RUNNING WILD - ''READY FOR BOARDING'' (2022)
Dodane przez muzol dnia 19.06.2022
‘’Ready for boarding’’ to obok ‘’The first years of piracy’’ kolejna reedycja klasycznej płyty Running Wild. Tym razem mamy do czynienia z albumem koncertowym zarejestrowanym w Monachium 1987 roku. Gratką dla fanów zespołu jest dołączona płyta DVD z występem na żywo w Dusseldorfie 1989.

Treść rozszerzona
‘’Ready for boarding’’ to obok ‘’The first years of piracy’’ kolejna reedycja klasycznej płyty Running Wild. Tym razem mamy do czynienia z albumem koncertowym zarejestrowanym w Monachium 1987 roku. Gratką dla fanów zespołu jest dołączona płyta DVD z występem na żywo w Dusseldorfie 1989.

‘’Ready for boarding’’ otwiera rozpędzony ‘’Under Jolly Roger’’ (poprzedzony krótkim ‘’Hymn of Long John Silver’’). Ten utwór zapoczątkował okres pirackiego metalu. Naturalnie nie mogło zabraknąć kompozycji z dwóch pierwszych płyt. Chóralnie odśpiewany przez publiczność ‘’Ghengis Khan’’ robi naprawdę duże wrażenie.

‘’Raise your fist’’ jeszcze bardziej rozpala i tak gorącą atmosferę koncertową. Świetnie się słucha niezwykle dynamicznego ‘’Mordor’’, z charakterystyczną, zrytmizowaną grą gitar i sekcji rytmicznej.

Dla fanów szybkiego grania grupa serwuje rozpędzone ‘’Diabolic force’’ i ‘’Adrian (S.O.S.).’’
‘’Raw ride’’ to kąśliwy i zarazem przebojowy kawałek metalowy, który doskonale sprawdza się na żywo. Bardzo podobają mi się melodyjne, zagrane unisono, partie gitar.

I tradycyjnie na sam koniec kolejny klasyk zespołu – ‘’Prisoner of our time.’’ W tym nagraniu dobrze słychać reakcję publiczności. Brzmienie koncertu jest dość dobre i selektywne. Bardzo dobrze, że słychać też żywo reagującą publiczność.

DVD z koncertem z Dusseldorfu w 1989 roku prezentuje się naprawdę dobrze. Jest scenografia ze zdjęciami okładki najnowszej wówczas płyty ‘’Death or glory.’’ Z przodu sceny i za nią co chwilę widać słupy ognia.

Jeśli chodzi o repertuar to najwięcej utworów pochodzi z albumów ‘’Port Royal’’ i ‘’Death or glory.’’ Grupa nie bierze jeńców i od razu zaczyna od szybkiego i melodyjnego ‘’Riding the storm.’’ Zabójczo przebojowy ‘’Bad to the bone’’ świetnie sprawdza się na żywo.

Bardzo mi się podoba rozbudowane solo basu płynnie przechodzące w niezwykle chwytliwy ‘’Conquistadors.’’ To jeden z najlepszych momentów koncertu. Kolejne nagrania z ‘’Port Royal’’ (czyli odpowiednio hymn ‘’Raging fire’’ i ‘’Uaschitschun’’) także potwierdzają klasę zespołu.

Świetnie się sprawdzają ognisty ‘’Raw ride’’ i zagrany jak zawsze na finał ‘’Prisoner of our time.’’ Brzmienie tego koncertu jest nieco lepsze niż z krążka ‘’Ready for boarding.’’ Jakość obrazu dobra – często widać i słychać gorącą reakcje licznie zgromadzonej publiczności.

Podsumowując – nowa reedycja ‘’Ready for boarding’’ powinna się spodobać nie tylko zdeklarowanym fanom zespołu, ale też wszystkim miłośnikom klasycznego heavy metalu. Dodatkowym atutem jest zapis koncertu z Dusseldorfu, który w pełni obrazuje fenomen Running Wild.