ZUZA JABŁOSKA Z NOWYM SINGLEM
Dodane przez muzol dnia 03.06.2021
1 czerwca w serwisie Audioteka premierę miała nowa superprodukcja - ''Przygody Alicji w Krainie Czarów.'' Klasyka Lewisa Carrolla została przedstawiona w zupełnie nowej, oryginalnej, lekko psychodelicznej odsłonie, a o odpowiednią oprawę audiomusicalu zadbał duet producencki Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. W rolę Alicji wcieliła się Zuza Jabłońska!

Treść rozszerzona
1 czerwca w serwisie Audioteka premierę miała nowa superprodukcja - ''Przygody Alicji w Krainie Czarów.'' Klasyka Lewisa Carrolla została przedstawiona w zupełnie nowej, oryginalnej, lekko psychodelicznej odsłonie, a o odpowiednią oprawę audiomusicalu zadbał duet producencki Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. W rolę Alicji wcieliła się Zuza Jabłońska!

Singiel Zuzy Jabłońskiej „Znikam” inspirowany postacią Alicji ukazał się równolegle z audiomusicalem. Utwór jest wiodącym motywem muzycznym całej produkcji, ale to nie jedyne piosenki Alicji i jej towarzyszy. Autor wpisał w tekst 10 piosenek, w których obok Zuzy usłyszymy np. Agatę Buzek, Mateusza Damięckiego czy Zbigniewa Zamachowskiego. Obok Zuzy Jabłońskiej zagrali także Dominika Kluźniak, Agata Kulesza, Mateusz Damięcki, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Simlat, Przemysław Bluszcz, Wojciech Solarz, Agata Buzek i wielu innych znanych i lubianych aktorów – słowem: cała plejada gwiazd.

Singla można posłuchać na: https://zuzajablonska.lnk.to/znikam

''W postaci głównej bohaterki widzę siebie – opowiada Zuza. - Ciekawą świata, ale jednocześnie ostrożną i rozważną, czasami zagubioną. Tak jak Alicja podążam za swoimi marzeniami i realizacją wyznaczonych celów. Po zakończeniu nagrań do audiomusicalu utwierdziłam się jeszcze bardziej w przekonaniu, że w życiu nie chodzi o to, aby być najlepszym, ale o to, żeby być szczęśliwym'' – podsumowuje artystka.

Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Macieja Adamczaka. To młody niezwykle utalentowany reżyser, który ma na swoim koncie tegoroczną nominację do Fryderyka za klip do piosenki Margaret „Reksiu”, ale również najnowszy klip Beaty Kozidrak z udziałem Łukasza Simlata.

Adamczak, interpretując Alicję i piosenkę Zuzy, porusza niezwykle ważny zwłaszcza w dzisiejszych czasach temat – depresji wśród młodzieży. Baśniowa „hole in the ground” to najciemniejsze miejsca własnej podświadomości, do których trafiają coraz częściej młodzi ludzie i z których nierzadko nie znajdują drogi powrotnej. A wszystko to utrzymane w onirycznej stylistyce, pełnej kolorów i absurdu. Swoje miejsce znajdą w tym świecie i szalony kapelusznik, i zła królowa, i mnóstwo innych postaci. W klipie w głównych rolach zobaczymy Zuzę, Agatę Kuleszę, Mateusza Damięckiego oraz tatę Zuzy w roli ojca bohaterki!

Reżyserem samego audiomusicalu jest Wawrzyniec Kostrzewski, ceniony reżyser teatralny i radiowy. Jego głośna realizacja „Wesela” w Teatrze Telewizji zdobyła Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie w 2019 roku, Nagrodę Mediów Publicznych i szereg innych nagród indywidualnych. Reżyser postawił na przybliżenie tej ponadczasowej historii współczesnemu odbiorcy – równolatkowi Alicji – nastolatkowi. Dlatego historia przybiera nieco bardziej mroczny klimat, a muzycznie bliżej jej do Björk i Billie Eilish niż do dziecinnych kreskówek.

Obsada audiomusicalu:

Narratorką jest Dominika Kluźniak, w głównych rolach usłyszymy między innymi:
Zuza Jabłońska - Alicja
Mateusz Damięcki - Szalony Kapelusznik
Agata Kulesza - Królowa Kier
Michał Czernecki - Król Kier
Łukasz Simlat - Biały Królik
Grzegorz Małecki - Kot z Cheshire
Zbigniew Zamachowski - Żółwiciel
Agata Buzek - Księżna
Przemysław Bluszcz - Gąsienica

Więcej o Zuzi Jabłońskiej:

https://www.facebook.com/zuzajablonskamusic