Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.
|
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
|
|
|
MYSTIC FESTIVAL 2020 Z UDZIAŁEM GWIAZD |
Informujemy, że oprócz Judas Priest w czerwcu w Krakowie wystąpi właśnie wskrzeszona legenda Mercyful Fate oraz blackmetalowa sensacja Mgła. Ponadto zagrają, między innymi: Nightwish, Accept, Heilung, Vader i Obituary, Sepultura, Katatonia, Mental Corporation, Black River. Imprezie będzie też towarzyszył pokaz filmów grozy pod hasłem VHS HELL.
Mystic Festival 2020 odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca przyszłego roku na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa 10 i 11 czerwca i po raz pierwszy przybierze formę imprezy open air. Na trzech festiwalowych scenach wystąpi łącznie aż 30 artystów. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz obserwowania nas w social mediach. Kolejne ogłoszenia już wkrótce!
Kto był z nami w 2019 roku, doskonale wie, że jednym z najlepszych koncertów festiwalu był występ Kinga Diamonda. Wyczekiwaliście jego powrotu, tym razem na czele macierzystego zespołu? Możemy spełnić wasze życzenie. Oto cyrograf…
Co ciekawe, w oczekiwaniu na koncert ulubionego wykonawcy możecie umilić sobie wizytą w kinie festiwalowym. Tam ekipa VHS Hell pokaże wam filmy, po których nic już nie będzie takie samo.
VHS Hell to cykliczne pokazy tanich i cudownie pokracznych filmów gatunkowych znalezionych na najniższych półkach wypożyczalni kaset wideo i które są tak potwornie złe, że aż dobre. Program specjalnej edycji VHS Hell na Mystic Festival 2020 przedstawia się następująco:
Powrót żywych trupów, reż. Dan O’Bannon, 1985, 91 min.
W latach 80. wlekące się, spowalniane przez stężenie pośmiertne zombiaki odeszły do lamusa właśnie za sprawą „Powrotu żywych trupów” w reżyserii Dana O’Bannona, legendarnego scenarzysty „Obcego”. Zapomnijcie o flegmatycznych umarlakach, które można zabić zwykłym strzałem w głowę – tutejsze zombie potrafią biegać i mówić, nie boją się dekapitacji, a ponadto zrobią wszystko, by wbić zęby w twój mózg.
W „Powrocie żywych trupów” do walki z nabuzowanymi nieboszczykami stają pracownicy magazynu, którzy ożywili ciała przez przypadek, wpuszczając do kostnicy toksyczny gaz, a także grupa punków imprezujących na cmentarzu. Efektem jest horror pełen flaków, krwi i humoru, który może poszczycić się jedyną w historii kina sceną grobowego striptizu.
Zniszczenie mózgu, reż. Frank Henenlotter, 1988, 84 min.
Brian, młody mężczyzna mieszkający w Nowym Jorku, pewnego dnia odkrywa, że do jego karku przymocowany jest dziwny stwór, Aylmer, który potrafi wprowadzić go w stan euforii za pomocą tajemniczej substancji wpuszczanej wprost do mózgu. Wiążą się z tym jednak nieprzyjemne konsekwencje. Po pierwsze – Aylmer musi pożerać mózgi przypadkowych ludzi, by przeżyć, i wykorzystuje do pomocy Briana. Po drugie – pasożyt wygląda jak połączenie zdegenerowanego Muppeta ze zmutowanym penisem.
„Zniszczenie mózgu” to dzieło Franka Henenlottera, twórcy „Wiklinowego koszyka” i „Frankenhooker”, a przy tym niekwestionowanego króla niskiego budżetu i złego smaku. Ponieważ w czasie realizacji „Zniszczenia mózgu” Henenlotter był w absolutnie najlepszym okresie swojej twórczości, możecie spodziewać się niepowtarzalnego komediohorroru, który wygląda trochę jak przeklęty bękart z filmografii Davida Cronenberga.
Reproduktorki, reż. Tim Kincaid, 1986, 77 min.
Tim Kincaid reżyserował swoje filmy science fiction, które stały się kultowe w środowisku fanów złego kina – by wy mienić takie tytuły jak „Mutant Hunt”, „Robot Holocaust” czy właśnie „Reproduktorki” – w przerwach od kręcenia gejowskich pornosów.
To opowieść o pięciu dziewicach z Mahnattanu, które zostają zgwałcone przez tajemniczego napastnika. Choć policja podejrzewa seryjnego gwałciciela, szybko okazuje się, że sprawcą jest tak naprawdę przybysz z kosmosu. Jak zapewne się domyślacie, jest to jeden z najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano – gdyby bracia Lumiere zobaczyli, do czego Kincaid wykorzystał ich wspaniały wynalazek, prawdopodobnie podcięliby sobie żyły.
Black Roses, reż. John Fasano, 1988, 90 min. (pokaz z lektorem na żywo)
Tytułowe Black Roses to nazwa zespołu, który przybywa do małego amerykańskiego miasteczka, by – mimo protestów rodziców i nauczycieli – dać koncert dla uczniów lokalnego liceum. Spotkanie z popularną grupą zamienia nastolatków w sługusów diabła, przez co senna mieścina staje się areną walki między rodzicami a gumowymi potworami z piekła rodem.
MUZYKA: Mamy już na plakacie legendarny Judas Priest, więc obecność w programie Accept, innych wielkich pionierów europejskiego heavy metalu, będzie dla fanów klasycznych brzmień doskonałym uzupełnieniem.
Do dwudziestu pięciu artystów z całego świata dołączają dziś ostatni, równie wyjątkowi goście. Nadchodzącą edycję festiwalu współtworzyć będą Killing Joke, Baroness i Bombus. Dwa pozostałe miejsca w programie rezerwujemy dla przedstawicieli metalowego undergroundu - o szczegółach będziemy informować niebawem.
Killing Joke to angielska grupa o ponad 40-letnim stażu! Na koncie postpunkowców znalazło się w tym czasie aż piętnaście albumów i kilkadziesiąt innych produkcji. Baroness wystąpią na Mystic Festival w ramach promocji swojego najnowszego wydawnictwa „Gold & Grey”, które ukazało się latem ubiegłego roku. Program zamyka szwedzki zespół Bombus. W 2019 roku grupa świętowała premierę swojego czwartego albumu, czyli „Vulture Culture”.
Po niemal dekadzie milczenia Mercyful Fate wracają na scenę i jednym z miejsc, w których ponownie złożą przysięgę, będzie Kraków. Ten wybitny zespół powstał w Kopenhadze u progu lat 80. torując drogę dla Metalliki i Slayera z jednej strony, a dla Morbid Angel i Emperor z drugiej. Ale choć tak wielu się nimi inspirowało, nikt nie podrobił unikalnego stylu Mercyful Fate, zawartego w kruchej równowadze pomiędzy siłą gitarowych riffów Hanka Shermanna, a wokalną brawurą i teatralnym zacięciem Kinga Diamonda. „Melissa” i „Don’t Break the Oath” do dziś pozostają niedoścignionymi wzorami muzyki w służbie mroku, choć żaden z późniejszych albumów tej legendy metalu ujmy jej nie przynosi.
Sepultura - Brazylijska metalowa inwazja była dla mieszkańców Europy szokiem, ale przecież nic innego nie mogło wyniknąć z mieszanki wybuchowej wysokiej kultury muzycznej tamtego kraju i ekstremów codziennego życia. Spośród wielu znakomitych zespołów szybko zaczął wyróżniać się ten jedyny – królowie metalu z Belo Horizonte. Sepultura. Fascynująca jest ich muzyczna podróż, wiodąca od black i death metalu przez etniczne i niemal numetalowe ekstrawagancje po oryginalny thrash metal. Niesamowita jest ich wytrwałość w tej dźwiękowej krucjacie. Ich zdolność do odradzania się niezależnie od zmian składu. Ich obojętność wobec metalowych trendów.
Goście nadchodzącej edycji Mystic Festival prezentują swój najnowszy longplay „Quadra”, który ukazał się nakładem Nuclear Blast (dystrybucja w Polsce: Mystic Production). Grupa funkcjonuje na rynku muzycznym od przeszło trzech dekad i nie zawodzi fanów od premiery debiutanckiego „Morbid Visions” (1986), aż po dzisiejsze wydawnictwo. Trudno byłoby sobie wyobrazić brzmienie współczesnego metalu bez wkładu Sepultury, ale Brazylijczycy nie zajmują się odcinaniem kuponów od dawnej świetności, o czym świadczą recenzje nowego albumu:
„Quadra jest tak mocna, że wydaje się, że Sepultura jest u drugiego szczytu swojej kariery” - Decibel Magazine
„Z siłą porównywalną do wybuchu bomby atomowej, Quadra spełnia wszystkie wymagania szybkiego, brutalnego i agresywnego thrash metalu” - Ghost Cult Magazine
„Quadra stanowi świetną wizytówkę tego, czym jest dzisiejsza Sepultura - to weterani, którzy nie zapomnieli o ogniu swojej młodości” - No Clean Singing
Katatonia - Zamierzamy się wszyscy w czerwcu doskonale bawić, ale żeby nie było zbyt wesoło, zaprosiliśmy na festiwal zespół specjalizujący się w psuciu nastroju, rozdrapywaniu ran i snuciu najczarniejszych wizji. To Katatonia, nieprzenikniona ciemność produkcji szwedzkiej. Zaczynali w pierwszej połowie lat 90. od ekstremalnych dźwięków, jak wszyscy wtedy, ale szybko znaleźli własną ścieżkę, gdzieś pomiędzy rockiem noir a progmetalem. Swój szlak znaczyli tak unikalnymi płytami, jak „Tonight’s Decision”, „Last Fair Deal Gone Down” czy „Viva Emptiness”. Ich ostatni póki co album - „The Fall of Hearts” - ukazał się w 2016 roku i jest pochwałą pesymizmu równie udaną, co wyżej wymienione.
Hentai Corporation - Wystarczy poznać tytuł pierwszej płyty tej czeskiej grupy, by chcieć zobaczyć na własne oczy, co to za dziwo na scenie. W skrócie: chodzi drzewo z waginą, które pojmało Hitlera, ale jest atakowane przez sznycle z innej planety (!?). Muzykę też grają kosmiczną: połączenie otwartego, nowoczesnego thrash metalu z szelmowskim rockn'rollem. Jeśli do tego dodać żywiołowe, kipiące energią koncerty wychodzi nam, że występ Hentai Corporation może być jedną z niespodzianek festiwalu.
Black River - Historia tego zespołu sięga głębokich lat 90., bo Black River powstał na gruzach popularnej grupy Neolithic. Nowy szyld był o tyle zrozumiały, że melodyjny death/doom został zastąpiony mrocznym rock’n’rollem i stoner metalem. Trudno tylko dociec, czy siła Black River tkwi przede wszystkim w porywających riffach, czy w znakomitych partiach wokalnych Macieja Taffa. Po dekadzie milczenia, w 2019 roku ukazał się album „Humanoid” – triumfalny powrót Black River na scenę i do formy.
O Mgle wiele napisać się nie da, bo to w założeniu miał być anty zespół. Bez twarzy, bez narracji, bez promocji. Ale wystarczyła muzyka – z jednej strony diablo chwytliwa, z drugiej wściekła, niewolniczo wierna swojej blackmetalowej istocie – i rekomendacje kolejnych nawróconych, którzy wciągali w nałóg następnych nieszczęśników. Oto jak Mgła urosła do rangi jednego z najważniejszych dziś zespołów w swoim gatunku na świecie, niemal nie ruszając się z krakowskiego matecznika…
Przełomem okazał się album „With Hearts Toward None” z 2012 roku, kolejnym pewnym krokiem otchłań była płyta „Exercises in Futility” (2015), a wydana niedawno „Age of Excuse” z miejsca stała się undergroundowym klasykiem, bo poza gronem wcześniej wtajemniczonych do legionu wyznawców dołączyli ci, co mieli okazję doświadczyć siły zespołu na koncertach. Gwiazdy rocka wchodzą na scenę by świecić. Mgła wręcz przeciwnie – pochłania światło. Warto podkreślić, że koncert na Mystic Festival będzie jedynym festiwalowym występem Mgły w Polsce w 2020 roku!
Nightwish – i już nie trzeba nic dodawać. Wystarczy dać się wciągnąć do ich mrocznego, baśniowego świata i porwać kreślonej z symfonicznym rozmachem muzycznej wizji.
Heilung jest metalowy tylko z ducha, mimo to doskonale pasuje do naszego festiwalu – tego spektaklu, odwołującego się do pradawnych nordyckich wierzeń i rytuałów, nigdy nie zapomnicie. Z tego nowofolkowego transu nie będziecie w stanie się wyrwać.
Vader to legenda nie tylko polskiej sceny, ale jeden z najbardziej konsekwentnych i najciężej pracujących zespołów deathmetalowych świata. W przyszłym roku nowa płyta, ale do nas przybywają ze specjalnym programem – albumem „De Profundis” zagranym od początku do końca z okazji ćwierćwiecza jego wydania. Ale będzie też coś dla fanatyków amerykańskiego podejścia do death metalu, w postaci wykładu profesorów z Florydy prezentujących swój kultowy debiut „Slowly We Rot”. Obituary przybywają do Krakowa, by wypruć z nas flaki – niech gniją powoli...
Melodyjny, bezwstydnie przebojowy heavy metal? Zapraszamy na występ Finów z Beast In Black, o których muzyce wszystko mówi tytuł ostatniej płyty: „From Hell with Love”.
Coś innego, bardziej nowoczesnego, poszukującego, pod prąd? Witamy w programie mołdawski Infected Rain z charyzmatyczną Leną Scissorhands za mikrofonem.
Organizatorem Mustic Festival jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.
Podział koncertów na trzy festiwalowe sceny jest już dostępny. Występy artystów Mystic Festival 2020 będą się odbywać na Main Stage, Park Stage oraz The Shrine.
DZIEŃ PIERWSZY (10 czerwca 2020)
MAIN STAGE
Judas Priest
Mercyful Fate
Devin Townsend
Amorphis
Infected Rain
PARK STAGE
Heilung
Killing Joke
Katatonia
Alien Weaponry
TBA
THE SHRINE
Mgła
Obituary “Slowly We Rot”
Baroness
Motanka
Baest
DZIEŃ DRUGI (11 czerwca 2020)
MAIN STAGE
Nightwish
Gojira
The HU
Beast in Black
Black River
PARK STAGE
Accept
Mastodon
Sepultura
Bombus
Hentai Corporation
THE SHRINE
Vader “De Profundis”
Witchcraft
Oranssi Pazuzu
Truchło Strzygi
TBA
Szczegółowy plan wszystkich festiwalowych koncertów pojawi się w późniejszym terminie.
Przypominamy o trwającej sprzedaży biletów jednodniowych w nowej cenie 279 zł oraz karnetów dwudniowych - 479 zł. Bilety w powyższych cenach będą dostępne w sprzedaży do 14 maja lub do wyczerpania puli.
Mystic Festival 2020 odbędzie się 10 i 11 czerwca na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie i po raz pierwszy przybierze formę imprezy open air. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz obserwowania nas w social mediach.
DZIEŃ PIERWSZY (10 czerwca 2020):
Judas Priest
Mercyful Fate
Heilung
Killing Joke
Devin Townsend
Mgła
Katatonia
Amorphis
Obituary "Slowly We Rot"
Baroness
Alien Weaponry
Infected Rain
Motanka
Baest
DZIEŃ DRUGI (11 CZERWCA 2020):
Nightwish
Gojira
Accept
Mastodon
The Hu
Sepultura
Beast in Black
Vader "De Profundis"
Witchcraft
Oranssi Pazuzu
Bombus
Black River
Truchło Strzygi
Hentai Corporation
Kiedy: 10 (środa) oraz 11 czerwca (czwartek) 2020
Gdzie: Kraków @ Muzeum Lotnictwa, al. Jana Pawła II 39
Bilety: 459 zł – dwudniowy karnet Early Bird
Ceny karnetów i daty zmian:
Early Bird – 459 zł do 16 grudnia lub do wyczerpania puli
Regular Sale – 479 zł do 15 maja lub do wyczerpania puli
Last Minute Sale – 499 zł do 9 czerwca
Karnety Early Bird na MYSTIC FESTIVAL 2020 dostępne są na:
https://www.mysticfestival.pl/pl
(druki kolekcjonerskie).
Bilety jednodniowe będą kosztowały:
259 zł – w puli Early Bird (do 16 grudnia lub do wyczerpania puli)
279 zł – w puli Regular Sale (15 maja lub do wyczerpania puli)
299 zł – w puli Last Minute Sale (do 9 czerwca)
319 zł – podczas trwania festiwalu.
Zapraszają:
Knock Out Productions
https://www.knockoutprod.net/pl
https://www.facebook.com/productions.knock.out
Mystic Production
https://www.mystic.pl/intro/
https://www.facebook.com/mysticproduction
B90
https://www.b90.pl/pl
https://www.facebook.com/B90klub |
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
|
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
|
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
|
|