DRUGA POŁOWA KWIETNIA W KLUBIE FIRLEJ
Dodane przez muzol dnia 19.04.2021
Koncerty, nabór inicjatyw do programu Bardzo Młoda Kultura, projekt „W kontakcie” i dalsza działalność Kawiarni Sąsiedzkiej – pomimo zamknięcia i kolejnej fali pandemii Firlej nie zwalnia tempa! Nasze koncerty online zobaczyło 55 000 widzów! 26 marca ruszył nabór inicjatyw do kolejnej edycji projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk, który trwa do 5 maja.

Treść rozszerzona
Koncerty, nabór inicjatyw do programu Bardzo Młoda Kultura, projekt „W kontakcie” i dalsza działalność Kawiarni Sąsiedzkiej – pomimo zamknięcia i kolejnej fali pandemii Firlej nie zwalnia tempa! Nasze koncerty online zobaczyło 55 000 widzów! 26 marca ruszył nabór inicjatyw do kolejnej edycji projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk, który trwa do 5 maja.

W naborze mogą startować trzyosobowe zespoły, w skład których powinni wchodzić: przedstawiciele sektora kultury, sektora edukacji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w kwocie 10.000 zł. W tym roku, analogicznie do ubiegłego, wsparcie otrzyma 8 inicjatyw. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: http://www.firlej.wroc.pl/aktualnosci/bmk-nabor-inicjatyw.html

Firlej rusza z projektem „W kontakcie” w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Projekt działający wewnątrz lokalnej wspólnoty ma na celu diagnozę potrzeb sąsiadów, a w efekcie pobudzenie inicjatyw osiedlowych, które tym potrzebom sprostają. Więcej informacji o projekcie:
http://www.firlej.wroc.pl/w-kontakcie-projekt-w-ramach-domu-kultury-inicjatywy-lokalne

W drugiej połowie kwietnia we wrocławskim Firleju podczas dwóch koncertów online będzie okazja posłuchać (i zobaczyć) trzech wykonawców. Do tej pory, od marca 2020 roku, odbyło się 30 koncertów, wystąpiło na Waszych ekranach już aż 56 artystów: Mikołaj Trzaska, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Czereśnie, Ola Bilińska, Hubert Zelmer, Peter J. Birch, Michał Górczyński, Bartosz Weber/VTR, Piotr Damasiewicz, New Cage, Borowski-Gadecki, Patryk Zakrocki, Wilhelm Bras, Mark Tokar, xDZVØNx, Gerber/Baczyński/Zakrzewski, Sitatronic, Petr Vrba, Balázs Pándi, Ślina, Mentor, BROAD PEAK, Titanic Sea Moon, dr fleischman, Paperplanes, Entropia.

Nagrania wszystkich koncertów można zobaczyć na kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCwyrbqYm-A3_Jdaw_PrrCQQ/videos

Kawiarnia Sąsiedzka nadal kontynuuje swoją działalność online: Wspólne Robienie Kolaży (czwartek, 15.04. godz. 18.00, temat: kolaże bez gazet!); Horoskop Komiksowy, czyli wydarzenie, podczas którego można poznać i zgłębiać fascynujący świat komiksu (czwartek, 22.04. godz. 18.00, temat: podróże/migracje); Spotkanie Autorskie z Sarą Antczak, autorką książki „Lina” (czwartek, 28.04. godz. 18.00) oraz Ławeczka Sąsiedzka w każdy wtorek o godz. 11.00 i Sąsiedzka Biblioteczka co środę o 11.00. Wszystkie wydarzenia odbywają się na stronie:
https://www.facebook.com/Firlejkawiarnia

W ramach wydarzenia #Firlejonline2 czekają na Was wspomniane już koncerty: solowy występ Michała Górczyńskiego (środa, 28.04.2021) oraz wspólny koncert fascynujących zespołów eksperymentalnych: Gaijin Blues oraz D I D (czwartek, 29.04.2021). Aby pomóc realizować nam kolejne wydarzenia, zachęcamy do zakupu biletów-cegiełek w cenie 10 zł, dostępnych na stronie: http://www.firlej.wroc.pl/

Michał Górczyński
koncert online: 28.04.2021, godzina 20:00
live streaming:
strona fb Firleja

Michał Górczyński to kompozytor, pedagog, solista i kameralista. Współzałożyciel Kwartludium - zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów. Jako improwizator współpracował między innymi z takimi artystami jak Dror Failer, Ken Vandermark, Mikołaj Trzaska, Butch Morris, John Butcher czy Mark Sanders.

Projekt „Opracowania polskiej muzyki ludowej na klarnet kontrabasowy” to próba połączenia doświadczeń współczesnej instrumentalistyki z bogatą tradycją wykonawstwa ludowego. Niejednoznaczność rytmiczna, łączenie pulsacyjnych technik współczesnych z jedynym w swoim rodzaju prowadzeniem rozstrojonej, rozedrganej frazy ludowej. Z jednej strony różne światy, z drugiej niezwykły dialog tego co żywiołowe, intuicyjne, z tym co konceptualne, formalne. Ten niecodzienny występ odkryje przed Wami zaskakujące spojrzenie człowieka z ogromną wyobraźnią muzyczną na polską muzykę ludową. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Michał Górczyński:
https://open.spotify.com/artist/74L45sDtvRVeVFShEU8eZQ?autoplay=true

https://www.youtube.com/watch?v=C_HO1WGiyLg

Gaijin Blues + D I D
koncert online: 29.04.2021, godzina 20:00
live streaming:
strona fb Firleja

Gaijin Blues to wspólny projekt Pawła Klimczaka (producent, DJ Naphta) i Michała Szczepańca (multiinstrumentalista, członek m.in. Kadabra Dyskety Kusaje), który łączy brzmienia muzyki japońskiej – od tradycyjnych po fusion, jazz, a nawet rocka – z nowoczesnymi bitami muzyki zachodniej: od house'u, po trap i juke/footwork. Połączenie tradycji muzyki wschodu z rytmem muzyki współczesnej daje fascynujące brzmienie, które pozwoliło muzykom podpisać kontrakt z londyńską wytwórnią Shapes of Records i w 2019 r. wydać EP-kę oraz album w formie płyty winylowej. Nagradzany zespół przygotowuje nowe wydawnictwo, które zaprezentuje publiczności w bieżącym roku.

Gaijin Blues:

https://www.facebook.com/gaijinbluesmusic

https://gaijinblues.bandcamp.com/

https://www.youtube.com/channel/UCvPWn-1IIv4Hgqibe1cItEg

D I D to projekt muzyczny stworzony przez Hannę Piosik, artystkę-eksperymentatorkę, wokalistkę, producentkę, stypendystkę MKiDN i autorkę audiobooka oraz audycji w społecznościowym Radio Kapitał.

Jesienią 2020 r. ukazał się kolejny solowy album – End Of Xibalba [prolog] – uznany przez magazyn „Polityka” za jeden z 20 najlepszych albumów roku, który jest jednocześnie zapowiedzią nadchodzącego LP ‘END OF XIBALBA’. Niepublikowany jeszcze album D I D to przestrzenna muzyka medytacyjna, z pogranicza gatunków drone/ambient. Występom na żywo towarzyszy wokalna opowieść, która prowadzi słuchaczy przez osobliwe korytarze ich wnętrz. A prowadzi nietypowo, bo w języku, który nie istnieje. Pozwala to maksymalnie zanurzyć się w świecie wykreowanym przez artystkę, skupić się na koncepcji muzyczno-wokalnej i wyrazie artystycznym.

https://d-i-d.bandcamp.com/album/end-of-xibalba-prolog-2

http://www.firlej.wroc.pl/wydarzenia/koncerty/firlejonline2-gaijin-blues-d-i-d.html

https://www.facebook.com/events/146893773936279/

KLUB FIRLEJ
ul. Grabiszyńska 56, 53-504, Wrocław
tel./fax: +48 71 795 66 67
mobile: + 48 695 42 42 29
e-mail: firlej@firlej.wroc.pl

http://www.firlej.wroc.pl/