DREAM THEATER I DEVIN TOWNSEND NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE
Dodane przez muzol dnia 22.05.2022
Przypominamy, że 24 maja, na jedynym koncercie w Polsce wystąpią Dream Theater. To gratka dla fanów rocka progresywnego w najlepszym stylu. Artyści zagrają w krakowskiej Tauron Arenie.

Treść rozszerzona
Przypominamy, że 24 maja, na jedynym koncercie w Polsce wystąpią Dream Theater. To gratka dla fanów rocka progresywnego w najlepszym stylu. Artyści zagrają w krakowskiej Tauron Arenie.

Prezentujemy plan nadchodzącego występu Dream Theater w towarzystwie Devina Townsenda.

CZASÓWKA:
18:30 - Drzwi
19:15-20:30 - Devin Townsend
21:00-... – DREAM THEATER


DREAM THEATER (USA) progmetal:

Dream Theater to od lat największa grupa progmetalowa. Czerpiąc z takich gigantów, jak Rush, Yes, Kansas, King Crimson, Iron Maiden, czy Fates Warning, powstały w 1985 roku zespół złożony z wirtuozów, stworzył wiele arcydzieł, które uczyniły z niego legendę. Spośród absolwentów prestiżowego Berklee College of Music, którzy założyli Dream Theater w drugiej połowie lat 80., do dziś są w zespole John Petrucci i John Myung.

Pierwszy z Johnów oprócz bycia wspaniałym gitarzystą, jest też głównym kompozytorem repertuaru i od jakiegoś czasu ma wielki wpływ na brzmienie płyt. A wśród nich Dream Theater w dyskografii ma takie arcydzieła, jak "Images And Words", "Awake", "Metropolis 2: Scenes From A Memory", czy "A Dramatic Turn Of Events", dzięki której formacja otrzymała swoją pierwszą nominację do Grammy (za utwór "On The Back Of Angels"). W okresie pandemicznym Dream Theater przygotował piętnasty album "A View From The Top Of The World". Poza wspomnianymi Johnami nagrali go James LaBrie, Jordan Rudess i Mike Mangini. "Nigdy nie spoczywamy na laurach. Kiedykolwiek tworzymy coś razem, wiemy doskonale, że nie możemy zawieść swoich fanów" – zajawia album Petrucci.

https://www.facebook.com/dreamtheater

https://dreamtheater.net/?fbclid=IwAR2fb_S4XKWCIASQc-8AcjOiGc2jiM6s45DKBMIATFg6QvmPJxpPeKswQFA

DEVIN TOWNSEND (Kanada) progresywny metal, elektronika, alternatywny rock:

Urodzony w 1972 roku Devin Townsend to doskonały wokalista, świetny kompozytor i ceniony producent, który zapisał, i wciąż pisze, wspaniałą kartę w historii muzyki. Legenda gitary, Steve Vai, był tym, który dostrzegł fenomenalne możliwości wokalne Kanadyjczyka. Potem Devin odcisnął piękny ślad w ekstremalnym metalu z grupą Strapping Young Lad, by następnie działać z Devin Townsend Project, jako Devin Townsend oraz udzielać się w licznych kolaboracjach.

Muzyczny erudyta, pomimo niemałych osiągnięć, niezmiennie skromny człowiek, pełen dystansu do siebie i wspaniałego poczucia humoru, który z wielką inteligencją czerpie z różnych gatunków muzyki, tworząc zawsze przekonującą całość. Sprawdza się w mocnym repertuarze z zespołem, nie boi się też intymniejszych występów solowych, na których muzyka jest nie mniej ważna niż spoken word. Koncerty Devina to wspaniałe doświadczenie muzyczne, z aktywnym udziałem fanów, które dodatkowo zostawia uczestników występu w doskonałym nastroju.

https://www.facebook.com/dvntownsend/

https://www.youtube.com/watch?v=AdHJurX0yVA

Zagrają:
DREAM THEATER (USA) progmetal
+ Devin Townsend (Kanada) progresywny metal, elektronika, alternatywny rock

Kiedy: 24 maja (wtorek) 2022
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 209/329 zł – przedsprzedaż, 230/350 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:

https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/dream-theater/

Zaprasza
Knock Out Productions


https://www.knockoutprod.net/pl

https://www.facebook.com/productions.knock.out