facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Po udanym debiucie, jakim bez wątpienia był album „34”, legnickie trio przypomina o sobie nowym wydawnictwem. Tym razem EP, znów z liczbą w tytule. Dwa utwory z „V5” zostały przedpremierowo zaprezentowane w popularnym programie TVP2 „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”. „Nie kradnij” oraz „Chłopaku” zdążyły również zagościć na antenie rozgłośni radiowych.

Po wydaniu płyty „34”, Kminek spotkało wiele pozytywnych rzeczy, które dodały zespołowi energii do działania. Emisja utworów w „Trójkowej” audycji Marka Niedźwieckiego, dzielenie sceny z Lao Che oraz byłym wokalistą Genesis Ray'em Wilsonem, przychylne recenzje, no i wyprzedany na długo przed terminem promocyjny koncert płyty...

Kminek nie lubi jednak spoczywać na laurach, stąd szybka premiera nowego materiału. Zespół zarejestrował „V5” w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy.
''W przeciwieństwie do sesji płyty „34”, tym razem nie zaprosiliśmy do studia żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie'' – mówi Michalina Maruniak, wokalistka Kminka.
''Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy zostały ukończone w stu procentach'' – dodaje.

Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal – to najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019. Kminek to trio: Michalina Maruniak – wokalistka i współkompozytorka repertuaru; Jerzy Delwo – gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” zespołu oraz Paweł Zając – gitary.
''W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek – wodą, a Paweł – wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje: jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się fajnie i bez słów'' – podkreśla wokalistka zespołu.
W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski – gitary, Adam Rorat - klawisze oraz perkusista Paweł Kurek.

Oficjalną premierę EP miała miejsce 24 maja.
''Natomiast 21 czerwca premierowo zaśpiewam na żywo utwór „Nie kradnij” w ramach spotkań „Galeria Nocą” w legnickiej Galerii Piastów. To będzie kameralny występ przed recitalem Sławka Uniatowskiego. Planujemy również zorganizowanie dużego koncertu promocyjnego, intensywnie pracujemy nad tym wydarzeniem. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła podać jego datę i miejsce'' – mówi Michalina Maruniak.

https://www.facebook.com/kminekproject/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAPsLOwNyd0a66ZPMn4jLtuPdwcH8yH7TitKvKXWVlAb2iTewMQZbNPPM7iuTdLZgq1ctALxEkcIC0h
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?