facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Nonamen to krakowski zespół, któremu udało się wystąpić przed takimi gwiazdami jak między innymi: Tarja Tururien, Siddharta, Paul Di'Anno, Kat & Roman Kostrzewski, Turbo, Jelonek. Na swoim debiutanckim albumie ''Obsession'' Nonamen prezentuje nieszablonową, różnorodną stylistycznie muzykę opartą na ciężkich riffach gitar, kobiecym wokalu i ekspresyjnej grze skrzypiec.Wrażenie robi już sam początek płyty – mroczne intro niczym z klasycznego horroru lub thrillera.''Black Rose'' to majestatyczna kompozycja pełna wewnętrznego napięcia, utrzymana w doom metalowym klimacie. Mocny, emocjonalny głos Edyty jest wielkim atutem zespołu. Wokalistka potrafi śpiewać zarówno niezwykle delikatnie jak i w pełen rockowego nerwu sposób. Na uwagę zasługuje też gra skrzypiec, które nadają twórczości Nonamen progresywnego, a nawet folkowego posmaku. Najczęściej dźwięki tego instrumentu tworzą wraz z gitarą muzyczną ścianę dżwięku. Czasem też odgrywają pierwszoplanową rolę - na przykład we wstępie do ''Control'' czy też w instrumentalnym ''Agallah.''

Trzeba przyznać, że zespół ma wiele ciekawych pomysłów i talent do umiejętnego mieszania róznych stylów muzycznych. W utworach ''From the enslaved'' i ''Control'' mocny metal spod znaku Moonspell zostaje połączony w spokojnych fragmentach z rockiem progresywnym. Z kolei w moim ulubionym ''Sleepingfall'' linia melodyczna gitary przywodzi mi na myśl estetykę post black metalu. Na uwagę zasługuje również pełen wewnętrznego napięcia ''Shall I go?'' z emocjonalnym śpiewem Edyty i transową, orientalną melodią w finale.

Warto wsłuchać się też w niezwykle ekspresyjną zarówno muzycznie jak i wokalnie, kompozycję tytułową. W zamykającym płytę ''Emily'' znajdziemy sporo niepokojących, psychodelicznych dźwięków, tworzących nastrój grozy. Niespodzianką jest dodatkowy utwór ukazujący balladowe oblicze Nonamen. To naprawdę piękna kompozycja oparta na akustycznych brzmieniach gitar i płaczliwej grze skrzypiec. Porusza też, przepełniony smutkiem, polskojęzyczny tekst.

Twórczość Nonamen charakteryzuje niezwykła intensywność muzyczna – poza kilkoma wyjątkami nie ma tutaj chwili na wytchnienie. Czasami jest to nieco męczące - słuchacz może się czuć za bardzo przytłoczony tą lawiną dźwięków. Mam też małe zastrzeżenie do brzmienia płyty - partie wokalne i skrzypiec są trochę za bardzo ''schowane'' w stosunku do gry gitary i sekcji rytmicznej. Nonamen, przy dalszym doskonaleniu swego stylu, ma szansę sporo osiągnąć na dość trudnym, metalowym rynku muzycznym. Może w przyszłości zespół zdecydowałby się na więcej polskich tekstów? Na pewno ucieszyłoby to wielu sympatyków rodzimego metalu.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?