ZESPÓŁ KMINEK UJAWNIA NOWY KLIP
Dodane przez muzol dnia 07.08.2019
„Nie kradnij” to jeden z singli promujących „V5” - najnowsze wydawnictwo legnickiego zespołu Kminek. Do utworu powstał teledysk, którego oficjalna premiera odbyła się 22 lipca.

Treść rozszerzona
„Nie kradnij” to jeden z singli promujących „V5” - najnowsze wydawnictwo legnickiego zespołu Kminek. Do utworu powstał teledysk, którego oficjalna premiera odbyła się 22 lipca.

Zdjęcia do klipu nakręcono w Legnicy. ''Pracowaliśmy w centrum miasta, niedaleko dworca kolejowego. Ekipa z kamerami i wokalistka biegająca po jednej z głównych ulic z krzesłem wzbudziły niezłą sensację wśród przechodniów'' – uśmiecha się Michalina Maruniak, wokalistka Kminka.

Podobnie jak w przypadku teledysków z debiutanckiej płyty „34”, również teraz Kminek pracował na planie z Pawłem Gromotką – odpowiedzialnym za zdjęcia, jak i montaż. ''Postawiliśmy na sprawdzonego człowieka, zawsze świetnie dogadujemy się na planie, poza tym Paweł czuje naszą muzykę'' – mówi wokalistka zespołu.

Trio ogłosiło również dwa plenerowe koncerty wakacyjne. Pierwszy – w rodzinnym mieście, odbył się 27 lipca podczas Pikniku Przyjaciół Parku. Okazją do świętowania była dziesiąta rocznica odbudowy zabytkowego Parku Miejskiego w Legnicy. W lipcu 2009 roku miasto nawiedził potężny huragan. Siła żywiołu była tak potężna, że padło wówczas 2500 drzew, a kolejne 400 zostało na tyle uszkodzonych, że musiały zostać wycięte. W mieście zorganizowano wówczas społeczną kampanię „Razem odbudujemy legnicki Park”, w którą włączyło się ponad dwa tysiące legniczan.

Natomiast w sierpniu zespół wystąpi we wrocławskim klubie FoRest Bar. Znów będzie to koncert w niezwykłym miejscu, ponieważ klub położony jest … w sercu lasu.

Kminek to trio:
Michalina Maruniak – wokalistka i współkompozytorka repertuaru;
Jerzy Delwo – gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” zespołu
Paweł Zając – gitary.

W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski – gitary, Adam Rorat – klawisze oraz perkusista Paweł Kurek.

https://www.facebook.com/kminekproject/