facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Pete Townshend
Tytuł: Pete Townshend. Jaki jestem.
Format: 150 x 235 mm
Liczba stron: 496
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Bukowy Las
ISBN: 978-83-63431-70-9.W tym roku mija 50 lat od założenia zespołu wszechczasów – The Who. Wpływ twórczości tej formacji na muzykę rockową jest nie do przecenienia. Świadczy o tym książka ''Kim jestem'' napisana przez Pete'a Townshenda – lidera The Who i twórcy niemal całego repertuaru. Pete to prawdziwy człowiek renesansu – gitarzysta,wokalista kompozytor,dziennikarz, autor tekstów i scenariuszy filmowych.

Ksiażkę rozpoczyna wspomnienie pierwszego występu The Who – dla autora jest to niezwykle istotne i wręcz magiczne doświadczenie. To właśnie wtedy Pete odkrywa w sobie pokłady ogromnej energii, której daje upust, między innymi, przez widowiskową grę na gitarze oraz efektowną destrukcję instrumentu w finale koncertu. Townshend ma ogromny talent do niezwykle szczegółowego i dowcipnego sposobu opisywania wszystkich najważniejszych momentów swego życia. Potrafi też spojrzeć z dystansem na siebie i dokonać czegoś na kształt psychologicznej autoanalizy.

Autor ujmuję czytelnika swą szczerością - często przyznaje się do swych słabości, twórczej niemocy, problemów z własnym ''ja.'' Nie ukrywa też nawet najbardziej traumatycznych chwil swego życia – trudne dzieciństwo, problemy małżeńskie, kłopoty z alkoholem i narkotykami. Szczególnie poruszył mnie opis wrażeń Pete'a po śmierci perkusisty Keitha Moona i basisty Johna Entwistle'a. Tych dwóch niezwykle utalentowanych i kreatywnych muzyków tworzyło jedną z najlepszych sekcji rytmicznych w historii muzyki rockowej.

Z książki dowiemy się wiele o prywatnym życiu Townshenda, jego namiętnościach, obawach, twórczych niepokojach, nieustannej dążności do perfekcjonizmu. Na podziw zasługuję upór Pete'a w realizacji nawet najbardziej śmiałych i nowatorskich pomysłów muzycznych. Kto by pomyślał, że ambitna, rockowa opera ''Tommy'' zyska tak wielki sukces artystyczny i komercyjny? Poruszająca historia tytułowego bohatera tej płyty posłużyła za scenariusz do filmu z udziałem takich gwiazd jak Elton John, Tina Turner, Arthur Brown. Po rozpadzie The Who Pete nadal realizuje swoje niepowtarzalne wizje na albumach solowych. Niejednokrotnie spotyka się z niezrozumieniem ze strony branży muzycznej i fanów., co powoduje brak wewnętrznej równowagi, depresję i niemoc twórczą.

Każdy okres życia Pete'a Townshenda jest dokumentowany ciekawymi, często unikatowymi zdjęciami. Townshend bardzo dobrze portretuje barwny i szalony okres lat 60-tych i 70-tych - czas wielkich przemian kulturalnych i obyczajowych. Na sam koniec autor, w rozdziale ''Coda'', zawarł swoje przesłanie skierowane do wszystkich artystów:

''Graj dla bogów, albo – jak wolisz – dla pluszaków wciśniętych do niewielkiego koszyka(...) Wszystko jedno. Jeśli wątpisz, po prostu graj.''

W książce autor udawadnia, że muzyka popularna, to coś więcej niż tylko proste, trzy minutowe przeboje o błahej treści. Dzięki wyobraźni można z rocka uczynić odrębną formę sztuki. ''Kim jestem'' to świetnie napisana i bardzo pouczająca lektura do której warto często powracać.

Bukowy Las: http://www.bukowylas.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?