FIRLEJ ZAPRASZA CODZIENNIE NA DARMOWY WARSZTATY W ''KAWIARNI SĄSIEDZKIEJ''
Dodane przez muzol dnia 14.09.2018
Kawiarnia Sąsiedzka przy ul. Grabiszyńskiej zaprasza na darmowe warsztaty artystyczne, które odbywają się codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:00 - 20:00. W programie zajęcia z kolażu, designu domowego, spotkania wokół malarstwa oraz fotografii.

Treść rozszerzona
Kawiarnia Sąsiedzka przy ul. Grabiszyńskiej zaprasza na darmowe warsztaty artystyczne, które odbywają się codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:00 - 20:00. W programie zajęcia z kolażu, designu domowego, spotkania wokół malarstwa oraz fotografii.

Kawiarnia Sąsiedzka mieści się na parterze Firleja, przy ul. Grabiszyńskiej 56. Jest otwarta od poniedziałku do piątku od 13:00 do 17:00. To miejsce - projekt, centrum życia kulturalnego tej części Wrocławia, w którym wszystkie prowadzone warsztaty są wynikiem zaangażowania mieszkańców w dotychczasowej projekty, organizowane m.in. w ramach Mikrograntów czy programów Narodowego Centrum Kultury. Róża Szer w te wakacje organizowała w Firleju Mikrogrant “Wrocław znany i nieznany”, w którym zapraszała chętnych na spacery po Wrocławiu z aparatami fotograficznymi. Warsztaty malarskie to kontynuacja, docenionego przez wielu sąsiadów, projektu “Rodzina z Grabiszyńskiej”!

Całkowitą nowością w działalności Kawiarni jest wprowadzenie “четвер”, czyli czwartków dla Ukrainy, dnia w którym osoby ukraińsko oraz rosyjskojęzyczne, przyjeżdżające do Wrocławia ze Wschodu będą mogły wziąć udział w pogotowiu językowym, skorzystać z internetu, porozmawiać o wydarzeniach i wystawach prowadzonych w języku ukraińskim. Gdzie zjeść prawdziwy barszcz lub przeczytać najnowszy egzemplarz gazety „Привіт”? Svitlana, koordynatorka Kawiarni, na podstawie własnych doświadczeń związanych z przeprowadzką do Wrocławia zeszłego lata spróbuje doradzić zarówno tym starszym, jak i nowym sąsiadom!

Program:
Poniedziałek, 18:00 -20:00


Warsztaty domowego designu - cotygodniowe spotkania, na których samodzielnie zaprojektujesz oraz własnoręcznie wykonasz oryginalne propozycje prezentowe, domowe dekoracje i przedmioty użytku codziennego. Wykorzystamy różne techniki - szycie ręczne, decoupage, farbowanie czy wycinanie - na każdą przeznaczymy dwa spotkania z teoretycznym wstępem oraz czasem na stworzenia własnych form.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.
https://www.facebook.com/events/1743693095700001/


Wtorki, 18:00 - 20:00
Rodzina z Grabiszyńskiej 2 - techniki malarskie
- spotkania wokół malarstwa, różnych technik i stylów: pejzażu, abstrakcji, martwej natury czy komiksu malowanych pastelami, akwarelami, akrylem oraz tuszem. Każde zajęcia będą poświęcone jednej technice.

https://www.facebook.com/rodzinazgrabiszynskiej/


Środy, 18:00 - 20:00
Warsztaty Fotograficzne
- bezpłatne dwugodzinne warsztaty fotograficzne, na których poznasz podstawy techniczne i kompozycyjne pozwalające na fotografowanie dowolnych tematów. Będziemy rozmawiać m.in. o portrecie, reportażu i fotografii pejzażowej. Uczestnicy zmierzą się w Firlejowych Igrzyskach Fotograficznych. W każdym miesiącu będzie nowy temat do wykonania, a zwycięzcę wyłonimy w czerwcu. Wtedy też zorganizujemy wspólną wystawę!

https://www.facebook.com/events/294143568053629/

Czwartki, 18:00 - 20:00
Wspólne robienie kolaży
- niezmienny punkt w programie Kawiarni, który zawsze się sprawdza. Kolaż to technika artystyczna powstała w starożytnych Chinach, polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów (wycinek z gazet, fotografii czy tkanin), które później są naklejane na papier i łączone. W XX na nowo odkryli ją tacy artyści jak Georges Braque i Pablo Picasso, przez co forma ta stała się ważną częścią sztuki nowoczesnej. Obecnie ponownie przeżywa rozkwit!

https://www.facebook.com/events/275299003220103/

15.09, sobota, 12:00 - 16:00
Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ
- Organizowana raz w miesiącu przestrzeń dla obrotu ubraniami, książkami, starociami czy kwiatami. Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania rzeczy, zaprzestania niepotrzebnego ich gromadzenia oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazywane są organizacjom niosącym pomoc potrzebującym.

Zapisy mailowe prosimy kierować na: kawiarnia.w.firleju [at] gmail.com
https://www.facebook.com/events/878685645655503/

Pozostałe wydarzenia w Kawiarni Sąsiedzkiej:
16.09 | Kuchnia Społeczna #37

https://www.facebook.com/events/673484299687593/

FIRLEJ - Ośrodek Działań Artystycznych
ul. Grabiszyńska 56, 53-504, Wrocław

http://www.firlej.wroc.pl/