facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Sezon wiosenny na Szpitalnej 1 w pełni. Klub znajdujący się w samym sercu Krakowa, przy Rynku Głównym, słynący z prezentacji nietuzinkowych artystów niezależnej sceny muzycznej, w kwietniu nada krakowskiej scenie nowy rytm.

Weekendy na Szpitalnej 1 wypełnione będą przez muzykę najlepszego sortu. Już 6 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona jednej z najważniejszych polskich inicjatyw kulturalnych, czyli Brutażu. Impreza słynąca ze swej enigmatyczności, ujawniająca tożsamość występujących artystów dopiero dnia następującego po wydarzeniu, cieszy się wielkim uznaniem wśród słuchaczy. Dotychczas na Brutażu wystąpili m.in. Umfang, Poly Chain, Michał Wolski, Siksa, VTSS, Bartosz Zaskórski czy KiM. Tym razem impreza dedykowana jest premierze płyty artysty ukrywającego się pod pseudonimiem ајс дог, która jest piątym wydawnictwem Brutażu.

Następnego dnia odbędzie się kolejna odsłona flagowej imprezy klubu, czyli „Szpitalna 1 prezentuje”. Jej gościem będzie pochodząca z Nowego Jorku Octo Octa, artystka której house’owe produkcje porywają każdego, zarówno do tańca, jak i refleksji. Octo Octa to postać, której historia jest inspiracją dla wszystkich słuchaczy obdarzonych głęboką wrażliwością. Jej produkcje charakteryzują się nie tylko niemożliwym do opanowania tanecznym bitem, ale także skrywają w sobie opowieść o przemianie artystki. Octo Octa jako jedna z niewielu aktywnie działających na scenie muzyków ujawniła się ze swoja seksualnością, przyznając się do transgenerowosci i nieakceptowania ciała, które przypisała jej Matka Natura. Mówiąc otwarcie o tematach trudnych stała się oparciem dla wielu osób borykających się z podobnymi problemami, które w jej twórczości moja znaleźć ulgę. Obok niej wystąpią Universo, DiscoMule, K name, Brioche, Optik, Capo i Matik Automatik.

14 kwietnia w ramach imprezy Robot Fanatico, która tego dnia połączy siły z brytyjskim wydawnictwem Tabernacle Records na Szpitalnej wystąpią Mark Du Mosch, Heinfich Dressel i TeslaSonic. Mark du Mosch ma na swoim koncie wydawnictwa dla Dekmantel, Pinkman, Moustache Records, Clone Records i wzpomnianym już Tabernacle. Pochodzący z Rotterdamu artysta aktywny na scenie od 1990 roku i słynny jest z odwagi w przełamywaniu schematów i dostarczania słuchaczowi najlepszych ezoterycznych dźwięków spod znaku house i techno, przeplatanych najlepszym italo. Włosi Heinrich Dressel i TeslaSonic, stojący za kultowym już w świecie electro i syntezatorowej elektroniki labelem Minimal Rome, zagrają na żywo, a ich występ będzie wypełniony masą analogowych brzmień. Wspierać ich będą John Marchant, Andrew Ingram, Olivia i Kinzo Chrome.

Sobota 15 kwietnia przepełniona będzie głębokimi bassowymi brzmieniami, a to za sprawą krakowskiej ekipy Deep Impact, której gościem będzie Deepbass. Produkcje artysty cechuje zaskakują lekkość, melodia i wyjątkowy drive - kombinacja nieczęsta w deepowej odmianie muzyki 4x4. Obok Walijczyka usłyszymy całą reprezentację Deep Impact, czyli Eta Hox, Flea, Optik, Robek.

Nachtdigital to jeden z najbardziej szanowanych na świecie outdoorowych festiwali promujących muzykę niezależną już od ponad dwóch dekad. Corocznie odbywający się w Niemczech, nad jeziorem w miejscowości Olganiz, jest miejscem gdzie spotykają się fascynaci elektronicznych dźwięków z całego świata. W kwietniu festiwal zaprezentuje swoje niesamowite brzmienie i wyjątkową energię krakowskiej publiczności.

Na Szpitalnej 1 wystąpią CREDIT 00, który zagra wspólnie z rezydentem klubu Kinzo Chrome, Perm, Vai, DJ Carpet Crawler 3000, Lux, Earth Trax, Eltron oraz Morskie Oko, czyli projekt tworzony przez Chino, Olivię i Steffena Bennemanna. Ostatni dzień kwietnia, a zarazem poniedziałek majówkowy dedykowany będzie cięższym odmianom muzyki techno. Swoją nieskazitelną selekcję przedstawią Rraph, aetha oraz Diabot. Więcej informacji na temat muzycznej majówki na Szpitalnej 1 już wkrótce.

KALENDARIUM

06.04 Brutaż w Krakowie #22 na Szpitalnej (+ Premiera płyty!)
07.04 Szpitalna 1 presents Octo Octa (100% Silk) X Playmate
13.04 Tabernacle X Robot Fanatico: Mark Du Mosch, Heinrich Dressel
14.04 Deep Impact presents: Deepbass
20.04 Szum N°33 w/ Not Waving live
21.04 Record Store Day by Tysiące Winyli & Wyroby Technopodobne pres. Ressort Imprint + Footwork Stage
28.04 Nachtdigital X Radar night: Perm live, Credit 00, Lux + more
30.04 Module w/ Rraph, Diabot, Aetha

Bilety na wydarzenia nabyć można przez platformę:

Going

Klub Szpitalna 1, Kraków
https://www.facebook.com/szpitalna1
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?