Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.
Naucz się:
Aktualnie online
Gości online: 10
Użytkowników online: 0
Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
KOMBI - ''SŁODKIEGO MIŁEGO ŻYCIA'' W ZASKAKUJĄCEJ WERSJI
Przedstawiamy klasyk polskiej muzyki rozrywkowej, utwór "Słodkiego miłego życia" w unikalnym wykonaniu Kombi na żywo z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz… publiczności. 24 sierpnia 2018 roku zespół zagrał w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie koncert z towarzyszeniem tamtejszej Orkiestry Symfonicznej.
Pomysłodawcą wydarzenia był koncertmistrz i dyrygent orkiestry Paweł Maślanka, autor aranżacji orkiestrowych utworów Kombi, organizatorem zaś Filharmonia. Koncert zatytułowany był "Jaki jest wolności smak" i odbył się w ramach świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Główną część jego programu stanowiły utwory nawiązujące do tematu wolności, wzbogacone wizualizacjami autorstwa gdańskiego artysty Filipa Ignatowicza. Ponadto zespół zagrał swoje największe hity i piosenki z ostatniego albumu. Koncert zarejestrowano na potrzeby archiwalne, ale z uwagi na wyjątkowość materiału zmiksowane zostały jego fragmenty i jako pierwszy z nich prezentowany jest oto wielki hit Kombi, uważany za muzyczne logo zespołu - piosenka „Słodkiego miłego życia”.
Piosenka po raz pierwszy ukazała się na płycie „Nowy rozdział” w 1984 roku, w tymże też roku zdobyła nagrodę publiczności Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i od tego czasu nie było bez niej chyba żadnego koncertu Kombi. Poza dwoma nagraniami studyjnymi z lat 1984 i 1991 zespół w ciągu swojej historii nagrał wiele wykonań koncertowych tej piosenki. Niektóre z nich znalazły się na płytach. Trzy najbardziej znane są na albumach z jubileuszowych koncertów 10-lecia, 15-lecia i 40-lecia. Obecnie prezentowane wykonanie jest wyjątkowe, bo jest pierwszym i jedynym (jak dotąd) w historii Kombi wykonaniem „Słodkiego miłego życia” przez zespół z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. A warto przy okazji przypomnieć, że tę piosenkę Sławomir Łosowski skomponował w listopadzie 1982 roku, a po raz pierwszy można ją było usłyszeć rok później w Trójkowej Liście Przebojów.
KOMBI:
Sławomir Łosowski – lider, instrumenty klawiszowe Zbigniew Fil - śpiew
Karol Kozłowski - bas
Tomasz Łosowski - perkusja elektroniczna
Wiktor Tatarek (gościnnie) - gitara
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie Paweł Maślanka - dyrygent, aranżacje na orkiestrę
Produkcja audio: SL SOUND STUDIO Dariusz Michalski - rejestracja
Marek Heimbürger - rejestracja i miks.