SICK OF IT ALL NA KONCERCIE W POLSCE
Dodane przez muzol dnia 09.10.2019
Na początku listopada, w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi legenda hardcore'a - Sick Of It All. Będą im towarzyszyć: Comeback Kid, Cancer Bats i Additional Time.

Treść rozszerzona
Na początku listopada, w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi legenda hardcore'a - Sick Of It All. Będą im towarzyszyć: Comeback Kid, Cancer Bats i Additional Time.

SICK OF IT ALL (USA) hardcore: NYHC, czyli New York Hard Core, to termin, za którego powstanie w niemałej części odpowiedzialny jest powstały w 1986 roku w nowojorskiej dzielnicy Queens zespół Sick Of It All. Grupa narodziła się dzięki determinacji braci Lou (wokal) i Pete'a (gitara) Kollerów, którzy w tamtym czasie uczęszczali jeszcze do szkoły średniej. Bracia byli zafascynowani mocną muzyką i jednocześnie sfrustrowani tym, co działo się w Ameryce za prezydentury Ronalda Reagana, kiedy zaczęły pogłębiać się w USA nierówności społeczne, a wyścig zbrojeń osiągnął apogeum. Wkrótce do braci dołączył perkusista Armand Majidi, a parę lat później, w 1992 roku, basista Craig Setari, znający się jednak z wymienioną trójką od czasów szkolnych.

SOIA to oczywiście silnie zaangażowany społecznie i politycznie przekaz w tekstach Lou Kollera, który doskonale i zwięźle umie skomentować istotne zjawiska i sytuacje, a także potężne riffy na bazie piekielnie intensywnej sekcji, co zapewne przyciągnęło do kapeli także wielu fanów metalu. Kapela ma na koncie albumy, które są kwintesencją stylu NYHC, z debiutanckim "Blood, Sweat and No Tears" (1989), czy legendarnym "Scratch The Surface" na czele. Pomimo upływu lat Sick Of It All ani myśli odpuszczać. Nowojorczycy wciąż niemiłosiernie łoją na płytach, a na koncertach dają z siebie wszystko i przy okazji skutecznie porywają do szaleństwa tłumy w klubach na całym świecie. O pozycji SOIA niech świadczy to, że zespół doczekał się płyty w hołdzie, na której jego kompozycje zinterpretowali między innymi Madball, Walls of Jericho, Hatebreed, Sepultura.

https://www.sickofitall.com/

https://www.facebook.com/sickofitallny/

COMEBACK KID (Kanada) hardcore: Kanadyjski hardcore punkowy zespół Comeback Kid powstał w 2000 roku w prowincji Manitoba, z inicjatywy czwórki przyjaciół zakochanych w hokeju. Do dziś w zespole jest dwójka z nich – Andrew Neufeld (wokal, gitara rytmiczna) i Jeremy Hiebert (gitara, chórki). Skład uzupełniają gitarzysta rytmiczny Stu Ross i bębniarz Loren Legare.

Styl Comeback Kid to połączenie wpływów skate punka i melodyjnego hard core'a. Kanadyjczycy są dziś czołowym przedstawicielem takiego grania na świecie, a przełomem w ich karierze okazała się wydana w 2005 roku płyta "Wake The Dead". Kolejna wizyta w Polsce Comeback Kid poświęcona będzie promocji wydanej w 2017 roku przez renomowaną wytwórnię Nuclear Blast płyty "Outsider."

http://comeback-kid.com/

https://www.facebook.com/Comeback.Kid/

CANCER BATS (Kanada) hardcore, punk: O cztery lata krótszy staż od Comeback Kid ma dość dobrze znana z koncertów w Polsce formacja Cancer Bats. Powstały w 2004 roku w Toronto zespół również zaliczany jest do nurtu hardcore punk, aczkolwiek w jego stylu zauważalne są subtelne skręty w stronę sludge'u i southern rocka/metalu.

Od 2007 roku skład Cancer Bats jest ustabilizowany. Zespół tworzą: Liam Cormier (wokal), Scott Middleton (gitara), Mike Peters (perkusja) oraz Jaye R. Schwarzer (gitara basowa). Cancer Bats ze względu na elementy metalowe w swojej muzyce nierzadko grał koncerty wraz z zespołami metalowymi, zawsze będąc dobrze przyjmowanym przez metalową publiczność. Metal jest Kanadyjczykom bardzo bliski. Dość powiedzieć, że członkowie Cancer Bats grali także koncerty pod szyldem Bat Sabbath, który to zespół – jak nietrudno się domyślić – był tribute bandem Black Sabbath. Oprócz miłości do metalu niezmienne jest także podejście Kanadyjczyków do fanów. Zawsze można być pewnym, że po koncercie znajdą czas na rozmowę, przybicie piątki, czy fotkę z fanami.

https://www.cancerbats.com/

https://www.facebook.com/cancerbats/

ADDITIONAL TIME (Niemcy) hardcore: Additional Time to nazwa już dobrze zadomowiona na scenie hardcore’owej. Kwartet powstał bowiem w 2011 roku w południowo-zachodniej części Niemiec z inicjatywy czterech młodych facetów, dla których zespół grający taką właśnie muzykę to urzeczywistnienie wielkiej pasji. Od tamtej pory muzycy objechali z koncertami spory kawałek świata i dzielili sceny z wielkimi legendami gatunku.

W swoich utworach Chris (wokal), Marco (gitara basowa), Achim (gitara) i drugi Chris (perkusja) piętnują to, co większość formacji hardcore’owych, czyli zło i korupcję polityków, wyzyskiwanie społeczeństwa, niesprawiedliwość, rasizm itp. Ubierają to w soczyste, potężnie brzmiące riffy i powalającą sekcję rytmiczną oraz odrobinę melodii, co nasuwa porównania z takimi tuzami sceny hc jak Sick Ot It All, Terror, czy Hatebreed. Jest to nowoczesne, masywne, grane z głębi serca i dość oryginalne. Doskonale sprawdzające się na koncertach, które są najważniejsze dla muzyków Additional Time. Debiutancki album “Wolves Amongst Sheep” ukazał się, gdy niemiecka formacja była już dobrze rozpoznawalna na scenie, w 2016 roku.

https://www.facebook.com/additionaltime/

SICK OF IT ALL (USA) hardcore
+
Comeback Kid (Kanada) hardcore
Cancer Bats (Kanada) hardcore, punk
Additional Time (Niemcy)hardcore

Kiedy: 9 listopada (sobota) 2019
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:


https://sklep.knockoutprod.net/pl/
(druki kolekcjonerskie)

https://www.eventim.pl/

Zaprasza
Knock Out Productions


https://www.knockoutprod.net/pl

https://www.facebook.com/productions.knock.out