facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Duff McKagan
Tytuł oryginału: It's So Easy: and other lies
Tłumaczenie: Katarzyna Gawęska
Data wydania: 6 maja 2015
Format: 150 x 215 mm
Liczba stron: 352 tekst 2 x 8 zdjęcia
ISBN: 978-83-7924-287-0.


O słynnym Guns’n’ Roses powstało już wiele mniej lub bardziej udanych biografii. Jednak do tej pory nikt z założycieli tej formacji nie zdecydował się na publikację własnych wspomnień. Az do momentu wydania książki - autobiografii autorstwa nadwornego basisty Gunsów – Duffa McKagana.

McKagan pisze w bardzo prosty i szczery sposób – nie unika bardzo trudnych dla niego tematów jak zmagania z wieloma nałogami. Szczególnie poruszają te rozdziały w których autor posługuję się formą raportu o własnym stanie zdrowia i kondycji psychicznej. Czytając je miałem wrażenie, że jestem tuż obok Duffa…. To przestroga dla przyszłych artystów, którzy chcą szybko i łatwo osiągnąć sukces.

Fanów Guns’n’ Roses na pewno zaciekawią same początki zespołu i mozolna droga do sławy. Kto by przypuszczał, że na pierwsze koncerty przychodziło zaledwie kilka osób? Czy ktoś wyobrażał sobie, że Gunsi nie mieli gdzie mieszkać i prowadzili ‘’cygański tryb życia.’’ Wszystko to bardzo zdeterminowało muzyków do walki o przetrwanie. Ogromny sukces jaki odniosła już pierwsza płyta ‘’Apettite for destruction’’ wręcz sparaliżował dalsze artystyczne działania. Dlatego też materiał na album ‘’Use your illusion’’ rodził się w bólach, a grupa była w stanie rozkładu.

Duff opisuje wszystkie swoje obawy i lęki, załamania psychiczne i trudną walkę z nałogami. Zresztą takie same problemy mieli jego koledzy z zespołu (ze Stevenem Adlerem i Izzym Stradlinem na czele). Mimo dyktatorskich zapędów Axla, właśnie Duff darzył go największą sympatią. Dużo dowiadujemy się o prywatnym życiu McKagana – nieudanych małżeństwach, decyzji o podjęciu studiów ekonomicznych, szczęściu odnalezionym w życiu rodzinnym.

Naturalnie historia Duffa nie kończy się jedynie na Guns’n’Roses – autor opisuje burzliwą karierę Velvet Revolver. Basista styka się z tym samym problem, który niedawno sam go trapił – uzależnienie wokalisty Scotta Weilanda. Duff zdał sobie sprawę, że przez lata pijaństwa i narkomanii żył w kłamstwie i moralnym brudzie. W odbiciu się od dna pomogły mu intensywne ćwiczenia (długie wyprawy rowerowe, treningi sztuk walki, rozmowy z przyjaciółmi). W tych najtrudniejszych momentach pomagał mu także Axl.

Z książki wyłania się obraz skromnego, świadomego własnych ułomności artysty, który przeszedł przez życiowe piekło, aby potem odzyskać wewnętrzną równowagę. Duff gardzi określeniem ‘’gwiazda rocka’’ – uważa, że pomiędzy muzykami a fanami nie powinno być żadnych sztucznych barier. Jak na debiut trzeba przyznać, że autor ‘’Sex, drugs & rock’n’roll... i inne kłamstwa’’ włożył naprawdę wiele pracy, aby powstała fascynująca i przejmująca autobiografia. Warto przeczytać – w końcu to Duff był uczestnikiem wszystkich opisywanych w książce zdarzeń.

Wydawnictwo SQN: http://www.wsqn.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?