YELLOW HORSE ''LOST TRAIL'' (2018)
Dodane przez muzol dnia 06.08.2018
O pochodzącej z Strzyżowa grupie Yellow Horse miałem już przyjemność pisać na łamach muzola. Tym razem mam przed sobą pierwszy, długogrający album zatytułowany ‘’Lost trail.’’

Treść rozszerzona
O pochodzącej z Strzyżowa grupie Yellow Horse miałem już przyjemność pisać na łamach muzola. Tym razem mam przed sobą pierwszy, długogrający album zatytułowany ‘’Lost trail.’’

Już sama okładka zdradza, czego możemy oczekiwać – wysmakowanego, akustycznego rocka, z domieszką country, bluesa a nawet rockabilly. ‘’I still wonder’’ to stylowa ballada, zaśpiewana z pasją przez Pawła Soję. Jego czysty i mocny głos idealnie pasuje do takiej stylistyki muzycznej.

Nagranie tytułowe to już modelowy southern rock, z przestrzenną grą akustycznych gitar. Utwór wręcz płynie – możemy się poczuć jakbyśmy naprawdę gdzieś byli na Dzikim Zachodzie. Przywodzi mi na myśl skojarzenia z ‘’Dead or alive’’ Bon Jovi.

‘’Country boy’’ jest opowieścią o młodym ‘’łowcy miłości.’’ Ta opowieść zostaje zilustrowana country – bluesową muzyką. Warto zwrócić uwagę na krótką, ale ekspresywną solówkę gitary elektrycznej.
Gorące rytmy rockabilly usłyszycie w ‘’I got to go.’’

Na pochwałę zasługuje interpretacja słynnego przeboju ‘’Burning love’’ Dennisa Lindego (spopularyzowana przez Elvisa Presley’a). Muzycy Yellow Horse zadbali o to, aby ich wersja nie była jedynie kopią oryginału.

Świetnie słucha się nastrojowej ballady ‘’Affraid of love’’, z lirycznymi partiami fletu (gościnnie Jerzy Hajduk). Majstersztyk. Fani wolnego, nastrojowego bluesa znajdą coś dla siebie w ‘’Sanayka stories.’’ Mroczny, niepokojący klimat (wprowadzające w trans chórki) ma ‘’Dark moon.’’ Pod koniec utwór niespodziewanie zwalnia i wchodzi nowy, bardzo rockowy motyw (w stylu Dire Straits).

Płyty słucha się znakomicie. Kompozycje są atrakcyjne melodycznie i bogate dźwiękowo. Podoba mi się też efektownie opracowana strona graficzna albumu. Jedynym minusem są błędy natury edytorskiej (np. w tytule piosenki ‘’Affreide of love). Rzecz dla prawdziwych kowbojów.