CZERWCOWY HARMONOGRAM W KLUBIE SZPITALNA 1
Dodane przez muzol dnia 02.06.2018
Szpitalna 1 to nie tylko jeden z najważniejszych klubów z muzyką niezależną w Polsce, ale także miejsce na co dzień tętniące kulturą. Czerwcowy program obejmujący, m.in. imprezy, pokazy filmowe, warsztaty oscylujące w okół nauki tworzenia muzyki elektronicznej czy koncerty to nie lada gratka dla pasjonatów muzyki, sztuk wizualnych, filmu i… nauki!

Treść rozszerzona
Szpitalna 1 to nie tylko jeden z najważniejszych klubów z muzyką niezależną w Polsce, ale także miejsce na co dzień tętniące kulturą. Czerwcowy program obejmujący, m.in. imprezy, pokazy filmowe, warsztaty oscylujące w okół nauki tworzenia muzyki elektronicznej czy koncerty to nie lada gratka dla pasjonatów muzyki, sztuk wizualnych, filmu i… nauki!

W tym miesiącu w klubie usłyszymy występy ponad 20 artystów pochodzących z różnych stron świata oraz creme de la creme polskiej sceny klubowej. Na Szpitalnej 1 wystąpią m.in, Via App, pochodząca z Nowego Jorku DJka specjalizująca się w awangardowej odsłonie muzyki elektronicznej, Ciarra Black, DJka i producentka, która wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję na nowojorskiej scenie, grając regularnie świetne sety w takich klubach jak Bossa Nova Civic Club. Nie obce są jej również rave’y w opuszczonych przestrzeniach.
Via App

Deltatron to jedna z najważniejszych postaci na południowoamerykańskiej scenie współczesnej elektroniki, producent, absolwent Red Bull Music Academy (Tokio, 2014), w którego muzyce słychać inspiracje hip hopem, trapem i brzmieniami afroperuwiańskimi.
Deltatron

Novo Line to alias Nata Fowlera, który specjalizuje się w nietypowym wykorzystaniu narzędzi studyjnych z lat osiemdziesiątych niezgodnie z ich przeznaczeniem. Powstała w ten sposób poezja dźwiękowa ma być tępa, a zarazem precyzyjna, a wszystko w palecie dźwięków zaczerpniętych ze złotej ery gatunku AOR (Adult Oriented Rock). Albrecht Wassersleben, Carl Suspect, Philipp Demankowski reprezentanci niemieckiej sceny niezależnej odwiedzą Szpitalną 1 z okazji celebracji nowych wydawnictw muzycznych rezydentów klubu, Olivii oraz Chino.
Olivia

Słuchaczy lubiący zatracić się w koncertowych brzmieniach zadowoli fakt, iż na scenie Szpitalnej 1 wystąpią Better Person oraz Romantic Fellas. Better Person czyli solowy projekt Adam Byczkowskiego to przede wszystkim uwodzące syntezatorowe ballady, jednocześnie zmysłowe i złowieszcze. W brzmieniu Better Person odnaleźć można ślady wpływu Arthura Russella czy Sade, ale także Davida Lyncha i Andrzeja Zauchy. Romantic Fellas to pochodzący z Krakowa zespół, którego muzyka daje się opisać jako klimatyczny, alternatywny pop o subtelnym brzmieniu wynikający z zamiłowania kolektywu do analogowych syntezatorów. Koncert promować będzie nową EP zespołu zatytułowaną „Romantic hotel”, gdzie zespół z charakterystyczną ironią opowiada o miłosnych perypetiach boya hotelowego, niespełnionego kochanka oczekującego na telefon czy przypadkowo zakochanego Cassanovy.
Chino - foto: Kacper Michalak

Koncerty i imprezy to nie jedyne co oferuje Szpitalna 1. Na stałe do programu klubowego weszły Live Act - meet, talk & jam, czyli spotkania mające na celu przybliżenie sztuki tworzenia muzyki wszystkim osobom zainteresowanym produkcją własnych utworów oraz zajęcia z DJingu, które odbywają się co środę w ramach cyklu Open Decks. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych DJów i producentów. One Artists Day to wydarzenie prezentujące młodych artystów z Krakowa, poruszających się po wizualnych dziedzinach sztuki. To spersonalizowany event, podczas którego zaproszony Artysta jest odpowiedzialny za cały koncept wydarzenia - od oprawy wizualnej, muzycznej po zagospodarowanie przestrzeni klubu Szpitalna 1, a nawet ustalenie dedykowanego menu. Gościem pierwszej odsłony cyklu był Rafał Gawlik. Kolejnym novum w programie klubu jest cykl RAUT, czyli pokazy filmowe przybliżające widzom kino niszowe sytuujące się poza głównym nurtem. Selekcja filmów oparta jest o współpracę z instytucjami oraz selekcjonerami festiwali filmowych z różnych zakątków świata. Wstęp na te wydarzenia jest darmowy.

Klub w czerwcu świętuje także sukcesy wydawnicze swoich rezydentów. Olivia, której produkcyjny debiut noszący nazwę „Skawa” ukazał się nakładem K-Hole Trax, spędziła za gramofonami ponad dekadę, dzięki ciężkiej pracy stając się jedną z najlepszych europejskich DJ-ek. To doświadczenie oraz fascynację brzmieniami maszyn Rolanda słychać na jej debiutanckiej EP-ce. „Skawa” opiera swój groove na skocznym rytmie, dźwiękach gwizdka i chwytliwej melodii przeplecionej acidowym świergotem. Chino to artysta o jednym z najbardziej charakterystycznych brzmień na polskiej scenie. Jego produkcje to wypadkowa wyjątkowych dźwiękowych połączeń, ostrych syntezatorowych linii, acidowych loopów, czy ciężkich basowych uderzeń zamkniętych w fascynującą całość. Nowy album Chino zatytułowany „Kolaps” ukazał się na winylu nakładem niemieckiego wydawnictwa shtum i dostępny jest m.in. w warszawskim Side One.

Bilety na wydarzenia można nabyć codziennie w klubie od godziny 13.00, w dniu wydarzenia na bramce oraz przez platformę Going.

02.06 SB. Basy Tropikalne Número Tres w/ Deltatron
04.06 PN. LIVE ACT - meet, talk & play (Wstęp Free)
06.06 ŚR. Open Decks - Digital Edition (Wstęp Free)
07.06 CZW Better Person na Szpitalnej 1, afterparty Klub Anonimowych Ambientoholików
08.06 PT. Szum: Novo Line live!
09.06 SB. BTS + Oramics w/ Ciarra Black
10.06 ND. Granie w Bramie: Sunday Best edition by Discomule (Wstęp Free)
11.06 PN. RAUT #1 Pokazy Filmowe na Szpitalnej 1 (Wstęp Free)
12.06 WT Jam Session
13.06 ŚR. Open Decks Vinyl Edition (Wstęp Free)
14.07 CZW Koncert Romantic Fellas
15.06 PT. Krak Up Trzeci
16.06 SB. Release Party: Chino / Shtum / & Olivia / K-Hole Trax /
18.06 PN. Pokazy Filmowe na Szpitalnej 1 (Wstęp Free)
19.06 WT. LIVE ACT - meet, talk & play (Wstęp Free)
20.06 ŚR. Open Decks Digital (Wstęp Free)
21.06 CZW. Why So Silent ? w/ Błażej Malinowski & Eastern Renaissance
22.06 PT. Brutaż
23.06 SB. Wianki w Krakowie! Noc Klubowa w/ Via App live (Wstęp Free)
24.06 ND. Granie w Bramie: Italo Edition w/ Kinzo Chrome,
25.06 PN. One Artist’s Day (Wstęp Free)
16.06 WT. Jam Session
27.06 ŚR. Open Decks Vinyl Edition (Wstęp Free)
28.06 CZW. Fresh Start
29.06 PT. Syntetyk.

https://www.facebook.com/szpitalna1