KUKIZ I PERVERADOS PREZENTUJĄ ALBUM ''ZIELONA WYSPA''
Dodane przez muzol dnia 30.11.2018
Paweł Kukiz nie próżnuje. Wraz z Perverados stworzył i wydał album ''Zielona wyspa.'' Do kompozycji tytułowej został nakręcony teledysk.

Treść rozszerzona
Paweł Kukiz nie próżnuje. Wraz z Perverados stworzył i wydał album ''Zielona wyspa.'' Do kompozycji tytułowej został nakręcony teledysk.

Paweł Kukiz – rebeliant, od zawsze i na zawsze w muzycznym nurcie społeczno-politycznym.
Grubą kreską na pięciolinii paradokumentujący swoje refleksje. Mentalnie ma… rogatą duszę.
I bigla… w muzyce, którą z zawadiackim poczuciem humoru żongluje „po amerykańsku” od hard rocka po swojskie disco-polo. Pastisz, to jego muzyczne znamię.

Odkąd 35 lat temu założył skórę, punktujący cywilizowany świat zmierzający z prędkością pendolino do punktu krytycznego, jak polish version easy rider , paranoidalnie pędzący w chocholim transie w rytm hard rocka… prosto w drzewo.

A gdzieś tam zawsze czekała jakaś Zośka, Maryna, Hela... Wiara, nadzieja i przede wszystkim miłość, to osobny temat w Jego twórczości. Od tej duchowej po tę cielesną, od tej wakacyjnej po tę na wieki wieków, nic nie boli tak jak miłość więc każdą jej formę bezkompromisowo obnaża do kości patologii, apatii serca, ostatniej toksyny krwi i obławy umysłu.

Rząd i obywatele, kościół i wierni, mężowie i żony, rodzice i dzieci…Persyflaż, to jego twarz publiczna.
Bo tutaj jest jak jest. Wierny sobie, bezsens życia wyautowanych dedykuje od lat elitom, formacjom, rządzącym. Nie zważa na sądy, hejty, wyrywane z kontekstu hasła bombardujące od Stoczni po Wawel bo w sercu ma falochron, za który emigruje w każdej wolnej chwili.

Tracklista:

Wyspa zielona
Nic nie boli tak jak miłość
Biedny jak G.
Słońce Peru
Wakacyjna miłość z brodą
Pendolino
Basiu
O, Pani Sędzio
Galactic Love

Więcej o Pawle i Perverados:
https://www.facebook.com/Artysta-z-Wyspy-Zielonej-328426214634962/