facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Paweł Pilichowicz ujawnia klip do utworu ''Jedność przeciwieństw". Jest to trzeci singel tego artysty pochodzący z jego debiutanckiej płyty "Życia szczegół”. W klipie wystąpiła Izabela Trojanowska.
foto: Łukasz Klat

Kompozytorem piosenki jest Krzysztof Misiak (ex-O.N.A.), a autorem tekstu - ceniony polski poeta Krzysztof Cezary Buszman. „Jedność przeciwieństw” to jedyny duet na płycie. Pawłowi Pilichowiczowi towarzyszy Ryszard Wolbach (ex-Harlem, Babsztyl). W nagraniu wystąpili także: Krzysztof Misiak – gitara, Maciej Bieniek- instrumenty klawiszowe, Grzegorz Leliński- gitara basowa, Marek Jończyk- perkusja, Radek Dzięgielewski- skrzypce.

Piosence "Jedność przeciwieństw” towarzyszy teledysk, w którym wystąpiła znana polska wokalistka i aktorka Izabela Trojanowska. Zdjęcia nakręcono w Łodzi, lokacja zespołu to scena Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, zaś ujęcia plenerowe wykonano w opuszczonym ośrodku wczasowym w Miałkówku. Miejsce to tętniło życiem w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, dziś jest opuszczone i zrujnowane.

Niespotykaną, peerelowską architekturą ośrodka w Miałkówku zachwycał się m.in. Filip Springer, polski reporter i fotograf, współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Opuszczony ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Lucieńskim jest symbolem najciekawszych osiągnięć architektonicznych Polski z czasów Peerelu.

Chociaż próżno dzisiaj szukać w nim zrelaksowanych urlopowiczów, obiekt przyciąga wielbicieli postindustrialnej architektury i reporterów, którzy znajdują w nim echa słynnej na całą Polskę świetności. Ośrodek był bardzo dobrze wyposażony jak na tamte czasy. Do dyspozycji gości było aż 120 pokoi, a także boisko do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, a nawet dwa korty tenisowe. Eksplorując ten sporych rozmiarów teren, można odnieść wrażenie, że ma on wiele wspólnego z Czarnobylską Strefą Wykluczenia. Tutaj również czas jakby się zatrzymał, a krzątający się po ośrodku ludzie po prostu nagle zniknęli.

To stanowiło kanwę pomysłu dla twórcy teledysku - scenarzysty, reżysera, autora zdjęć i montażu - Łukasza Klat. Sfilmowana historia oparta zastała na wspomnieniach i teraźniejszości bohaterki video-clipu, którą gra Izabela Trojanowska. Bohaterka, wzbudzona po wielu latach ze śpiączki, żyje wspomnieniami. Pamięta to miejsce sprzed lat, a dzisiaj po prostu stara cieszyć się życiem. Trudno powiedzieć czy dla ośrodka wypoczynkowego jest jeszcze jakakolwiek szansa na odrodzenie. Jednak - jak dowodzą losy bohaterki - zawsze istnieje szansa na powrót do życia. Trzeba tylko mieć nadzieję.

Teledysk jest ulokowaniem marki Gminy Gostynin. Środki pozyskane na jego realizację pochodziły z dofinansowania przeznaczonego na ten cel. Gmina Gostynin wspiera i promuję artystów, którzy są jej mieszkańcami, umożliwiając promowanie ich dorobku artystycznego szerszej publiczności w kraju.

Od samego początku promocja płyta Pawła Pilichowicza, mieszkańca gminy Gostynin, przebiegała bardzo dynamicznie. Jego udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych oraz dwa video-clipy: „Wiersz o różnych światach” i „ Obłędne błędy”, zaowocowały dużym zainteresowaniem publiczności, mediów i krytyki muzycznej (m.in. ocena 3/5 w magazynie Teraz Rock). Płyta znalazła się w kilku liczących podsumowaniach nagrań muzycznych 2018 roku, a także na tak zwanej „ długiej liście” nominacji w trzech kategoriach do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk 2018.

https://www.facebook.com/pawelpilichowicz/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?