facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Tak już się złożyło, że w ukraińskim show-biznesie muzycy rockowi praktycznie nie cieszą się poparciem lokalnych mediów i krytyków muzycznych. Większość alternatywnych ukraińskich grup i wykonawców jest zmuszonych emigrować do Austrii, Niemiec i Finlandii w poszukiwaniu sławy oraz uznania. Wyjątkiem nie będzie, być może, kolejny utalentowany lwowski artysta — Gennadiy Peresvit, który wyrusza w podróż do Belgii.

Gennadiy Peresvit / projekt muzyczny — solowy projekt muzyczny, który organicznie łączy energiczną melodię i ekspresyjny, rockowy dźwięk. Jest to muzykalny kontent, który w pełni pozwala cieszyć się nietypowym dźwiękiem instrumentów muzycznych pod treść własnych kompozycji autora. Można powiedzieć zupełnie szczerze – Gennady Peresvit robi to, co lubi i robi to doskonale!

Nie każdy nowoczesny muzyk może i jest w stanie stworzyć coś własnego, to co przyciąga od razu. Gennadiy Peresvit /music project zaciekawia od pierwszych sekund, ponieważ ma to coś w sobie, czego tak brakuje w wielu współczesnych artystów — miłości do muzyki.

Jego muzyka łączy elementy progresiwe korr rap, a nawet klasyczny heavy metal. W niektórych kompozycjach eksperymentuje też z elektroniką i elementami dap stepu. Do tego oryginalna barwa głosu i wyłącznie autorskie kompozycje (z wyjątkiem tradycyjnych, ludowych melodii). W wywiadzie dla portalu internetowego inpoland.net.pl sam muzyk opisał swój projekt następująco:

"Mój projekt jest poza zasięgiem, znaczkami lub szablonami. Głównym fundamentem, na którym buduje swoją pracę występuje stary dobry hard rock z lat 70-tych i 80-tych. Niektórzy nazywają mnie zbyt konserwatywnym, jednak dla mnie rok w prawdziwym tego słowa znaczeniu, po 80 latach prawie umarł z kilkoma wyjątkami. Chcę pielęgnować sobie atmosferę starej szkoły, jednocześnie dając jej własną interpretację, zrobić coś, jak to nazywają programiści „farcor”. Mój cel jest prosty — utrzymać atmosferę, ducha starej szkoły w całości pozostawiając przestrzeń dla kreatywności oraz eksperymentów".

Biografia artysty


Urodzony 22 maja 1983 r. w mieście Lwów (Ukraina). Z dzieciństwa lubił słuchać muzyki, którą prawie zawsze brzmiała w domu. Marzył o zostaniu dobrym piosenkarzem i muzykiem. Szczególnie kochał się w zespołach: Queen, Scorpions, Deep Purple, Slade, Uriah Heep, Dire Straits, The Beatles, Rolling Stones. Już w szkole, studiując w liceum, Gennadij ostatecznie opuszcza sport i zaczyna doskonalić gre na gitarze.

Rok później dołącza do części zespołu przy Lwowskiej BT jako główny gitarzysta. Ostatecznie zaczyna grać na gitarze basowej. W tym czasie pojawiają się pierwsze muzyczne utwory młodego autora, który marzył o stworzeniu własnego zespołu.

Od 2001 roku zainspirowany "Metalliką" odkrył bogactwo muzyki chóralnej, która miała wielki wpływ na jego dalszą twórczość. W 2002 roku zapisuje się na II rok studiów do Lwowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Kultury i Sztuki na specjalizację Instrumenty Ludowe, którą kończy w 2005 roku.

2006 Giennadij zaczyna naukę w Czuwaski Autonomiczny Państwowy Instytut Kultury i Sztuki w mieście Czeboksary (Rosja). Mieszka tam od kilku lat i twórczo realizuje się w zespole Chermanya Ladytya jako kompozytor, wokalista i basista.

Od 2012 roku koncentruje się na pracy nad projektem solowym Gennadiy Peresvit /music project i znacząco poszerza granice swoich muzycznych eksperymentów. U podstaw twórczej idei leży poprawa stanu duchowego dziedzictwa Ukrainy, rozwoju krajowej muzyki wysokiej jakości, w którym autor oddaje pierwszeństwo człowieku i jego naturalnemu pragnieniu bycia szczęśliwym. W twórczości Gennadiy Peresvit music project nie ma żadnych stylistycznych barier – słychać zarówno heavy metal, hard rock jak i korr rap.


Oficjalne strony:

Gennadiy Peresvit / oficjalna strona projektu muzycznego w sieci społecznościowej facebook:
https://www.facebook.com/peresvit.music

https://peresvit.jimdo.com/

Oficjalna strona projektu Gennadiy Peresvit music project na SoundCloud:
https://soundcloud.com/peresvit

Wywiad z artystą:
https://inpoland.net.pl/novosti/vikliki-suchasnosti-shhodo-yakisno%D1%97-ukra%D1%97nsko%D1%97-muziki-intervyu-z-gennadiehm-peresvitom-video/

tekst: redakcja
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?