facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

5. i 6. lipca W Goniądzu odbędzie się IX edycja Rocka Na Bagnie. Jedną z głównych gwiazd będzie brytyjska legenda punk rocka - G.B.H. Wystąpią też: Anti-Nowhere Leaugue (Anglia), The Outcasts (Irlandia), Kinsky, Farben Lehre, Gutek, The Pau, ID, Chupacabras, Redakcja Corruption, Arogants (Czechy), Bobcat, Deathreat, Headless Frog, Close Air Support (Szwecja), Flaška Visočini (Czechy). Znamy już pełną rozpiskę wszystkich koncertów i imprez towarzyszących tegorocznej, dziewiątej już edycji festiwalu.

G.B.H. - Legenda punk rocka z Birmingham po raz kolejny zawita do Polski, ale po raz pierwszy na Rock Na Bagnie! G.B.H. powstał w 1978 i był nie tylko świadkiem punkowego wybuchu na Wyspach, ale też niezwykle ważnym elementem drugiej fali angielskiego punka. Ich numer „Race ,Against Time” znalazł się kultowym wydawnictwie „Punk and Disorderly vol. 1” ukazującym właśnie najciekawsze zespoły tej fali.

W przeciwieństwie do wielu zespołów z tamtych czasów, G.B.H. wciąż nagrywa kolejne płyty i jeździ po świecie z koncertami. Ma na swoim koncie dwanaście płyt studyjnych i kilkanaście różnego rodzaju kompilacji i koncertówek. Ostatnia płyta „Mementum” ma raptem kilkanaście miesięcy.

W Goniądzu Anglicy zameldują się w składzie niemal klasycznym, bo Colin Abrahall, Jock Blyth i Ross Lomas zakładali G.B.H. Jednie perkusista Scott Preece gra z nimi „dopiero” od 1993 roku. Tak więc, przygotujcie się na mocną dawkę street punka na najwyższym światowym poziomie.

ANTI-NOWHERE LEAGUE - Niezwykle miło nam donieść, że jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu będzie legendarny angielski zespół Anti-Nowhere League. Powstali w 1979 roku w Tunbridge Wells w hrabstwie Kent i już w ciągu kolejnych dwóch lat stali się jednym z najważniejszych bandów drugiej fali brytyjskiego punka. Już w 1981 pojechali w trasę z Discharge, Exploited i Anti-Pasti a potem z The Damned. Ich singel ze zwariowaną przeróbką „Streets of London” po jednej stronie i „So What” po drugie dostał się na sam szczyt najlepszych płytek wydanych niezależnie. I potem był debiutancki album „We Are… The League”, świetny koncertowy „Live In Yugoslavia” nagrany w Zagrzebiu. Takie były ;początki. 40 lat później Anti-Nowhere wciąż grają, choć z oryginalnego składu został tylko Animal, lider i wokalista. O tym, jaką są petardą sceniczną będziemy mogli przekonać się już za kilka miesięcy.

KINSKY - Na początku lat 90. Kinsky został okrzyknięty „najbardziej progresywnym polskim zespołem” tej dekady. I nie było to określenie bezpodstawne. Niesamowicie widowiskowe koncerty, muzyka z pogranicza awangardy i punka ukazały niezwykły potencjał zespołu kierowanego przez Paulusa von Kinsky, Tony’ego von Kinsky i Czubka von Kinsky. Pokazała to też świetna płyta „Copula Mundi”, która zbierała świetne recenzje również zagranicą. Zespół niestety rozpadł się w 1994 roku. Powrócił dwie dekady później w niemal niezmienionym składzie (tylko basistę Artura von Kinskiego zastąpił Tomecki) i znów wywołał ogromne poruszenie. Kilka spektakularnych koncertów (m.in. na Off Festival), reedycja debiutu i wydanie kolejnej płyty „Praeterito Futurum” pokazało, że Kinsky znów jest w świetnej formie, co mamy nadzieję pokaże na najbliższym Rocku Na Bagnie.

ID - Jedna z najbardziej zasłużonych krakowskich kapel punkowych, której początki sięgają połowy lat 80., kiedy kilku kumpli zaczęło spotykać się w piwnicy, aby słuchać interesującej muzyki i uczyć się ją grać. Od 1987 roku w zespole grają Nasti, Mały, Pazur i Prezes. W ciągu kolejnych lat wydali dwie kasety „Drzewa umierają stojąc” i „Twoja twarz” nagrane u Roberta Brylewskiego w Złotej Skale, dwa single winylowe i dali sporo koncertów, m.in. na warszawskim festiwalu Poza kontrolą, dwukrotnie na festiwalu w Jarocinie (1991 i 1992) i również na Przystanku Woodstock (1997 i już w składzie poszerzonym o gitarzystę Łańcucha). Przez kolejne dwie dekady ID niezwykle rzadko dawał o sobie znać i dopiero półtora roku temu zaczął intensywniej działać wydając „Drzewa umierają stojąc” na winyli i grając koncerty. Na grudzień przewidziana jest winylowa reedycja płyty „Twoja twarz”.

CHUPACABRAS - Bliźniacza kapela ID, bowiem większość muzyków tego zespołu spotkała się wcześniej właśnie w ID. Niezwykle energetyczne koncerty, wyjątkowy głos Pazura, który czasami brzmi jak młodszy brat Jello Biafry z Dead Kennedys, świetne teksty powodują, że od 15 lat i są jednym z najjaśniejszych punktów na czadowej mapie Krakowa. Mają na koncie trzy bardzo dobrze przyjęte płyty „Chupacabras” z 2006, „Iluminacja” z 2010 i koncept album „DOM” sprzed roku, który przedstawia tajemnicze i mroczne opowieści z historii Krakowa. Ostatnia z płyt została uznana przez prestiżowy magazyn „Teraz Rock” jednym z „najważniejszych wydarzeń 2017 roku”. Są zaprzyjaźnieni z Marcinem Świetlickim, który czasem pojawia się w ich nagraniach (jak choćby w świetnej piosence „Dlatego, że mnie nie chcesz).

CORRUPTION - Zdecydowanie najlepszy polski zespół stonerrockowy. Ma na swoim koncie już osiem albumów studyjnych, DVD i masę koncertów na największych festiwalach nie tylko w Polsce (m.in. Przystanek Woodstock, Metalmania, Sonisphere, Cieszanów), ale też za granicą (Wacken). Supportowali największe gwiazdy światowej muzyki, m.in. Deep Purple, The Cult, Motorhead, Soufly, Iron Maiden, Mastodon, Behemoth czy Killing Joke, koncertowali z Vader czy Decapitated.

Było o nich głośno, gdy nagrali piosenkę „Born To Be Zakk Wylde” i nakręcili do niej teledysk, który pochwalił słynny gitarzysta i umieścił go na swoim oficjalnym profilu. Przez zespół przewinęło się ponad dwudziestu muzyków, a jedynym członkiem będącym w nim od początku jest basista Piotr „Anioł” Wącisz.

AROGANTS - Czeski zespół reprezentujący Oi punk. Powstał w 2015 roku założony przez muzyków grających wcześniej w kapelach Driák, Todleto Rebels, Sarcastix i Everyday Hate. Dopiero w tym roku wydali swój debiutancki album „Arogants”. Koncertowali nie tylko w rodzinnych Czechach, ale także na Słowacji, w Niemczech i w Polsce.

BOBCAT - Mimo że kapela istnieje dopiero niecały rok, można powiedzieć, że ma spory bagaż doświadczeń. Można też Bobcat nazwać supergrupą środowisk niezależnych, bowiem tworzą ją muzycy związani wcześniej m.in. z Robotix, Corruption, The Kolt, Virgin Snatch czy The Cuffs. Łączą w swojej muzyce elementy, które na pierwszy rzut oka za bardzo do siebie nie pasują, jak hardcore punk, stary hard rock czy rock’n’roll. Sami określają się jako „bękarcie dziecko Danziga i Zeke.

DEATHREAT - Deathreat to krakowska mieszanka hardcore’u, d-beatu I death metalu. Zespół napędzany wściekłym bębnieniem oraz ciężarem gitar zagrał większość swoich koncertów za granicą m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji czy Tajlandii. Podczas festiwalu Deathreat zaprezentuje swoje debiutanckie EP „Zero trust” oraz materiał z nadchodzącej płyty.

HEADLESS FROG - Headless Frog to niebanalne połączenie prostej rockowej energii z melancholią folkloru. Służą ku temu instrumenty, bo obok tych klasycznie rockowych pojawiają się też skrzypce i akordeon. Zespół inspiruje się wieloma nurtami muzycznymi, ma też debiutancką płytę „Headless Frog” wydaną miesiąc temu. „Tekstami staramy się opisywać rzeczywistość, która czasem wkurza, czasem przytłacza a czasem dziwi i szokuje”, mówią.

MOSKWA - Tego zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba. To jeden z weteranów i największych gwiazd naszego punk rocka. Powstał w 1983 roku i z niewielkimi przerwami istnieje do dziś. Legendą obrosły koncerty Moskwy podczas festiwalu w Jarocinie. W 1984 roku zostali jednym z laureatów, ale także późniejsze występy, jak choćby ten z 1986, gdy Paweł „Guma” Gumola, lider i wokalista, został jednym z bohaterów głośnego angielskiego filmu „My Blood, Your Blood”, czy w 2013, gdy obchodzili swoje 30-lecie. Na Rocku na Bagnie Moskwa też gościła kilkukrotnie, ale ostatnio w 2013 roku. Podczas najbliższego koncertu będzie mogła pochwalić się nową płytą „XXI wiek”, która ma ukazać się jeszcze w lutym tego roku.

ZENEK - Zenek to solowy projekt wokalisty zespołu Kabanos, który zawiesił działalność. Zenek przez trzy lata nagrał i wydał aż sześć płyt! „33”, „Płachta na byka”, „Trudno”, „Na jedno kopyto”, „Pozdro dla kumatych” i „Albo grubo albo wcale” – to ich tytuły, abyście nie myśleli, że to ściema. Zenkowi bliżej do metalu niż punka, ale energii i rubasznego poczucia humoru mu nie brakuje. Jego koncerty zamieniają się w wariackie spektakle absurdalnego humoru, są nieobliczalne, pełne niespodzianek i wariactwa. Czekamy na takie koncerty w Goniądzu.

FAUL TECHNICZNY - Powstał w 2017 roku. Kapela jest z Dąbrowy Górniczej i Zabrza. Grają, jak piszą, „prostego, chamskiego, oldschoolowego punka” i ten opis zgadza się jak najbardziej z rzeczywistością. Mają na koncie płytę „Wracamy do gry” właśnie z ostrymi wymiataczami w stylu hardcore/punk/thrash. Czeka nas naprawdę mocne uderzenie.

SKAMPARARAS - To jeden z najpopularniejszych w naszym kraju zespołów ska/reggae. Powstał w 1997 roku w Jastrzębiu Zdroju, aby wprowadzić trochę karaibskiego światła w górnośląski klimat pełen hałd. Ma na swoim koncie cztery płyty i miano jednego z najbardziej zabawowych i bujających załóg w Polsce. Warto przekonać się o tym w Goniądzu.

STRESS - Jeden z weteranów polskiej sceny punk. Choć mniej znany i zapamiętany, to warty przypomnienia. Stress powstał w Jeleniej Górze w 1984 roku. Już rok później wydał własnym sumptem kasetę „Kiszonka”, a w 1986 wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Oczywiście nie obyło się bez utarczek z cenzurą, która odrzuciła numer „Milicyjny kraj”. Do rozpadu w 1992 roku grupa wydała jeszcze jedną kasetę – „Trzecia wojna”. Stress wrócił do żywych w 2017 roku i od razu wywołał skandal. Podczas koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej wykonał piosenkę „Policyjny kraj” (czyli nowszą wersję „Milicyjnego kraju”), a na znak protestu salę opuścili politycy jednej z partii. Goniądz czeka zatem na Stress i „Policyjny kraj”. My nie musimy wychodzić!

Pełna rozpiska poszczególnych koncertów:

4 lipca (GOK)

WIECZÓR BARDÓW
18.00 HANAKUSO (Japonia)
18.45 Dáša Fon Fľaša ( Słowacja)
19.30 Marek Iwańczuk ( ex Kryzys)
20.15 Paweł "Kelner" Rozwadowski (DEUTER, IZRAEL)

5 lipca (scena na plaży miejskiej)

14.00-14.30 MAŁPOLUDY
14.30-15.10 BOMBAT BELUS
15.10-15.50 HEADLESS FROG
15.50-16.30 CLOSE AIR SUPPORT
16.30-17.20 STRESS
17.20-18.10 ID
18.10-19.00 CORRUPTION
19.00-20.05 ZENEK
20.05-20.55 PRAWDA
20.55-21.55 KINSKY
21-55-22.55 THE OUTCASTS
22.55-00.05 ANTI-NOWHERE LEAGUE
00.05-01.15 projekt RE[punk]BLIKA – utwory zespołu REPUBLIKA na punkowo: wykonanie zespół CHUPACABRAS + goście: MANTA BIROSTIS, Aśka, Leon, Kacper (Qulturka), ExPert (Inkwizycja), Salem (Kompania Karna), Sid (Zbeer), Wróbel (Inhalators) , Wiesław (Cela nr 3) . Gość specjalny Zbigniew Krzywański - gitarzysta zespołu REPUBLIKA.

6 lipca (scena na plaży miejskiej)

13.00-13.30 SMOGS
13.30-14.10 Flaška Visočini
14.10-14.50 Faul Techniczny
14.50-15.30 Deathreat
15.30-16.10 BOBCAT
16.10-16.50 AROGANTS
16.50-17.30 THE PAU
17.30-18.30 SKAMPARARAS
18.30-19.40 GUTEK
19.40-20.55 FARBEN LEHRE
20.55-22.10 G.B.H.
22.20-23.10 REDAKCJA
23.10-00.10 CHUPACABRAS
00.10-01.00 MOSKWA

DODATKOWE ATRAKCJE:

4 lipca, około godz. 22.00 na żywo z namiotu Radia Bunt -„Zgrzyt” Piotra „Pietii” Wierzbickiego a po nim:
godz. 23.00 - występ zespołu BLUE HANGOVER z gościnnym uczestnictwem ex basisty zespołów RÓŻE EUROPY i IDEE FIXE. Zespół zapowiada, że podczas koncertu zagra utwory IDEE FIXE znane z występu w Jarocinie 85),
23.40 – występ wokalistki Oli z zespołu ALE biorącego udział w przesłuchaniach na „otwieraczy” w ramach GRUNT TO BUNT FEST.

5 lipca sala kinowa w GOK - godz: 16.00 "Powracająca Fala"
5 lipca sala kinowa w GOK - godz: 17.00 film DASA FON FLASA, Lost in Poland
5 lipca sala kinowa w GOK - godz: 18.00 - „30 lat Yacha” film DARIUSZA I OSKARA LANDOWSKICH ?

6 lipca sala kinowa w GOK - godz: 12.00 – „L’Affaire des Divisions Morituri” – „Sprawa dywizji śmierci” + panel dyskusyjny „RnB- na styku kultur. Korzenie Buntu”.
6 lipca godz. 15.00 salka w żółtym budynku na terenie festiwalu- spotkanie z Mirosławem „Makenem” Dzięciołowskim - Moje punky reggae party"

6 lipca godz. 17.00 sala w żółtym budynku na terenie festiwalu - spotkanie z Tomaszem Jastrzębskim - muzykiem, który trafił do składu legendarnej irlandzkiej kapeli PARANOID VISIONS towarzyszącej często wokaliście zespołu CRASS - Steve Ignorantovi

WYSTAWY:
- Zdjęcie z Misiem - Michała Wasążnika
- Jarocin-Rock na Bagnie-Goniądz - Castello Mirosława Ołtarzewskiego
- Korzenie Buntu - Andrzeja Talewicza

Przez cały czas trwania festiwalu nadawać będzie na żywo Radio Bunt a w nim m.in muzyka,
oraz wywiady z wykonawcami i uczestnikami festiwalu. Swoje audycje autorskie poprowadzą również: Zbigniew Krzywański, Dariusz Dusza i Wojciech Wojda. Redaktorzy zapowiadają też łączenie na żywo z Walterem Chełstowskim – legendarnym organizatorem festiwalu w Jarocinie w latach 80.

Do 1 lipca karnety są w cenie 80 złotych. Potem będzie można je kupić dopiero na miejscu po 90 złotych. Bilety jednodniowe są po 60 złotych, natomiast na Koncert Bardów, który odbędzie się 4 lipca można wejść za jedyne 15 złotych. Karnety kolekcjonerskie są w cenie jedynych 99 zł i można je kupić na stronie festiwalu:

http://sklep.rocknabagnie.pl/produkt/karnet-kolekcjonera-2019/

http://rocknabagnie.com.pl/
#1 | XRumerTest dnia 26.08.2021
Hello. And Bye.
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?