facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Spektakl „Nagi Klaun” przekracza granice sztuki cyrkowej, łącząc taniec, teatr i muzykę. Nikogo nie pozostawia obojętnym: zaskakuje i szokuje, bawi i zachwyca, zadziwia i wzrusza. Trzeba go zobaczyć i doświadczyć samemu! 21 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się jedyny w Polsce pokaz Recirquel Company Budapest.

Węgierska produkcja „Nagi Klaun” („The Naked Clown”) to zaproszenie widzów w niezwykłą wędrówkę do wyimaginowanych krain, gdzie znikają powłoki skrywające rzeczywistość. Przewodnikami w tej spektakularnej podróży, której towarzyszy muzyka na żywo i tancerze, są akrobaci współczesnego zespołu cyrkowego Recirquel Company Budapest. Do współpracy przy tworzeniu „Nagiego Klauna” grupa zaprosiła pięcioro tancerzy i czworo artystów trampoliny. Kompozycje muzyczne zostały nagrane z udziałem orkiestry symfonicznej.



Po sukcesie tego pierwszego spektaklu młody zespół zdobył uznanie publiczności i został zaproszony przez Pałac Sztuk w Budapeszcie (Müpa) i Budapesztański Festiwal Wiosenny do zrealizowania współczesnej produkcji cyrkowej, która mogłaby zostać zaprezentowana na scenie teatralnej. Po spektaklu „Nocny cyrk” powstały kolejne udane produkcje – „Nagi klaun” (premiera podczas Budapesztańskiego Festiwalu Wiosennego w 2014 roku), „Paris de Nuit” (premiera jesienią tego samego roku), „Non Solus” (premiera na Budapesztańskim Festiwalu Jesiennym w 2015 roku) i wreszcie „Adieu!” (2017).



Od chwili powstania pięć lat temu Recirquel Company Budapest pod kierownictwem założyciela i dyrektora artystycznego Bence’a Vágiego wielokrotnie występował gościnnie na Węgrzech oraz na całym świecie. Wszystkie produkcje zespołu Recirquel są grane zawsze przy pełnej widowni. W ramach międzynarodowych występów gościnnych zespół Recirquel prezentował swoje przedstawienia w wielu prestiżowych miejscach takich jak: Opera w Tel-Awiwie, Palais des Festival et des Congrès w Cannes czy na Festival Iberoamericano de Teatro de Bogotá w Kolumbii.


Bence Vági trafił na scenę dzięki tańcowi. W młodym wieku był członkiem pionierskiego zespołu tanecznego prowadzonego przez sławnego węgierskiego choreografa i tancerza Endre Jeszenszky’iego. Dzięki mistrzowi Bence poznał nie tylko balet rosyjski, ale także nowy język nowoczesnego tańca węgierskiego wczesnych lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku.


Zamiłowanie do tańca i teatru oraz chęć zdobywania wiedzy i umiejętności zawiodły go do jednej z najlepszych brytyjskich szkół teatralnych, której założycielem i patronem jest Sir Paul McCartney. Studiując taniec na brytyjskiej uczelni, zainteresował się także innymi elementami teatru takimi, jak reżyseria światła czy scenografia. Fascynacja twórczością amerykańskiego choreografa Boba Fosse’a sprawiła, że zainteresował się kabaretem i variétés lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku. W późniejszym czasie w wielu jego spektaklach właśnie te gatunki stały się wiodącymi formami artystycznymi, dzięki którym udało mu się zacierać granicę pomiędzy wykonawcami i publicznością. Po ukończeniu studiów na kierunku choreografii i reżyserii w Liverpool Institute for Performing Arts tworzył niezależne produkcje w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Belgii, zanim ostatecznie osiadł na Węgrzech.

Pytany, dlaczego wybrał cyrk, odpowiada – „To chyba te wszystkie weekendy, które z dziadkiem spędzałem w cyrku”. W 2012 roku Bence Vági zaprosił 11 młodych i utalentowanych akrobatów z Węgierskiej Szkoły Sztuki Cyrkowej do stworzenia przedstawienia z okazji 20. jubileuszu Sziget Festival.

Jedyny w Polsce pokaz „Nagiego Klauna” Recirquel Company Budapest odbędzie się już 21 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi. Bilety na spektakl do nabycia w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi oraz stronach: www.operalodz.com lub www.bilety24.pl.

Kasy Teatru czynne od poniedziałku do soboty: 12:00 - 19:00, niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15:00 - 19:00, tel. 42 633 77 77. Zamówienia grupowe: Biuro Obsługi Widza, czynne od poniedziałku do piątku: 8:00‑16:00, tel. 42 633 31 86.

Zdjęcia: Attila Nagy.

NAGI KLAUN (The Naked Clown) / współczesna produkcja cyrkowa
21 listopada 2017, godz. 19.00 / Teatr Wielki w Łodzi
Więcej w załączeniu oraz na:
http://www.operalodz.com/NAGI_KLAUN_The_Naked_Clown__wspolczesna_produkcja_cyrkowa,29,188
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?