facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

10 stycznia 1927 r. w Berlinie miała miejsce uroczysta premiera „Metropolis”. Film w reżyserii Fritza Langa już od niemal stulecia stanowi inspirację dla pokoleń twórców. Dzieło wywołało u krytyków mieszane uczucia i odniosło finansową klęskę, jednak na zawsze zmieniło sposób patrzenia na kino. „Metropolis” inspirowali się twórcy m.in.: „Star Wars”, „Matrix”, „Blade Runner”, „Dr Strangelove”, „Sky Kapitan”. Dokładnie 90 lat po premierze – 10 stycznia 2017 r. – w studiu S1 Polskiego Radia trójka artystów: Władysław Komendarek, Agnieszka Makówka i Igor Gwadera będzie improwizować do ponadczasowego obrazu.

Klasyczny już dziś film jest wpisany na listę UNESCO „Pamięć Świata”, która zawiera m.in. dzieła audiowizualne o znaczeniu historycznym i cywilizacyjnym. „Metropolis” zostało docenione również przez Kościół Katolicki. Mimo wątków ezoterycznych i okultystycznych, Watykan wpisał go na listę czterdziestu pięciu szczególnie ważnych filmów ze względu na jego wyjątkowe walory artystyczne. "Metropolis" uważane jest za szczytowe osiągnięcie niemieckiego ekspresjonizmu. Żaden film przed dziełem F. Langa nie był zrealizowany z porównywalnym rozmachem. Była to zarazem pierwsza poważna produkcja fantastyczno-naukowa, która na stałe wyznaczyła standardy gatunku.

Film, opowiadający uniwersalną na wielu poziomach historię, sam zasługuje na dokument przygodowo-historyczno - kryminalny. Przekroczony budżet, zaginiona znaczna część filmu, odnaleziona po kilkudziesięciu latach część klisz w Ameryce Południowej i efekty specjalne, które do dziś budzą podziw filmowców i widzów. Przesłanie filmu Fritza Langa pozostaje aktualne współcześnie: „Pomiędzy rozumem a rękami musi być serce.” Mamy nadzieję, że „sercem” podczas niezwykłego seansu będzie muzyka tworzona przez wybitnych artystów.

Koncert, którego współorganizatorem jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia, jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu Festiwalowi Producentów Muzycznych Soundedit.

''Festiwal Soundedit to znana i ceniona impreza muzyczna, niepozbawiona również walorów edukacyjnych. Projekt „Metropolis” od początku zwrócił moją uwagę ze względu na unikatowość propozycji muzycznej, jaką prezentują artyści. Nieme kino, instrumentarium elektroniczne, hard rockowa gitara i operowy śpiew… Jak to wszystko się ze sobą łączy, jak będą współgrać tak różne, artystyczne światy? Tego dowiemy się już 10 stycznia ze studia Polskiego Radia, a wspomnienie tego niezwykłego wieczoru zachowamy na przygotowywanym albumie'' – mówi Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Projekt „Metropolis” swoją warszawską odsłonę będzie miał 10 stycznia 2017 r. (wtorek), o godz. 19:00. Występ odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59). Bilety – w cenie 60 zł – można kupić na stronie: http://sklep.polskieradio.pl/bilet24/136034-soundedit16-projekt-metropolis.aspx oraz w kasie studia godzinę przed koncertem.

Występ Władysława Komendarka, Agnieszki Makówki oraz Igora Gwadery będzie rejestrowany na potrzeby albumu CD. Wydawcą będzie Polskie Radio. Płyta ukaże się już wiosną 2017 roku. Do wydawnictwa zostanie dołączona płyta DVD z niespodziankami. Natomiast sam występ i projekcję filmu „Metropolis” (reż. F. Lang, 1927 r.) poprzedzi krótki film dokumentalny „Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze”. Fotoreportaż z koncertu w Teatrze Wielkim w Łodzi: https://www.flickr.com/photos/135773502@N02/sets/72157665763705570

Po premierze Projektu „Metropolis” prestiżowe, brytyjskie pismo „Sound On Sound” określiło występ trójki artystów jako: „unikalny, wyjątkowy i niezapomniany”. Artyści pieczołowicie przygotowują każdy występ, tak by zgodnie z obietnicą każdy był inny.

Styczniowy koncert w Warszawie to nie ostatnia możliwość uczestnictwa w tym niecodziennym „taperowaniu” do niemego filmu. 28 stycznia muzycy wystąpią w Drawsku Pomorskim, 29 stycznia w Goleniowie, a 30 stycznia w Szczecinie. Występ odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (ul. Małopolska 48).
Bilety – w cenie 60 zł – można kupić na portalach: bilety24.pl, ticketpro.pl, bilety.fm oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn. I Am The Sound! – jestem brzmieniem.

Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy na koncerty Projektu „Metropolis”.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?