facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Wrocławianie, w ostatnich miesiącach, często spotykali się w okolicach ul. Grabiszyńskiej. Wszystko za sprawą inicjatyw organizowanych w ramach projektu “Firlej Zaprasza”. Ponad 40 wydarzeń o charakterze artystycznym, społecznym i kulturalnym odbyło się w Firleju, w siedzibach organizatorów lub w przestrzeni miejskiej.To już ostatnia prosta projektu!

Od września do listopada realizowane są inicjatywy, które mają jednoczyć zainteresowanych kulturą wrocławian, głównie tych zamieszkujących okolice Firleja Lokalni aktywiści oraz odbiorcy sztuki poprzez inicjatywy tworzą otwarte i tolerancyjne miasto. Wszystko dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Zeszła niedziela w Firleju upłynęła pod hasłem dzielenia się wiedzą. Podczas warsztatów “Czasoprzestrzeń - otwarta wymiana umiejętności” dziesięć różnych osób, wśród nich tatuatorka, specjalista od komunikacji międzyludzkiej, psycholożka oraz dietetyczka, poprowadziło warsztaty dzieląc się, zdobytym w swojej dziedzinie, doświadczeniem. Od godz. 13 podczas warsztatów ruchowych z komunikacji, Emilia Wojciechowska - która o sobie mówi, że pomaga ludziom polubić poniedziałki - pokazywała jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś nie daje innym dojść do słowa w dyskusji.

Przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka oraz aktywistka, Voca Ilnicka, poprowadziła równie interesujące zajęcia dotyczące akceptacji własnego ciała. Mówiła o skutecznych sposobach, dzięki którym kobiety i mężczyźni mogą zmienić negatywne myślenie o sobie, niezależnie od punktu startowego. Od Adama Hordyńca, absolwenta administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, zainteresowani dowiedzieli się o plusach i minusach zakładania działalności gospodarczej. Ostatnie spotkanie w ramach tego projektu zakończyło się późnym popołudniem, gdy na dworze powoli robiło się ciemno. Kilku uczestników zdecydowało się kontynuować zabawę dyskutując przy kawie serwowanej w Firlej.

W zeszłym tygodniu wernisażem zakończyła się kolejna inicjatywa: “Portrety - rodzina z Grabiszyńskiej”. W ramach projektu odbyło się ponad 20 spotkań warsztatowych z grafiki tradycyjnej oraz komputerowej, których tematem była historia osiedli sąsiadujących z Firlejem oraz zawierane na przestrzeni lat relacje między ich mieszkańcami. Powstało prawie czterdzieści prac, które będzie można oglądać na oficjalnych blogu: https://rodzinazgrabiszyns.wixsite.com/wroclaw

W kilka jesiennych sobót, na podwórku w okolicach ul. Stalowowolskiej we Wrocławiu, dzieci zamieniały śmietnikową wiatę w prawdziwe dzieło sztuki! Wszystko za sprawą projektu “U kwaśnego źródła - murale podnoszą sąsiedzkie morale”! Podczas pierwszego spotkania, Sylwia Owczarek wtajemniczyła małych artystów w tajniki sztuki murali oraz skuteczne zainspirowała ich do wykonania własnych, autorskich projektów. W trakcie kolejnych, dzieci przygotowywały "płótno" pod swoje dzieło, by w końcu stworzyć piękny mural, który odmienił podwórkową przestrzeń!

Zamykająca październik niedziela była ostatnim momentem na aktywności na świeżym powietrzu. To dlatego, w okolicach ul. Grabiszyńskiej, odbyła się gra miejska “Skąd ten dzbanek”. Uczestnicy projektu, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wyruszyli w podróż po osiedlu. Ku ich zadowoleniu trasa zakończyła się w przytulnym Centrum Historii Zajezdnia, której wnętrza mogli za darmo zwiedzić! Jak się okazało tytułowy dzbanek pochodzi z nieistniejącej już Kawiarni Lwowskiej przy ul. Świdnickiej, a nie, tak jak myślano, z ul. Lwowskiej we Wrocławiu.

W nadchodzących tygodniach ku końcowi będzie zmierzał projekt “Spotkania w Laboratorium Sztuki”, który organizuje Fundacja Jak Malowana. W siedzibie fundacji przy ul. Rejtana 3 jeszcze przez miesiąc, w każdy poniedziałek, odbywać się będą bezpłatne warsztaty z rękodzieła, w których mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Na poprzednich spotkaniach uczestnicy w różnym wieku, różnych narodowości, profesjonaliści oraz amatorzy spotkali się, aby próbować swoich sił w malarstwie akrylowym na płótnie oraz w zajęciach graficznych.

Przed nami jeszcze kilka wydarzeń, między innymi, organizowany przez TONY oraz Szkołę Muzyki Nowoczesnej, jednodniowy “Dworzec Pełen Kultury”. W sobotę, 11 listopada, we wnętrzach Dworca Świebodzkiego, organizatorzy przygotują wiele stanowisk warsztatowych, między innymi z produkcji muzycznej czy ze scratchu. Przewodnicy oprowadzą gości po zabytkowych pomieszczeniach starego dworca. Odbędą się również występy chórów oraz koncerty lokalnych artystów i uczniów obu szkół.

Dokładnie 17 listopada odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach międzypokoleniowego projektu “Muza - mała uczelnia zaocznie”, związane z tematyką ogólnopojętej informacji. Warsztaty są odpowiedzią na wszechobecność informacji, z którymi muszą sobie radzić zarówno dorośli, jak i dzieci. Małgorzata Jagiełło, doświadczony szkoleniowiec aplikacji internetowych, nauczy uczestników w jaki sposób zdobywać, weryfikować oraz interpretować informacje. Pozostałe, zakończone w październiku, zjazdy Muzy dotyczyły liczbologii, a dokładnie symetrii w życiu codziennym, a także kreacji, czyli twórczemu procesowi polegającemu na oddaniu światu, przetworzonego przez uczestników warsztatów, fragmentu rzeczywistości!.

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej
ul. Grabiszyńska 56

http://www.firlej.wroc.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?