melancholii. Nie brakuje oczywiście kapitalnych melodii, których nie powstydziłby się nawet Rivers Cuomo i jego koledzy z Weezer.

https://puppyvybes.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/puppyvybes

Stay Nowhere (Kraków) hard core, punk, post hard core: Jeżeli szukacie ciekawej alternatywnej kapeli, która gra z wykopem i może pochwalić się znakomitym wokalem, koniecznie skierujcie swoją uwagę na krakowskie trio Stay Nowhere. Świat usłyszał o nich po raz pierwszy w 2016 roku, kiedy opublikowali w sieci demo. Kilka piosenek zrobiło wrażenie na recenzentach i trudno się im dziwić. Trio wspaniale połączyło bowiem surowe, garażowe brzmienie, mocną sekcję, melodie oraz ogromnie nasycone emocjami wokale basisty i wokalisty Kuby. Niektórzy słyszą w tym starą Nirvanę jeszcze sprzed sukcesu komercyjnego, inni Dinosaur Jr., jeszcze inni Seaweed i Hüsker Dü. Mniejsza jednak o to, co kto w muzyce Stay Nowhere usłyszy. Ważne jest to, że zespół wspaniale czerpie z tradycji mocnej gitarowej, garażowej alternatywy, filtrując ją po swojemu i tworząc godne uwagi kompozycje, które za każdym razem odkrywają przed nami coś ciekawego.

Debiutancki album kapeli z Krakowa, zatytułowany po prostu "Stay Nowhere" ukazał się latem 2017 roku. Na winylu wydała go kultowa wytwórnia Antena Krzyku. Miks i mastering materiału wykonał Haldor Grunberg w swoim Satanic Audio. Dodajmy, że oprócz wspomnianego Kuby, w zespole są jeszcze Emil (gitara) i Hubert (perkusja).
https://staynowhere.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/staynowhere

The Heavy Clouds (Warszawa) rock, punk, stoner, grunge: Niedawno wspierali na koncertach legendę polskiego ciężkiego grania, Illusion. Kilkanaście miesięcy wcześniej można było ich oglądać w roli suportu fantastycznych Australijczyków z Airbourne. Tych chwalebnych momentów w historii warszawskiego tria The Heavy Clouds można by wymienić więcej. A historia, jak wieść zespołowa głosi, zaczęła się od telefonu.

Numer w 2014 roku wykręcał Piotr Podgórski (Maqama, Lion Shepherd; perkusja), a po drugiej stronie linii był Wojtek Ziemba (Elvis Deluxe, Black Tapes; gitara basowa, wokal). Rozmowa była tak naprawdę zaproszeniem Wojtka do wspólnego muzykowania. Wymienieni dżentelmeni oraz Bartosz Kanak (Maqama; gitara, wokal) chcieli grać nieco prostszą, bardziej rockandrollową muzykę niż w swoich dotychczasowych zespołach.

Pierwszy koncert The Heavy Clouds zagrali 29 grudnia 2015 roku w klubie SDQ w Warszawie. Szybko zdobyli sympatię publiczności połączeniem hard rocka, rocka, stonera, punka, grunge'u. Wiosną 2017 roku ukazała się debiutancka płyta kapeli, zatytułowana "Mind Pollution" i nagrana "na setkę". Energia i melodia w jednym – tak członkowie tria podsumowują to, co robią i taki również charakter ma muzyka na jego pierwszym albumie.
https://theheavyclouds.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/theheavyclouds

TURBOWOLF (Wielka Brytania) rock, hard rock, psychodelia, punk
+ Puppy (Wielka Brytania) hard rock, heavy metal
Stay Nowhere (Polska) hard core, punk, post hard core

Kiedy: 30 marca (piątek) 2018
Gdzie: Wrocław @ Pralnia, ul. Krakowska 100
Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

TURBOWOLF (Wielka Brytania) rock, hard rock, psychodelia, punk
+
Puppy (Wielka Brytania) hard rock, heavy metal
The Heavy Clouds (Polska) rock, punk, stoner, grunge
Kiedy: 31 marca (sobota) 2018
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22
Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net/pl/

https://www.eventim.pl/

Zaprasza
Knock Out Productions

https://www.knockoutprod.net/pl

https://www.facebook.com/productions.knock.out