GENNADIY PERESVIT MUSIC PROJECT - MUZYCZNY TALENT NA UKRAINIE
Dodane przez muzol dnia 10.06.2018
Tak już się złożyło, że w ukraińskim show-biznesie muzycy rockowi praktycznie nie cieszą się poparciem lokalnych mediów i krytyków muzycznych. Większość alternatywnych ukraińskich grup i wykonawców jest zmuszonych emigrować do Austrii, Niemiec i Finlandii w poszukiwaniu sławy oraz uznania. Wyjątkiem nie będzie, być może, kolejny utalentowany lwowski artysta — Gennadiy Peresvit, który wyrusza w podróż do Belgii.

Treść rozszerzona
Tak już się złożyło, że w ukraińskim show-biznesie muzycy rockowi praktycznie nie cieszą się poparciem lokalnych mediów i krytyków muzycznych. Większość alternatywnych ukraińskich grup i wykonawców jest zmuszonych emigrować do Austrii, Niemiec i Finlandii w poszukiwaniu sławy oraz uznania. Wyjątkiem nie będzie, być może, kolejny utalentowany lwowski artysta — Gennadiy Peresvit, który wyrusza w podróż do Belgii.

Gennadiy Peresvit / projekt muzyczny — solowy projekt muzyczny, który organicznie łączy energiczną melodię i ekspresyjny, rockowy dźwięk. Jest to muzykalny kontent, który w pełni pozwala cieszyć się nietypowym dźwiękiem instrumentów muzycznych pod treść własnych kompozycji autora. Można powiedzieć zupełnie szczerze – Gennady Peresvit robi to, co lubi i robi to doskonale!

Nie każdy nowoczesny muzyk może i jest w stanie stworzyć coś własnego, to co przyciąga od razu. Gennadiy Peresvit /music project zaciekawia od pierwszych sekund, ponieważ ma to coś w sobie, czego tak brakuje w wielu współczesnych artystów — miłości do muzyki.

Jego muzyka łączy elementy progresiwe korr rap, a nawet klasyczny heavy metal. W niektórych kompozycjach eksperymentuje też z elektroniką i elementami dap stepu. Do tego oryginalna barwa głosu i wyłącznie autorskie kompozycje (z wyjątkiem tradycyjnych, ludowych melodii). W wywiadzie dla portalu internetowego inpoland.net.pl sam muzyk opisał swój projekt następująco:

"Mój projekt jest poza zasięgiem, znaczkami lub szablonami. Głównym fundamentem, na którym buduje swoją pracę występuje stary dobry hard rock z lat 70-tych i 80-tych. Niektórzy nazywają mnie zbyt konserwatywnym, jednak dla mnie rok w prawdziwym tego słowa znaczeniu, po 80 latach prawie umarł z kilkoma wyjątkami. Chcę pielęgnować sobie atmosferę starej szkoły, jednocześnie dając jej własną interpretację, zrobić coś, jak to nazywają programiści „farcor”. Mój cel jest prosty — utrzymać atmosferę, ducha starej szkoły w całości pozostawiając przestrzeń dla kreatywności oraz eksperymentów".

Biografia artysty


Urodzony 22 maja 1983 r. w mieście Lwów (Ukraina). Z dzieciństwa lubił słuchać muzyki, którą prawie zawsze brzmiała w domu. Marzył o zostaniu dobrym piosenkarzem i muzykiem. Szczególnie kochał się w zespołach: Queen, Scorpions, Deep Purple, Slade, Uriah Heep, Dire Straits, The Beatles, Rolling Stones. Już w szkole, studiując w liceum, Gennadij ostatecznie opuszcza sport i zaczyna doskonalić gre na gitarze.

Rok później dołącza do części zespołu przy Lwowskiej BT jako główny gitarzysta. Ostatecznie zaczyna grać na gitarze basowej. W tym czasie pojawiają się pierwsze muzyczne utwory młodego autora, który marzył o stworzeniu własnego zespołu.

Od 2001 roku zainspirowany "Metalliką" odkrył bogactwo muzyki chóralnej, która miała wielki wpływ na jego dalszą twórczość. W 2002 roku zapisuje się na II rok studiów do Lwowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Kultury i Sztuki na specjalizację Instrumenty Ludowe, którą kończy w 2005 roku.

2006 Giennadij zaczyna naukę w Czuwaski Autonomiczny Państwowy Instytut Kultury i Sztuki w mieście Czeboksary (Rosja). Mieszka tam od kilku lat i twórczo realizuje się w zespole Chermanya Ladytya jako kompozytor, wokalista i basista.

Od 2012 roku koncentruje się na pracy nad projektem solowym Gennadiy Peresvit /music project i znacząco poszerza granice swoich muzycznych eksperymentów. U podstaw twórczej idei leży poprawa stanu duchowego dziedzictwa Ukrainy, rozwoju krajowej muzyki wysokiej jakości, w którym autor oddaje pierwszeństwo człowieku i jego naturalnemu pragnieniu bycia szczęśliwym. W twórczości Gennadiy Peresvit music project nie ma żadnych stylistycznych barier – słychać zarówno heavy metal, hard rock jak i korr rap.


Oficjalne strony:

Gennadiy Peresvit / oficjalna strona projektu muzycznego w sieci społecznościowej facebook:
https://www.facebook.com/peresvit.music

https://peresvit.jimdo.com/

Oficjalna strona projektu Gennadiy Peresvit music project na SoundCloud:
https://soundcloud.com/peresvit

Wywiad z artystą:
https://inpoland.net.pl/novosti/vikliki-suchasnosti-shhodo-yakisno%D1%97-ukra%D1%97nsko%D1%97-muziki-intervyu-z-gennadiehm-peresvitom-video/

tekst: redakcja