NOWY SINGIEL OD ŁUKASZA ŁYCZKOWSKIEGO I 5 RANO
Dodane przez muzol dnia 12.01.2022
Wczoraj miała miejsce premiera nowego singla Łukasza Łyczkowskiego i 5 Rano - ''Niepokonany.'' Utwór jest zapowiedzią albumu ''Credo'', który ukaże się wiosną 2022 roku. Autorem tekstu jest lider zespołu, Łukasz Łyczkowski. Muzykę skomponował razem z Łukaszem Łabędzkim.

Treść rozszerzona
Wczoraj miała miejsce premiera nowego singla Łukasza Łyczkowskiego i 5 Rano - ''Niepokonany.'' Utwór jest zapowiedzią albumu ''Credo'', który ukaże się wiosną 2022 roku. Autorem tekstu jest lider zespołu, Łukasz Łyczkowski. Muzykę skomponował razem z Łukaszem Łabędzkim.

Inspiracją do napisania utworu jest historia życia przyjaciela zespołu, Armina Meistera. To młody i pełen optymizmu człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności imponuje wielu swoją postawą i dystansem do swoich problemów. Bardzo często można go spotkać za kulisami koncertów zarówno Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO jak i wielu innych znakomitych polskich zespołów rockowych. Armin pojawia się zresztą w klipie zespołu i pozostawia po sobie niezapomniane wrażenie.

Łukasz Łyczkowski: ''Przyjaźń Łyczka z Arminem to specyficzna relacja, która trwa kilkanaście lat. Nasz braterski duet emanuje dystansem do otaczającej rzeczywistości i prześmiewczym podejściu do siebie i świata. Nasza relacja przypomina przyjaźń Himilsbacha z Maklakiewiczem lub jak kto woli Flipa i Flapa. Po prostu braterstwo gorola z hanysem, a więc musi się dziać…''

Utwór w swojej stylistyce muzycznej także jest swoistym hołdem dla wielkich artystów, którzy nieustająco inspirują Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO. Klasyczne rockowe brzmienia, mocne bębny i gitary uzupełnia mocny i wybijający się ponad przeciętność głos wokalisty.

Teledysk nagrano w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy (zdjęcia Michał Jagiełło). W klipie możemy też zobaczyć sceny z koncertu w Siemianowicach Śląskich i w rodzinnym domu w Lędzinach A. Meistera (zdjęcia: Tomasz Bulenda).

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 - tych i 70 - tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”. Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy. Łukasz Łyczkowski, lider i wokalista zespołu to najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W finale zajął drugie miejsce.

Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. Zespół gra po całej Polsce, aby dotrzeć ze swoją muzyką do jak najszerszego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

https://www.facebook.com/5RANOrockband

https://www.instagram.com/5rano_rockband/

https://www.youtube.com/channel/UCFuJqaQIMjyGVwfBh9N6ylQ