facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Wrocławska grupa Atme, która pod koniec 2017 roku zadebiutowała znakomicie przyjętym albumem „State of Necessity”, zaprezentowała premierową kompozycję „Obsessed”. Muzyka zespołu to doświadczenie przestrzeni. To początek drogi do korzeni, do jedności z muzyką, sobą i otoczeniem.

Obsesje, manie, halucynacje, fiksacje, opętanie. Czy tylko w głowie czy w rzeczywistości nieurojonej? Kroczą wraz z nami od zarania historii człowieka - od narodzin naszych przodków. "Obsessed" - to nowy owoc współpracy muzyków z zespołu Atme. Tym razem „obsesją" twórców stał się temat "czarnego złota" i błędnego koła przemocy, woli zniewolonej, opętanej pogonią za dobrobytem. Przekaz nie jest natrętnym „protest songiem” ani też swoistym "know how" torującym poglądy, ale raczej zaobserwowanym wycinkiem współczesnego świata.

Odartymi z kurtuazji, refleksją i sygnałem dla tych, którzy rzeczywiście mogą wnieść zmiany. Powyższy opis nie jest jednak w stanie oddać tego, czego można doświadczyć słuchając tej wyjątkowej kompozycji. Wraz z muzyką otrzymujemy od zespołu wideo do utworu „Obsessed”, który został zarejestrowany podczas żywiołowego „live session” we wrocławskim studiu unIQ Sound w lipcu 2018 r. Nad realizacją dźwięku czuwał ponownie Marek Dziedzic, który współpracował już z Atme przy debiutanckim albumie „State of Necessity”. Natomiast ujęcia kamery i montaż są dziełem Jędrzeja Zatora, który uchwycił energię i emocje podczas sesji nagraniowej zespołu.

Jeśli ktoś uważa, że w muzyce usłyszał już wszystko, to nie słyszał jeszcze o Atme. Wrocławska grupa od 2013 roku aktywnie działa na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Zespół tworzą cztery zintegrowane osobowości szukające własnej drogi w muzyce, co ujawnia się w różnorodnym stylu gry, zmiennym metrum oraz złożonych strukturach kompozycyjnych. Teksty utworów malują ezoteryczny obraz świata gdzie mistycyzm łączony jest analizą ludzkiej natury.

„Nasza muzyka nawiązuje do szeroko pojętego rocka, elementów muzyki etnicznej i metalu progresywnego, aczkolwiek staramy się nie zamykać na jeden konkretny gatunek muzyczny. Ważna jest dla nas wolność treści i formy. Improwizujemy zarówno na próbach jak i na koncertach, a poprzez taki sposób tworzenia staramy się opuścić strefę komfortu na rzecz poszukiwań własnego unikatowego brzmienia i charakteru'' – opowiadają muzycy Atme.

W 2015 roku, po wygranym konkursie na Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu, Atme wydało własnym sumptem EP-kę koncepcyjną zatytułowaną „Forgiving Myself”. W lipcu 2016 światło dzienne ujrzał wideoklip do akustycznej wersji utworu Trickster.

Pierwszy album długogrający Atme zatytułowany „State of Necessity” został ukończony w grudniu 2017 roku i wraz z lyrics video do utworu „(un)cut Thoughts” przedstawiony fanom. Oficjalna premiera dystrybucji fizycznej oraz elektronicznej miała miejsce w marcu 2018 roku. Atme ma na koncie występy na koncertach i festiwalach w Polsce oraz m.in. w: Niemczech, Belgii, Holandii i Czechach.

https://www.facebook.com/ATMEband/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?