POWRÓT ZESPOŁU FATUM
Dodane przez muzol dnia 09.04.2021
Twórcy przeboju ''Mania szybkości'' powracają! Z tą piosenką zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór ten, po dziś dzień jest prezentowany w niektórych rozgłośniach radiowych. Tymczasem grupa zapowiada nowy album z premierowym materiałem.

Treść rozszerzona
Twórcy przeboju ''Mania szybkości'' powracają! Z tą piosenką zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór ten, po dziś dzień jest prezentowany w niektórych rozgłośniach radiowych. Tymczasem grupa zapowiada nowy album z premierowym materiałem.

Obecnie zespół przygotował ściśle limitowane wydawnictwo. Tym samym Fatum chcą uczcić pamięć Krzyśka ''URIAH'' Ostasiuka oraz, zapowiedzieć długo oczekiwany powrót grupy z nowym materiałem muzycznym. Data wydania nie jest przypadkowa, to rocznica śmierci Krzysztofa Ostasiuka. Piosenka "Jeszcze Wczoraj" będzie pierwszym singlem z tego wydawnictwa który będzie można usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych od 14.04.2021.

Piosenkę napisał Piotr Bajus, jej prezentacja miała miejsce na pierwszym koncercie poświęconym pamięci Krzyśka, Ten wyjątkowy utwór, na koniec koncertu grają razem wszyscy wykonawcy. Zespół dokonał nagrań w Green Studio, z których część ukaże się na singlu, już 14.04.2021 roku. Na płycie znajdą się cztery kompozycje, będzie to jednocześnie zapowiedź pełnej płyty zespołu FATUM, która ukaże się jesienią 2021 roku.

Zespół FATUM zadebiutował w 1985 roku na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył nagrodę publiczności.
W 1988 roku grupa nagrała w Izabelin Studio pierwszą płytę pt: Mania Szybkości, która zostaje wydana przez wytwórnię Wifon.

Piosenki takie jak ''Mania Szybkości'', ''Błaganie'', ''Frajer'', zagościły na listach przebojów Polskiego Radia i telewizji. Z piosenką ''Mania Szybkości'' zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Utwór ten, po dziś dzień jest prezentowany w niektórych rozgłośniach radiowych. Piosenka ''Bo Demon'' wersja instrumentalna, napisana została na potrzeby filmu ''Czarodziej z Harlemu''. W/w ścieżka dźwiękowa, została wykorzystana w serialu ''W Labiryncie'', to tytułowy utwór z 2-ej płyty
zespołu Fatum. Płyta została nagrana w studiu Winka Chrósta i ukazała się w 1994 roku. Wydawcą płyty była firma Schubert Music (później Koch International).

Wszystkie egzemplarze nowego singla będą numerowane, a do pierwszych 100 będą dostępne kody do pobrania nagrań z płyty 'DEMON' poddanych nowemu masteringowi. Dodatkowo 'booklet' w formie książeczki zawierający teksty utworów, zdjęcia i oficjalną historię Fatum

Na płycie oprócz dwóch nowych piosenek będą dwa stare hity ''Mania Szybkości'' i ''Demon.'' Bonusem dla kupujących wersję limitowaną, będzie kod do ściągnięcia kilku innych piosenek Fatum z
platform cyfrowych.

Skład zespołu:

Andrzej Kwiatkowski – śpiew
Piotr Bajus – gitary
Tomasz Dudar – instr. Klawiszowe
Michał Przybyła – bass
Marcin Marcel Piszczorowicz – perkusja
Michał Kowalski – gościnnie piano i orkiestry w utworze ''Jeszcze Wczoraj.''

W tym składzie zespól dokonał nagrań w Green Studio, z których część ukaże się na singlu,
już 14.04.2021 roku:


''Jeszcze Wczoraj'' – muzyka i słowa Piotr Bajus
''Chcę Uciec Stąd'' – muzyka i słowa Piotr Bajus i Łukasz Szemraj

Ten jakże wyjątkowy press będzie dostępny w sklepie wydawcy Case Studio oraz w sieci Empik, Media Markt Polska, Merlin.pl, Allegro
Producent muzyczny, realizacja nagrań:Piotr Bajus
Mix i mastering: Tadeusz Mieczkowski.

Case Studio