HEY J. ''PUZZLE'' (2019)
Dodane przez muzol dnia 05.07.2019
Hey J. to pseudonim Justyny Dobroć – wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. Debiutancka płyta ‘’Puzzle’’ jest owocem współpracy twórczej artystki z aranżerem i producentem Michałem Wrzosińskim.

Treść rozszerzona
Hey J. to pseudonim Justyny Dobroć – wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. Debiutancka płyta ‘’Puzzle’’ jest owocem współpracy twórczej artystki z aranżerem i producentem Michałem Wrzosińskim.

Aksamitny i dźwięczny głos Hey J. bardzo dobrze komponuje się z ciepłymi, electro – popowymi brzmieniami. Słychać to już w otwierającym całość, rytmicznym ‘’Poskładaj mnie.’’ Warto zwrócić uwagę na tekst, w którym pojawiają się pomysłowe metafory (poskładaj mnie, ułóż mnie) odnoszące się wprost do tytułu albumu.

‘’Dziś’’ to mocne akcenty fortepianu i potężne perkusyjne beaty. ‘’Piosenka pozytywna’’ ujmuje swym tanecznym rytmem i pogodnymi, zapadającymi w pamięć melodiami. Poważna kandydatka na radiowy hit. Do piosenki powstał barwny, wakacyjny klip.

Dla kontrastu ‘’Biegnij’’ uderza w bardziej poważne, refleksyjne tony. To piękna ballada, zaśpiewana przez Justynę w poruszający i bardzo emocjonalny sposób. Muzyczna perełka.

Cieple dźwięki fortepianu powracają w przebojowym ‘’A było na tak.’’ Piosenka jest zaaranżowana z orkiestralnym rozmachem (zwłaszcza w refrenach). Do muzycznej stylistyki lat 80-tych nawiązuje ‘’Pod żar.’’ Tu ponownie Justyna pokazuje cały wachlarz swoich wokalnych możliwości.

Dwa ostatnie utwory łączą się ze sobą tematycznie. ‘’Chciałabym być dzieckiem’’ jest, opartą na brzmieniach akustycznych gitar, radosną pieśń o tęsknocie za beztroskim dzieciństwem:

‘’Tych zakazów czasem mi po prostu brak
Tak prostych jaki był tamten świat
Tak prosto było, gdy oni byli tu
Rodzice ze snów, rodzice ze snów.’’

‘’Dla rodziców’’ to bardzo osobiste i szczere wyznanie artystki wielkiej miłości oraz szacunku wobec rodziców. Utwór nabiera charakteru hymnu (chóralne partie w refrenach). Naprawdę warto posłuchać!

Albumu ‘’Puzzle’’ słucha się z dużą przyjemnością. Piosenki są atrakcyjne melodycznie i dobrze zaaranżowane. Justyna śpiewa z dużą swobodą i lekkością, a jej teksty dotyczą ważnych życiowych zagadnień. Na tej płycie znajdziemy wiele pozytywnych wibracji.