facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Gitara należy do jednych z najbardziej popularnych i lubianych instrumentów muzycznych. Sprawdza się w każdym gatunku muzycznym od klasyki po szeroko rozumianą rozrywkę. Ma swoje zastosowanie zarówno w grze solowej jak i zespołowej. To wszystko sprawia, że należy do jednych z najczęściej wybieranych instrumentów.

Naukę gry na gitarze można rozpocząć praktycznie od najmłodszych lat a to dla tego, że możemy rozmiarem dopasować sobie ją do wzrostu i wieku osoby uczącej się. Duża część dzieci i młodzieży chciałby rozpocząć swoją przygodę muzyczną od razu od gitary elektrycznej. Nie należy jednak swojej edukacji rozpoczynać od instrumentu elektrycznego, na to przyjdzie czas później. Zdecydowanie korzystniejsze dla naszego rozwoju muzycznego będzie rozpoczęcie edukacji od gitary akustycznej bądź klasycznej w zależności od naszych zapatrywań na przyszłość co do granej muzyki. Jeżeli zamierzamy w przyszłości grać na gitarze elektrycznej, to zdecydowanie lepiej rozpocząć naszą edukację od gitary akustycznej, a to dlatego, że budowa gryfów tych gitar jest bardzo podobna. Również techniki jakie się stosuje na gitarze akustycznej maja swoje zastosowanie na gitarze elektrycznej.

Ktoś może zadać pytanie - dlaczego nie rozpoczynać edukacji od razu od gitary elektrycznej? Odpowiedź jest prosta. Gitara akustyczna w stosunku do gitary elektrycznej zwyczajnie wybacza mniej błędów. Tutaj musimy więcej pracy włożyć, by zamierzony dźwięk lub akord zabrzmiał jak najlepiej. Dlatego też często nawet już muzykom grającym od lat na gitarze elektrycznej dla poprawienia techniki i wzmocnienia palców zaleca się od czasu do czasu przejście na gitarę akustyczną i poćwiczenie sobie na niej przez jakiś określony czas. Jak się dobrze nauczycie grać na gitarze akustycznej, to na każdej elektrycznie bez problemu zagracie. Odwrotnie jest już o wiele trudniej.

Jeżeli chodzi o różnicę pomiędzy gitarą akustyczną a klasyczną, to do takich podstawowych należy wielkość pudła rezonansowego, które w przypadku akustyka jest większe i szerokości gryfu. W gitarze klasycznej mamy znacznie szerszy gryf, niż w przypadku gitary akustycznej czy elektrycznej. I to właśnie szerokość gryfu sprawia, że trochę innych technik używa się przy łapaniu chwytów na gitarze akustycznej, a innych na gitarze klasycznej.

Jak już wspomnieliśmy na początku gitara jest tym instrumentem, który możemy rozmiarowo dopasować do wzrostu i wieku osoby uczącej się. I tak rozmiary te dzielimy następująco zaczynając od najmniejszej: 1/4 ; 1/2 ; 3/4 ; 4/4. Dobranie odpowiedniego rozmiaru ma decydujące znaczenie w przypadku dzieci. Zakup zbyt dużej gitary małemu dziecku np.: rozmiaru 4/4 może tylko doprowadzić do zniechęcenia niż zaangażowania. Rozmiary gitary możemy sobie umownie podporządkować do wieku i tak:

Rozmiar 1/4 będzie odpowiednie dla dziecka w wieku 4-6 lat
Rozmiar 1/2 będzie odpowiednia dla dziecka w wieku 6-8 lat
Rozmiar 3/4 będzie odpowiednia dla dziecka w wieku 8-12 lat
Rozmiar 4/4 jest gitarą standardową przeznaczoną dla młodzieży i dorosłych.


Zachęcam przede wszystkim do kupowania sprawdzonych i oryginalnych gitar najlepiej markowych. To zagwarantuje Wam, że taka gitara będzie dobrze brzmieć i będzie odpowiednio trzymać strój. To właśnie jakość wykonania i osadzenia kluczy na główce odpowiada za utrzymanie tego stroju. Im lepszy rodzaj drewna został użyty do wykonania instrumentu, tym możemy się spodziewać lepszego, bardziej szlachetnego brzmienia.

Jak już pierwsze etapy naszej edukacji muzycznej na gitarze akustycznej bądź klasycznej będziemy mieli za sobą, to możemy rozpocząć przymiarkę do gitary elektrycznej. Oczywiście gitary elektryczne dzielą się na jej poszczególne rodzaje i tak taki podstawowy podział to: gitary elektryczne, gitary basowe i gitary elektroakustyczne.

Pamiętajcie również by kupować instrument w sprawdzonych sklepach, gdzie w przypadku jakiejś ewentualnej wady będziecie mogli sprzęt zwrócić lub naprawić w ramach serwisu gwarancyjnego. Bardzo duży wybór z najlepszymi cenami będziecie mieli w sklepie: https://muzyczny.pl/16g_Gitary.html

tekst powstał przy współpracy ze sklepem muzyczny.pl
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?