THE MAHONES ZAGRAJĄ W HARD ROCK PUB PAMELA
Dodane przez muzol dnia 05.06.2019
Już w czwartek (6.06.2019) w Hard Rock Pubie Pamela wystąpią: Jordan Reyne oraz The Mahones. Będzie to ostatni koncert przed przerwą wakacyjną. Mahones to mistrzowie folk punka z Kanady. Wydarzenie jest biletowane.

Treść rozszerzona
Już w czwartek (6.06.2019) w Hard Rock Pubie Pamela wystąpią: Jordan Reyne oraz The Mahones. Będzie to ostatni koncert przed przerwą wakacyjną. Mahones to mistrzowie folk punka z Kanady. Wydarzenie jest biletowane.

The Mahones folk punk z Ontario (Kanada): Grupa pochodzi z Ontario w Kanadzie.i dowodzona jest przez pochodzącego z Irlandii wokalistę i gitarzystę: Finny McConnella. Oprócz niego w skład zespołu wchodzili również: Dominic The Bomb Whelan perkusja, wokal, Sean Riot Ryan- bass, wokal, Katie KaBoom McConnell akordeon, wokal, Sean Winter - banjo, mandolina, harmonijka. Pierwotnie zespół miał nazywać się Pogue Mahone (co po irlandzku znaczy: Kiss My Ass) na wzór nazwy The Pogues lecz muzycy zrezygnowali z tej nazwy aby ich piosenki mogły być prezentowane w stacjach radiowych.
foto: Agata Jankowska

To, co grają The Mahones to wypadkowa fascynacji: The Clash, The Pogues, The Dubliners, The Who z odrobiną Social Distortion. The Mahones zadebiutowali 17 marca 1990 na festiwalu w dniu świętego Patryka a ich kariera trwa nieprzerwanie do dziś. W międzyczasie udało im się nagrać 13 albumów a najnowsze dzieło kapeli nosi tytuł: "Love + Death + Redemption" Z kolei w 2011 roku ukazał się album The Whiskey Devil's A Tribute To The Mahones na którym pojawią się nowe wersje ich utworów nagranych przez zaprzyjaźnione zespoły oraz muzyków.

Nagrania zespołu pojawiły się na ścieżkach dźwiękowych takich filmów jak: "Paint The Town Red", "Celtic Pride" ,
"Dog Park" czy "Ecstasy".

The Mahones występowali na największych festiwalach w Europie oraz U.S A. u boku takich zespołów jak: Dropkick Murphys, Stiff Little Fingers, Buzzcocks, Shane McGowan'a, Suicidal Tendencies , Against Me, Flogging Molly, The Damned, Sinead O'Connor czy Street Dogs. Zespół gościł kilkakrotnie w Polsce wystąpili m.in. w Łodzi w 2011 roku w Gdyni w klubie Ucho w 2013 w Bydgoszczy, Wrocławiu, Toruniu i rok temu w Zduńskiej Woli.

Jordan Reyne - Jeśli jesteś jedną z 6 milionów osób, która grała w Resident Evil 7, to już znasz Jordan Reyne. Tytułowa piosenka „Go Tell Aunt Rhody” była grana w kinach, telewizji i online na całym świecie. Ten mroczny i ciężki głos to właśnie Jordan Reyne, którą można usłyszeć również na najnowszym albumie T-Love –„TCover”, we Władcy Pierścieni, piosenkach Cafe Del Mar,
czy serialu „Shortland Street”. W 2015 odbyła tournée po Polsce, gdzie otrzymała owacje na stojąco m.in. we Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu.

Krytycy pisali, że: „Podwójny bis i owacje na stojąco – było tak dobrze”.
Dlaczego nie Gra, fragment recenzji z klubu Lykend, Wrocław.
foto: Wojciech Zillmann

Nowozelandzka piosenkarka przeprowadziła się w zeszłym roku do Torunia. Jej nowy album BARDO powstał z inspiracji Polską. BARDO jest miejscem pomiędzy światami, w którym trzeba porzucić dotychczasowe życie i zmierzyć się ze swoimi demonami, aby dostać się do nowego świata, którym dla Reyne okazała się Polska.

„Właśnie w Toruniu zrozumiałam po raz pierwszy, czym jest poczucie wspólnoty, przynależenie do miejsca, bycie u siebie. W Polsce w dalszym ciągle jest coś, co na Zachodzie zostało
już chyba zagubione – poczucie bycia razem i szczere wsparcie bliskich osób.”


Muzyka Jordan jest znana na całym świecie. Jej doniosły głos, folkowe rytmy i niezwykłe występy na żywo sprawiły, że występowała z takimi zespołami jak Laibach, Feilds of the Nephilim, T-Love czy The Damned. Grała na wielu festiwalach m.in.: New Zealand Festival of the Arts (NZ), The
Big Day Oyt (AUS/ NZ), Glastonbury (UK), Wave Gothic Treffen (DE), Whitby Goth Weekend (UK), Soundedit (PL).

W Brytyjskim wydaniu The Mix pisali:
“Trudno jest zaklasyfikować tak oryginalną muzykę, przywołuje na myśl PJ Harvey, ale jej styl to stuprocentowa Jordan… jej wokal jest jedyny w swoim rodzaju”

Aby mieć jakieś wyobrażenie o jej muzyce, pomyśl o zadziorniejszej Loreen McKennitt połączonej z Alice in Chain i Diamandą Galás. Nic jednak nie odda lepiej pełni głębi stylu
Reyne, niż wysłuchanie jej osobiście.

Przedsprzedaż wejściówek (kolekcjonerskich):
- 20 zł (do 27.05.2019)
- 30 zł (do 5.06.2019)
- 40 zł ( w dniu koncertu).


Bilety można kupić w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19. 00.

https://www.facebook.com/events/318949045687076/