OMNIUM GATHERUM I ALLEAGEON NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE
Dodane przez muzol dnia 09.09.2019
Omnium Gatherum zagrali niedawno w naszym kraju, podczas MYSTIC FESTIVAL 2019 w Krakowie. Już jesienią, zespół wróci do Polski na klubowy koncert w Poznaniu, gdzie towarzyszyć im będzie grupa Allegaeon. Omnium Gatherum i Allegaeon wystąpią w Polsce 1 października 2019, w poznańskim klubie „u Bazyla”.

Treść rozszerzona
Omnium Gatherum zagrali niedawno w naszym kraju, podczas MYSTIC FESTIVAL 2019 w Krakowie. Już jesienią, zespół wróci do Polski na klubowy koncert w Poznaniu, gdzie towarzyszyć im będzie grupa Allegaeon. Omnium Gatherum i Allegaeon wystąpią w Polsce 1 października 2019, w poznańskim klubie „u Bazyla”.

Dyskografię Omnium Gatherum zamyka album „The Burning Cold”, wydany w sierpniu 2018, nakładem Century Media Records. Amerykańscy muzycy Z Alleageon, wydali kilka miesięcy temu, swój piąty krążek - „Apoptosis”. Płyta ukazała się 23 kwietnia 2019, z ramienia Metal Blade Records.

OMNIUM GATHERUM (Finlandia) melodyjny death metal: Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Z tamtej ekipy młodych zapaleńców z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on.

Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EP-ka, "Steal The Light" (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album "Spirits And August Light", wydany jeszcze dla małej, niezależnej wytwórni. Potem Finowie zostali złowieni przez dużych graczy w metalowym biznesie, Nuclear Blast, a od paru miesięcy mają podpisane papiery z Century Media.

Omnium Gatherum to małżeństwo deathmetalowej brutalności z pięknymi melodiami oraz progresywnymi wstawkami. Coś jakby pożenić, dajmy na to, Emperor, Death, Rush, Devina Townsenda i Anathemę w jej postaci z XXI wieku. Najnowszy krążek Finów „The Burning Cold” ukazał się na jesiennią 2018 roku.

https://www.omniumgatherum.org/

https://www.facebook.com/omniumgatherumband/

ALLEGAEON (USA) melodyjny death metal: Do wizerunku podchodzą z dość dużym przymrużeniem oka, czyli mają spory dystans do siebie. Jednak muzyka powstałego w 2008 roku w stanie Colorado zespołu Allegaeon to już sprawa poważna. Panów fascynują inne cywilizacje, literatura i film science fiction, a także filozofia, co znajduje odbicie w tekstach utworów. Wykrzykiwane są one na podkładzie brutalnego i jednocześnie zaawansowanego technicznie death metalu. Od 2015 roku za growle odpowiada Riley McShane. Śmierć metal ma jednak czasami w kompozycjach Allegaeon postać nieco bardziej melodyjną.

Za powstanie kapeli odpowiedzialny był między innymi gitarzysta Greg Burgess, który jest jedynym muzykiem z oryginalnego składu. Pamięta on, jak krótko po wydaniu debiutanckiej EP-ki w 2008 roku grupą zainteresowała się legendarna wytwórnia Metal Blade i zaproponowała podpisanie kontraktu, co oczywiście zostało przyjęte. Albumy Allegaeon zostały wielokrotnie docenione przez fachowe media. Od 2014 roku, kiedy premierę miała płyta "Elements of the Infinite", akcje załogi z Colorado rosną. Skład kapeli poza Gregiem i Rileyem uzupełniają perkusista Brandon Park, drugi gitarzysta Michael Stancel oraz basista Brandon Michael.

https://www.facebook.com/Allegaeon/

OMNIUM GATHERUM (Finlandia) melodyjny death metal
+
Allegaeon (USA) melodyjny death metal

Kiedy: 1 października (wtorek) 2019
Gdzie: Poznań @ U Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne są już na:

https://sklep.knockoutprod.net/pl/ (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza
Knock Out Productions


https://www.knockoutprod.net/pl

https://www.knockoutprod.net/pl