ZESPÓŁ KULTURA UPADŁA UJAWNIA NOWY KLIP
Dodane przez muzol dnia 14.04.2019
Ukazał się nowy klip wrocławskiej grupy Kultura Upadła do utworu „Melange”. Kompozycja zapowiada trzecią płytę w dyskografii tego zespołu, która ukaże się 26 kwietnia i będzie zatytułowana „Bingo Śmierci”.Treść rozszerzona
Ukazał się nowy klip wrocławskiej grupy Kultura Upadła do utworu „Melange.” Kompozycja zapowiada trzecią płytę w dyskografii tego zespołu, która ukaże się 26 kwietnia i będzie zatytułowana „Bingo Śmierci.''

Album będzie zawierał dziesięć energetycznych utworów spod znaku punk rocka, rock'n'rolla i błazenady, które muzycznie kopią mocniej niż stado dzikich koni.

Ciekawostką jest, iż znaczną część tekstów na płytę zespół napisał wspólnie. Niektóre traktują o kapelowym stylu życia ("Melange", "Zapychacz płyty"), inne są manifestami światopoglądowymi ("Bedzie gorzej", "Hakenkreuz", "Boże chroń Andżeja"), historiami o bycie w korporacyjnym niebycie („ASAP”) lub krótkimi przemyśleniami na temat mody i branży tekstylno-muzycznej ("Ciuchy"). Jak na każdy porządny zespół przystało na krążku nie zabraknie również piosenek o trudnej miłości ("Zimny jak lód"), przemijaniu ("Kiedy umrę") i romantycznych miejscach ("Wódka i Pociągi").

Fascynacji oraz inspiracji twórczych zespół szuka w starych płytach i na dansingach, a także we wspólnym improwizowaniu z innymi muzykami. Niektórzy z nich wzięli udział w gościnnych występach na "Bingo Śmierci" przez co płyta wzbogacona została dźwiękami skreczy, syntezatorów i dodatkowych gitar.

Kapela powstała w 2010 roku na wrocławskim dworcu Nadodrze. Początkowym założeniem muzycznym grupy była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium, przechodząc jednak (również aktualnie) szereg eksperymentów brzmieniowo-stylistycznych niełatwo określić Kulturę Upadłą mianem zespołu jednego gatunku, w jej twórczości można usłyszeć rock'n'roll, rap, punk rock czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną.

Oprócz klubowych koncertów w Polsce i za granicą, zespół lubuje się w niezapowiedzianych występach na terenie przestrzeni miejskiej Wrocławia. Kultura Upadła brała również udział w sztuce "Radio Armageddon" Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

https://www.facebook.com/KulturaUpadla/