EUGENIE JONES - ''THE ORIGINALS'' (2023)
Dodane przez muzol dnia 04.02.2024
Eugenie Jones to uznana na świecie wokalistka jazzowa, która swym pięknym, pełnym emocji śpiewem zaskarbiła sobie miliony fanów. ‘’The originals’’ to kolekcja najlepszych nagrań z lat 2013 – 2022 – zremiksowanych i zremasteryzowanych.

Treść rozszerzona
Eugenie Jones to uznana na świecie wokalistka jazzowa, która swym pięknym, pełnym emocji śpiewem zaskarbiła sobie miliony fanów. ‘’The originals’’ to kolekcja najlepszych nagrań z lat 2013 – 2022 – zremiksowanych i zremasteryzowanych.

Na płycie znajdziemy 10 zróżnicowanych stylistycznie i nastrojowo kompozycji. Artystce towarzyszy zespół złożony ze znakomitych muzyków, którzy potrafią stworzyć razem urzekający klimat całości.
Praktycznie w każdym utworze mają oni czas na zaprezentowanie swoich dużych możliwości.
Eugenie śpiewa z lekkością i duża swobodą. Potrafi czarować słuchaczy i uwodzić ich swoimi wysmakowanymi interpretacjami.

Słychać to choćby w otwierającym całość ‘’Sittin’ at the bar’’, z instrumentami dętymi w rolach głównych. ‘’But I do’’ wspaniale nawiązuje do stylistyki lat 60-tych – charakterystyczne brzmienie gitary i sama Jones, która śpiewa z soulowym zacięciem. Dużo pozytywnych wibracji znajdziemy w ‘’A good day’’, gdzie Jones potwierdza, że jest królową swingu.

Jednym z moich faworytów jest powolny, niezwykle nastrojowy ‘’I could gat lost in your eyes’’, w którym Jones prezentuje całą gamę gorących, miłosnych emocji. Bardzo podoba mi się zrelaksowany, pełen energii ‘’I’m allright’’, z żywiołowym finałem w postaci samby. Obok tej piosenki na pewno nie można przejść obojętnie.

Wiele uroku ma w sobie ‘’Red dress.’’ I ponownie Jones uwodzi słuchaczy w jedyny i niepowtarzalny sposób. Warto wsłuchać się w nastrojowe solo trąbki. ‘’Swing me’’, zgodnie z tytułem, to szybki swing, z gęstą grą sekcji rytmicznej i pełnym elegancji śpiewem Jones. To doskonały utwór do tańca. Warto zwrócić uwagę na majestatyczny, nieco tajemniczy ‘’One more night to burn.’’ Świetnie się słucha krótkiego, ale niezwykle ekspresyjnego solo kontrabasu.

Reasumując – ‘’The originals’’ to doskonałe, muzyczne podsumowanie dotychczasowej działalności Jones. Artystka potwierdza nie tylko swój talent jako wokalistka, ale także jako autorka tekstów. Płytę polecam wszystkich fanom i miłośnikom szeroko pojętego smooth jazzu.