facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

''Pallet Stage” – tak nazywa się nowa scena Asymmetry Festival, która stanie przed wrocławskim klubem Firlej. Przez trzy kolejne dni festiwalu będzie ona oddana do dyspozycji trzem wytwórniom płytowym: Borówka Music, Denovali Records i Subsound Records, które zaprezentują na niej swoich wykonawców. Publiczność wrześniowej imprezy będzie miała okazję usłyszeć m.in.: Please The Trees, Johna Lemke, Subheim oraz Mombu i Lili Refrain.


Organizatorzy liczą na powodzenie nowego pomysłu. Jak komentuje dyrektor festiwalu, Robert Chmielewski - ''Scena paletowa to kontynuacja tzw. trzeciej sceny Asymmetry, gdzie prezentujemy projekty odważne, bezkompromisowe, dla wyrobionej publiczności. Dodatkową atrakcją jest to, że koncerty odbywać się będą na wolnym powietrzu, przy jednej z głównej arterii miasta, a więc wrocławski festiwal eksponował będzie swoje atuty także mieszkańcom na co dzień nie zainteresowanym muzyką alternatywną.''

Przez trzy dni trwania festiwalu (22-24 września) przestrzeń Pallet Stage zostanie oddana trzem wytwórniom płytowym, które zaprezentują gościom Asymmetry następujących wykonawców:


Borówka Music - Wytwórnia muzyczna i agencja koncertowa, która przez dziesięć lat zorganizowała ponad 1700 koncertów. Aż 90 procent z nich odbyło się na terenie Polski, pozostałe w kilkunastu europejskich krajach. Agencja obsługiwała kilkadziesiąt polskich tras koncertowych artystów z Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. Prowadziła (od strony artystycznej) Kawiarnię Baszta w Ostrzeszowie, cykl z muzyką alternatywną Niepokorni w krakowskim klubie Żaczek czy koncerty w łódzkim mieszkaniu – House Gigs Pogonka.
http://www.borowkamusic.pl/

Wykonawcy Borówka Music:


Henry David’s Gun - Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszy im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.

http://henrydavidsgun.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/henry.davids.gun/?fref=ts


Lasse Matthiessen - Utwory Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Muzyka artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej Artysta pochodzi z Danii. W dorobku ma cztery płyty. Lasse zagrał setki koncertów w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia.

http://www.lassematthiessen.com/

https://www.facebook.com/lassematthiessen


Please The Trees - W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski i USA są coraz bardziej rozpoznawalni, bo wielokrotnie tam koncertowali (grali m. in. na Opener Festiwalu). Grupa promuje obecnie czwarty w dyskografii album „Carp”. Płyta została nagrana w USA i jest świetnie oceniana przez krytyków. Warto przypomnieć, że dwa lata temu kapela otrzymała Ceny Anděl (czeski odpowiednik polskiego Fryderyka) w kategorii Alternatywna Płyta Roku – za poprzedni album „A Forest Affair”. Zespół słynie najbardziej z niezapomnianych koncertów. Ceniony portal „Fuck You Hipsters” pisze o nim w ten sposób: „Słuchając, mam ochotę zanurzyć się cała w tej muzyce i nie wynurzać się dopóki nie wybrzmi ostatnia nuta”.

http://www.pleasethetrees.com/en/

https://www.facebook.com/pleasethetrees


Denovali Records - Niezależna wytwórnia muzyczna powstała w 2005 roku. Nie ogranicza się ona do żadnego specyficznego gatunku, lecz urozmaica swój program poprzez muzykę eksperymentalną, ambient, drone, elektronikę, jazz. Kompozycja i opakowanie są uważane za istotne dla wydawnictwa, tak samo jak i muzyka na nim zawarta – kombinacja obu ma doprowadzić do spójnego dzieła sztuki. Od 2007 Denovali jest kuratorem i organizatorem międzynarodowych festiwali muzycznych. Obecnie wydarzenia te odbywają się w Londynie oraz w Berlinie.
http://www.denovali.com/

Wykonawcy Denovali Records:


Orson Hentschell - Orson Hentschel to niemiecki producent i kompozytor mieszkający w Düsseldorfie. Zaczął grać na fortepianie w młodym wieku, lecz teraz komponuje głównie muzykę elektroniczną, eksperymentalną i filmową. Mimo że Hentschel przeszedł przez klasyczną edukację muzyczną, jego techniki kompozycyjne nie są już tak tradycyjne. Nie zaczyna on od muzycznego pomysłu, lecz od szukania dogodnego materiału dźwiękowego. Jego zainteresowanie obejmuje dźwięki i sample, które były wcześniej wykorzystywane w kontekście muzycznym lub muzyki filmowej – filmowe audiotracki, soundtracki, biblioteki dźwięku itp. Hentschel nie postrzega siebie jako kompozytora muzyki współczesnej, lecz jako artystę multimedialnego.

http://www.denovali.com/orsonhentschel/


John Lemke - John Lemke ma na swoim koncie debiutancki krążek „People Do” i minialbum „Walizka”. Nazywany jest projektantem dobrego brzmienia. Komponuje muzykę do filmów dokumentalnych, a jego podejście do komponowania jest niezwykle emocjonalne. Agresywny dźwięk i harmonia – znaki rozpoznawcze muzyka – są odpowiedzią na frustrację, złość i wiele pytań, które pojawiają się w jego życiu. Rytmiczne tło kontrastuje z nastrojową melodią, która często jest zarówno prowokująca, jak i zaraźliwa.

http://www.lostinsounds.com/

https://www.facebook.com/johnlemkemusic/


Subheim - Berliński muzyk Subheim komponuje muzykę elektroniczną z elementami akustycznymi. Jego brzmienie jest efektem sztuki nagrywania powolnych beatów, hipnotyzujących melodii i odbijającego się wokalu. Na swoim ostatnim, trzecim albumie „Foray” muzyk kładzie nacisk na przejrzystość i ciepło. Większość materiału na tej płycie ma środkowoeuropejski charakter ozdobiony echem, które zostało uzyskane poprzez eksperymentowanie z instrumentami i głosem. Krążek jest idealny na zimowe wieczory w mieście, na samotne nocne spacery, na melancholijne przemyślenia czy podróżowanie na łonie natury.

http://www.denovali.com/subheim/

https://www.facebook.com/subheimmusic


Subsound Records - Niezależna wytwórnia mająca swoją siedzibę w Rzymie. Firma jest skoncentrowana na wydawaniu wysokiej jakości muzyki na płytach CD i winylach. Wytwórnia została założona pod koniec 2005 roku przez Davida Cantona. Subsound Records nie celuje w żaden określony styl. Znajdziemy na ich liście wykonawców ze świata industrialu, psycho, stonera, grindcore’u, deathmetalu, jazzcore’u czy post rocka. Subsound Records po prostu kocha muzykę instrumentalną.
http://www.subsoundrecords.bigcartel.com/

Wykonawcy Subsound Records:


Macelleria Mobile di Mezzanotte - Zespół znany także jako MMM rozpoczął karierę w 2001 roku, obracając się wówczas w stylu power electronics/harsh noise. Od początku serwowali wyraziste, przepełnione seksem teksty, co udowodnił debiutancki „Profilo Ottimale delle Ferite”. „Black Rubber Exotica” z 2004 jest wypadkową eksperymentów ze stylami i barwnym połączeniem „białego” noise i „czarnego” jazzu. W „Dolce Vita” z 2006 MMM zrezygnowało z noise’u na rzecz elementów akustycznych. W 2015 grupa wydała „Nylon Crimes” z wyjątkowym gościem – Paolem Banderą – ojcem włoskiej power elektroniki. W 2015 nakładem Subsound Records został również wydany „Funeral Jazz” w stylistyce noir/doom jazzowej. W 2016 MMM rozpoczęło pracę nad albumem „L'Hiver Noir"”w stylu doom jazz (inspirowany m.in. Bohren and Der Club of Gore).

https://www.discogs.com/artist/73002-Macelleria-Mobile-Di-Mezzanotte


Mombu - Zespół składający się z Luca T. Mai (saksofonisty barytonowego ze świetnego włoskiego „Zu”) i Antonio Zitarelliego (perkusisty włoskiego tria „Neo”). Panowie połączyli siły, by stworzyć wyjątkowy, przepełniony muzyczną chemią duet, wyrażający się poprzez miksowanie afrykańskich rytmów z ich jazzowym, hardcorowym i metalowym doświadczeniem.

http://mombu.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/mombu


Lili Refrain - Lili Refrain to gitarzystka, kompozytorka i wykonawczyni pochodząca z Rzymu. Od 2007 roku zajmuje się solowym projektem, w którym dominują gitary elektryczne, oryginalny wokal i zapętlenia. Jej piosenki powstają z nakładających się dźwięków, które łączą minimalistyczne powtórzenia zaczerpnięte z folku, psychodelii, bluesa, rocka, metalu i wirtuozerii gitarowej. Pierwszorzędna technika artystki i wyrafinowany gust prowadzą słuchacza poprzez labirynt niezapomnianych występów poza granicami jakiegokolwiek gatunku. Wydała dotychczas trzy albumy, z których każdy otrzymał doskonałe recenzje krytyków.

http://lilirefrain.bandcamp.com/

Asymmetry Festival 2016 odbędzie w dniach 22-24 września we wrocławskim klubie Firlej. Do tej pory swój udział w imprezie potwierdzili także: Slim Cesna’s Auto Club, Dbuk, Conan, Swallow The Sun, Darkher. W sprzedaży jest już druga pula karnetów na wszystkie trzy dni wydarzenia. Można je nabyć w cenie 193 zł na stronach: www.asymmetryfestival.pl oraz na www.ticketpro.pl, www.ekobilet.pl, w klubie Firlej, w Empikach i sklepach Saturn.

Asymmetry to ważne miejsce na europejskiej mapie niewielkich festiwali muzycznych. Miejsce, w którym tworzone są trendy, to miejsce spotkań kultur i konfrontacja postaw osób kreujących współczesną kulturę w Polsce, a także Wschodniej i Zachodniej Europie. Festiwal jest organizowany we Wrocławiu od 2009 roku, a jego rdzeń programowy stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków jak metal, rock, jazz, elektronika i pop. Publiczność może zobaczyć wyłącznie artystów bezkompromisowych, śmiało czerpiących z tradycji muzyki popularnej, stosujących najnowocześniejsze kompilacje brzmień. Wielu z zaproszonych artystów występuje w Polsce po raz pierwszy.

Asymmetry Festival
22-24 września 2016 r.
Wrocław, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Bilety do nabycia na stronach:
http://asymmetryfestival.pl/pl/home/, http://ekobilet.pl/, http://www.ticketpro.pl/jnp/home/index.html oraz klub Firlej.
https://www.facebook.com/Asymmetry.Fest
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?