JOHN WILLIAMS - ALBUM ''A LIFE IN MUSIC'' JUŻ W SPRZEDAŻY
Dodane przez muzol dnia 04.08.2018
Decca Records i Classic FM – najpopularniejsze brytyjskie radio poświęcone muzyce poważnej - z dumą prezentują album John Williams: ''A Life In Music.'' Krążek zawiera najsłynniejsze dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Na płycie znalazły się utwory z ''Gwiezdnych Wojen'', ''Parku Jurajskiego'', ''E.T.'' i wielu innych hollywoodzkich produkcji, zarejestrowane przez London Symphony Orchestra. Na albumie znalazło się też premierowe nagranie tematu z ''Listy Schindlera'', w aranżacji na wiolonczelę.

Treść rozszerzona
Decca Records i Classic FM – najpopularniejsze brytyjskie radio poświęcone muzyce poważnej - z dumą prezentują album John Williams: ''A Life In Music.'' Krążek zawiera najsłynniejsze dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Na płycie znalazły się utwory z ''Gwiezdnych Wojen'', ''Parku Jurajskiego'', ''E.T.'' i wielu innych hollywoodzkich produkcji, zarejestrowane przez London Symphony Orchestra. Na albumie znalazło się też premierowe nagranie tematu z'' Listy Schindlera'', w aranżacji na wiolonczelę.

Album John Williams: ''A Life In Music'' został zarejestrowany w londyńskich Air Studios. Liczącą 86 muzyków orkiestrę poprowadził Gavin Greenaway. Krążek zawiera 10 utworów, w tym ''Hedwig’s Theme'' z ''Harry’ego Pottera'', tematy z ''Supermana'', ''Poszukiwaczy Zaginionej Arki'', czy ''Gwiezdnych Wojen.''

W styczniu Williams pobił swój własny rekord w ilości otrzymanych nominacji do Oscara (51). Samą statuetkę zdobył 5 razy. Kompozytor ma na swoim koncie również 24 nagrody Grammy, 7 nagród BAFTA, 4 Złote Globy i wiele złotych oraz platynowych płyt.

John Williams: ''A Life in Music''

1. Main Title - From "Star Wars"
2. Theme - From "Jurassic Park"
3. Hedwig's Theme - From "Harry Potter And The Sorcerer’s Stone"
4. The Raiders March - From "Raiders Of The Lost Ark"
5. Flying Theme - From "E.T"
6. Theme - From "Schindler's List"
7. The Flight To Neverland - From "Hook"
8. Hymn To The Fallen - From "Saving Private Ryan"
9. Shark Theme - From "Jaws"
10. Williams: Superman March - From "Superman"