facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych polskich gitarzystów basowych. Brał udział w nagraniu ponad trzydziestu płyt. Pracował ze śmietanką krajowego jazzu i bluesa. Od lat z powodzeniem działa również jako muzyczny pedagog. W tym roku wydał swój trzeci album autorski, zatytułowany „Dialog”, do nagrania którego zaprosił znakomitych gości.

Bernard Maseli, Piotr Matusik, Paweł Tomaszewski, Henryk Gembalski, Grzegorz Kapołka, Zbigniew Jakubek oraz amerykański pianista Mark Soskin – czyli siedmiu wspaniałych jazzowej sceny.
''Znamy się bardzo długo. To muzycy, których prywatnie bardzo lubię i niezwykle szanuję. Wszyscy znakomicie wywiązali się ze swojego zadania. Praca nad płytą była ogromnym wyzwaniem, bo każdy z nich jest niezwykle zajęty, każdy tworzy swoje projekty, do tego jeszcze uczestniczy w setkach sesji nagraniowych. Było to trudne, a jednak udało się zrealizować pomysł w dosyć krótkim odstępie czasu, dlatego że pierwsze nagrania zacząłem w październiku ubiegłego roku, a w grudniu płyta była miksowana'' – wspomina Dariusz Ziółek.

Zdarzało się, że sesja odbywała się w dosyć niekonwencjonalnych miejscach.
''Utwór z Markiem Soskinem nagrywaliśmy w hotelu. Znamy się już wiele lat i zdecydowaliśmy, że tak będzie najwygodniej. Wziąłem swoje przenośne studio, keyboard i gitarę basową i w katowickim hotelu zarejestrowaliśmy utwór „Solator” – mówi basista.

Kompozycje na płycie zostały napisane specjalnie z myślą o konkretnych muzykach, biorących udział w sesji.
''Taka była koncepcja, żeby „uszyć je na miarę”. Nie chciałem angażować perkusisty, aby nie zaburzyć konwencji duetów. Ponieważ w niektórych utworach potrzebne były instrumenty perkusyjne, wykorzystałem stworzone przeze mnie pętle dźwiękowe. To nie był jednak substytut perkusisty – wręcz przeciwnie: wyzwanie, by twórczo wykorzystać elektronikę, która dała świetne tło dla dialogów w poszczególnych utworach'' – podkreśla muzyk.

Na płycie są muzyczne dialogi, ale tytuł płyty można interpretować również na inne sposoby. ''Rzeczywiście ten „Dialog” ma wiele płaszczyzn. Wewnątrz okładki znalazł się na przykład fragment manuskryptu „Dialogów” Platona. Ukłon w stronę filozofa, dla którego sztuka, a w szczególności muzyka była niezwykle istotna. Przede wszystkim jednak dialog jest podstawową formą muzycznej komunikacji. Muzyka jazzowa nie istnieje bez dialogów, w takim szerokim kontekście – interakcji całego zespołu'' – mówi twórca płyty.

Imponująca lista gości na albumie stawia przed autorem płyty jeszcze jedno wyzwanie logistyczne: koncertowa promocja materiału.
''Nie wiem czy będzie możliwe zebranie całej siódemki w jednym terminie chociaż na jeden koncert... Liczyłem się z tym. Mam taki pomysł, żeby grać ten materiał we własnym trio lub w kwartecie. Henryk Gembalski bardzo mobilizuje mnie do tego.... Zobaczymy, jak to będzie'' – mówi na zakończenie artysta.

Dla Dariusza Ziółka to bardzo pracowity, ale zarazem udany rok pod względem zawodowym. Premiera trzeciej płyty solowej oraz sukces na niwie naukowej – ten znakomity muzyk uzyskał niedawno tytuł doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Tym bardziej warto zapoznać się z jego „artystycznym wykładem” w postaci „Dialogu”.

Album jest dostępny do odsłuchu w serwisach streamingowych oraz oraz do nabycia na stronie artysty:

https://itunes.apple.com/album/id1404036944?ls=1&app=itunes

https://open.spotify.com/album/3t6xeB1Eya7CBhQYFsntMH

http://www.dariuszziolek.com/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?