SAM SMITH I NORMANI W ZMYSŁOWYM TELEDYSKU
Dodane przez muzol dnia 05.02.2019
Sam Smith przedstawia swój nowy klip do piosenki ''Dancing with the stranger'', w którym także występuje Normani. Za reżyserię teledysku odpowiada Vaughan Arnell (James Blunt, George Michael), a zdjęcia powstały w Londynie. Smith i Normani w minimalistycznych wnętrzach wcielają się w rolę osób, które są po rozstaniu i próbują oswoić pustkę, jaka zapanowała w ich życiu.

Treść rozszerzona
Sam Smith przedstawia swój nowy klip do piosenki ''Dancing with the stranger'', w którym także występuje Normani. Za reżyserię teledysku odpowiada Vaughan Arnell (James Blunt, George Michael), a zdjęcia powstały w Londynie. Smith i Normani w minimalistycznych wnętrzach wcielają się w rolę osób, które są po rozstaniu i próbują oswoić pustkę, jaka zapanowała w ich życiu.

„Dancing With A Stranger” od premiery zanotował ponad 80 mln streamów na całym świecie. „Smaczne retro” – tak o utworze napisali dziennikarze „Rolling Stone”, a na łamach „IDOLATOR” czytamy: „To pierwszy świetny kawałek 2019 roku”. Sam Smith wystąpi 20 lutego na gali BRIT Awards, gdzie ma również szansę na nagrodę w kategorii Najlepszy brytyjski artysta solowy. Wokalista ma już na koncie między innymi cztery Grammy, Oscara, Złoty Glob, trzy Billboard Music Awards, BET Award i sześć MOBO Awards.

„Dancing With a Stranger” to zmysłowy utwór łączący pop i R’n’B. Głosy Sama i Normani idealnie uzupełniają się. Do spotkania tych artystów doszło w Los Angeles, gdzie Smith pracował ze słynnymi producentami – Stargate’em i Jimmym Napesem. Normani pracowała w studiu obok. Jak się okazało, Sam jest wieloletnim fanem twórczości wokalistki Fifth Harmony, z wzajemnością. Do tej współpracy nie mogło więc nie dojść.

Sam Smith spędził 2018 rok w trasie koncertowej promującej drugi album „The Thrill of it All”. „Dancing With a Stranger” to pierwszy singiel artysty w nowym roku i następca światowego hitu „Promises” z Calvinem Harrisem. Wokalista nagrał również piosenkę „Fire on Fire” do produkcji Netflixa i BBC zatytułowanej „Watership Down” („Wodnikowe wzgórze”). O swoim najnowszym utworze artysta mówi:

''Jestem niezwykle podekscytowany, że wszyscy będą mogli usłyszeć „Dancing With a Stranger”. Piosenka powstała podczas trasy „The Thriss of it All”. W utworze opisuję emocje związane z łączeniem życia prywatnego i byciem w trasie. Jest to dla mnie wyjątkowa chwila, ponieważ od zawsze uwielbiałem Normani za całokształt. Jestem niezmiernie szczęśliwy obserwując, jak rozwija się jej kariera.''

Normani rozpoczęła karierę solową w 2018 roku za sprawą singla „Love Lies” w duecie z Khalidem. Utwór zajął pierwsze miejsce na liście Top 40 Radio w Stanach Zjednoczonych. Wokalistka wydała jeszcze kilka innych piosenek, w tym dwa utwory z Calvinem Harrisem oraz „Waves” z 6LACK. Artystka współpracowała m.in. z Quavo i Kehlani. Normani pracuje obecnie nad debiutanckim solowym albumem, a w marcu ruszy w trasę jako support Ariany Grande w USA.

''To prawdziwy zaszczyt, że mogłam nagrać kawałek z jednym z najlepszych wokalistów naszej dekady. Sam Smith od dłuższego czasu jest jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie artystów. Nigdy bym nie przypuszczała, że będę mogła powiedzieć: nagrałam z nim piosenkę. Rozpiera mnie duma. Nie mogę doczekać się, aż wszyscy będą mogli usłyszeć nasz kawałek. Od pierwszego momentu wiedziałam, że to coś wyjątkowego. Zakochałam się w tym utworze i mam nadzieję, że słuchacze również będą mieli podobne odczucia. Jestem bardzo wdzięczna Samowi, że mi zaufał. Dziękuję wszystkim fanom za wsparcie. Kocham was i modlę się, abyście byli zadowoleni z „Dancing With a Stranger” – mówi Normani.

Sam Smith:

https://samsmithworld.com/

https://www.facebook.com/samsmithworld

Normani:

https://www.facebook.com/normanikordei/