facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Ostatnio miałem przyjemność recenzować, na łamach muzola, najnowszą płytę Whisper. Album ten spodobał mi się na tyle, że postanowiłem zrobić wywiad z muzykami tej pięcioosobowej grupy pochodzącej z Jastrzębia - Zdroju. Rozmawailiśmy głównie o procesnie tworzenia albumu ''Przebudzenie'', a także o planach artystycznych na najbliżsża przyszłość.1. Co spowodowało przerwę w działalności Whisper?

Problemy ze znalezieniem wokalisty/stki. Pustki w Whisperowej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej ;-) Osobiste sprawy (małżeństwa, narodziny dzieci itd. itp.)

2. Czy trudno było stworzyć od podstaw nowy skład? Jak nawiązaliście
pracę z Karoliną Muszkiet? Jestem pod wrażeniem jej możliwości wokalnych.


Szukaliśmy wokalu już długi czas, byliśmy zrezygnowani bo ludzie, którzy przyjezdzali na "przesłuchania", byli.... co najmniej niekompetentni :)  Postanowiliśmy, że albo znajdziemy konkretny wokal albo olewamy to wszystko... No i znalazła się Karolina! Poznaliśmy się przez rockmetal.pl wiec można odpowiedzieć przez protal, który umożliwia wyszukiwanie muzyków. Karolina przyjechała  do nas pierwszy raz w totalnej śnieżycy busem z Katowic. Pierwsza próba nie należała do udanych, bo graliśmy w innej tonacji, (dla ułatwienia dla wokalistów, którzy mieli kłopoty z wyższymi dźwiękami byliśmy przestrojeni do „d” ) Po przestrojeniu gitar, na kolejnej próbie już normalnie  zagraliśmy i chyba wszyscy się z tym zgodzimy, że przeżyliśmy coś niesamowitego! To była moc! Od razu wiedzieliśmy, że to jest to i że coś może z tego być.

3. Graliście już w wielu miastach Polski. Kiedy jakiś koncert we
Wrocławiu? Czy są szanse na występy zagraniczne?


Miło by było zagościć we Wrocławiu, czas pokaże czy uda się z Pomocą naszej Agencji Fantom Media – Izy i Michała Kapuściarz załatwić coś w tym względzie. Odnośnie drugiej części pytania, to teksty są w naszym ojczystym języku i dlatego też nastawiamy się na polskich odbiorców.

4. Jak wygląda proces twórczy w zespole?

Rafał przynosi szkielet utworu, który obrasta następnie w kolejne instrumenty, Paweł ubiera go w drugą i kolejne gitary, Staszek łączy melodie grane przez gitary z pulsem perkusji Marcina, Karolina pisze teksty i układa linię melodyczną wokali. Numer zmienia się z zależności od potrzeb – jest wydłużany gdy Karolina potrzebuje coś przekazać więcej w tekście lub chłopcy wymyślą fajne solówki, skracany gdy czujemy, że coś jest doklejone „na siłę” i nie wnosi nic do utworu

5.Kiedy rozpoczęły się prace  nad płytą ''Przebudzenie''?

Hahaha – czternaście lat temu ;-), po nagraniu pierwszej płyty. W albumie „Przebudzenie” zamieszczone są i starsze utwory jeszcze z czasów, gdy śpiewał Krzysztof Borek i Luiza Frysztacka, jak i całkiem świeże, w których Karolina dała upust swoim talentom. Generalnie umieściliśmy na niej wszystkie numery, których wcześniej nigdzie nie zarejestrowaliśmy a uważaliśmy, że są na tyle wartościowe, iż powinny na tejże płycie się znaleźć.6. Czy obecni muzycy Whisper mają już jakieś muzyczne doświadczenie? Gra w innych zespołach, zawodowe wykształcenie muzyczne?

Każdy z nas wcześniej ocierał się o różne zespoły (chyba oprócz Rafała, który od początku tworzy w Whisperze – zespół powstał w 1997 więc Rafał miał lat 17), ale z perspektywy czasu Whisper jest tym, co najbardziej nas kręci, nie mamy wykształcenia muzycznego, każdy z nas jest samoukiem.

7. Plany artystyczne na najbliższą przyszłość?

Nagranie teledysku, trasa promująca płytę!

Dziękuję za rozmowę!Z recenzją płyty ''Przebudzenie'' możecie się zapoznać pod linkiem: http://muzol.com.pl/news.php?readmore=1335
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?