Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.
|
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
|
|
|
KLUB FIRLEJ ONLINE - NAJBLIŻSZE KONCERTY,WYSTAWA, WEBINARIUM |
Wrocławski klub Filrej nawet w czasie pandemii ma bogatą ofertę kulturalną. Są to koncerty, wystawy oraz webinaria.
Gerber / Baczyński / Zakrzewski
koncert
Data premiery: 12.06.2020 o godz. 20:00 na stronie
https://www.youtube.com/watch?v=vZw2r4Nf1hY
''Projekt powstał na specjalne zamówienie Firleja. Zaprezentujemy swego rodzaju kolaż złożony z ambientalnych improwizacji, które nagraliśmy na przestrzeni dwóch dni w piwnicach Wyspy Tamka.''
Matylda Gerber jest saksofonistką i kompozytorką związaną z wrocławską sceną muzyki improwizowanej. Podczas dwuletniego pobytu w Londynie prowadziła kwartet jazzowo-post punkowy SIOOS oraz regularnie uczestniczyła w projektach: London Improvisers Orchestra, Skronk i Exploratorio. We Wrocławiu założyła zespół free-jazzowy – Kolega Doriana oraz trio jazzowe – Triology. Obecnie współtworzy kwartet grający muzykę improwizowaną – Ślina oraz zespół jazzowo-funkowy – Sneaky Jesus.
Filip Zakrzewski – gitarzysta, realizator dźwięku, promotor, organizator wydarzeń. Obecnie głównie związany z zespołami Torteks i Ślina.
Filip Baczyński – współzałożyciel i perkusista kwartetu Sneaky Jesus. Na jego styl składają się inspiracje jazzem, hip hopem, muzyką afrykańską i muzyką ameryki łacińskiej Pod aliasem GROOVE PROFESSOR produkuje instrumentalny hip hop, oparty w dużej mierze o sampling płyt winylowych oraz wykorzystując konwencjonalne instrumenty. Na antenie Akademickiego Radia Luz prowadzi audycję jazzową LUZ NOTE oraz audycję jazzowo-funkową Funkademik.
https://www.facebook.com/events/251913109251725/
Sitartronic
koncert
Data premiery: 19.06.2020 o godz. 20:00 na stronie.
https://www.youtube.com/watch?v=vZw2r4Nf1hY
''Niezależnie od tego, czy muzyka stymuluje wzrost roślin, czy bardziej od rocka służy im klasyka, czy indyjskie ragi, jak głoszą niektórzy, jedno jest pewno – rośliny to wyborna publiczność. A publiczność to ta wartość, której muzykowi brakuje najbardziej w przypadku koncertu z domowego zacisza.''
Sitartronic to solowy projekt Tomasza Orszulaka – wrocławskiego muzyka, kompozytora, producenta, multiinstrumentalisty, specjalizującego się w instrumentach strunowych. Wykorzystując tradycyjny indyjski instrument sitar, inspiruje się klasyczną muzyką indyjską, ale stara się umieścić go także w kontekście innych gatunków muzycznych. Bazę brzmieniową instrumentu poszerza o możliwości elektronicznego przetwarzania i zapętlania. Podczas koncertu równoprawną rolę odgrywają również gitary elektryczne i turecki bezprogowy cümbüş. Im więcej strun na pokładzie, tym lepiej.
https://www.facebook.com/events/168905704456076/
„Firlej online” to cykl koncertów specjalnych na zamówienie Klubu Firlej.
Od kilku miesięcy na kanale YouTube „firlejclub” prezentowane są koncerty specjalne polskich artystów sceny niezależnej. Dotąd w koncertach zarejestrowanych we własnych domach i salach prób wystąpili: saksofonista i kompozytor muzyki filmowej Mikołaj Trzaska; klarnecista, lider zespołu Bastarda Paweł Szamburski; kompozytor i improwizator Wacław Zimpel, multiinstrumentalistka Ola Bilińska, perkusista Hubert Zemler, Peter J. Birch, klarnecista i kameralista Michał Górczyński duet audio-wizualny Bartosz Weber/VTR, kompozytor Piotr Damasiewicz, duet Borowski/Gadecki oraz improwizator i kompozytor Patryk Zakrocki. Odbyły się również wyjątkowy koncert dla dzieci zespołu Czereśnie oraz występ zespołu New Cage. Ale to jeszcze nie wszystko.
26.06 – Wilhelm Bras
Wilhelm Bras, czyli muzyk i artysta dźwiękowy Paweł Kulczyński, miłośnik brzmień różnych, eksperymentów i koncertów plenerowych, autor instalacji oraz zapalony budowniczy instrumentów.
28.06 - Mark Tokar z okazji Dnia Konstytucji Ukrainy
Mark Tokar jest kluczową figurą ukraińskiej sceny improwizowanej. To pierwszy ukraiński muzyk, który wystąpił na prestiżowym festiwalu jazzowym w Chicago w 2012 roku.
03.07 – XDZVØNX
xDZVØNx to duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Muzyka xDZVØNx to mroczny synth pop, w którym słychać wpływy takich gatunków, jak cold wave, industrial, techno albo post punk, z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej.
Każdy może wesprzeć akcję „Firlej online”, kupując bilety-cegiełki na stronie internetowe:
http://www.firlej.wroc.pl/
Marcelina Groń
wystawa on-line
Data: 11.06.2020 o godz. 20:00 na stronie FB Firleja.
Marcelina Groń - wrocławska artystka, która tworzy obrazy barwne, ekspresyjne, pełne życiowej energii, młodości i pasji. Każdemu zagubionemu w kwarantannowej rzeczywistości i deszczowej pogodzie, polecamy zajrzeć na kanały Firleja - podzielimy się z Wami radością przebywania z obrazami Marceliny.
Marcelina Groń urodziła się we Wrocławiu w 1990 roku. W 2014 obroniła dyplom na kierunku Malarstwo w pracowni prowadzonej przez prof. zw. Krzysztofa Skarbka na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2011 roku studiowała na mediolańskiej Academii di Belle Arti di Brera. W 2017 roku ukończyła międzywydziałowe studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Od 2014 roku jest asystentką w pracowni rysunku 111 w pracowni prof. Darii Mileckiej. W 2019 roku obroniła doktorat pt. Nieczytelność. Intertekstualność w sztuce.
Kuratoruje-poklatkuje: Małgorzata Grączewska.
https://www.facebook.com/events/625206601447653/
Webinarium #2
Zapraszamy 15 czerwca o godz. 15:00 na drugie spotkanie informacyjne (online) dotyczące programu Bardzo Młoda Kultura - Dolny Śląsk 2019-2021.
W trakcie webinarium będzie można się dowiedzieć m.in.:
- jak wypełnić wniosek? zgłoszenie inicjatywy - jakie wydatki można sfinansować z programu? - jak zbudować budżet inicjatywy? - jak będzie przebiegała realizacja inicjatyw? - w jaki sposób będzie trzeba rozliczyć inicjatywę?
Prowadzenie: Paweł Kamiński (koordynator BMK).
Spotkanie odbędzie na facebooku Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk, w przygotowanym na tę okazję wydarzeniu (zakładka „dyskusja”). Osoby zainteresowane prosimy o kliknięcie "wezmę udział".
Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 to ogólnopolski trzyletni program realizowany i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Na terenie Dolnego Śląska jego operatorem wojewódzkim jest Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu.
Więcej informacji:
Strona "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk"
Strona "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk" na Facebooku
Firlej po woli przygotowuje się do ponownego otwarcia dla publiczności. W lipcu są zaplanowane Dolnośląska Giełda Fonograficzna (04 lipca) oraz Pchli Targ (11 lipca). Szczegóły wkrótce.
Zapraszamy również na stronę FB Kawiarni Sąsiedzkiej, która działa w trybie online i zachęca mieszkańców Wrocławia do twórczej aktywności. Będzie można uczestniczyć w spotkaniach na żywo na Ławeczce Sąsiedzkiej z animatorką Katarzyną Religą oraz w Biblioteczce Sąsiedzkiej z Olgą Szelc. Na stronie Kawiarni Sąsiedzkiej odbywają się także warsztaty online rękodzieła, robienia kolaży, fotograficzne oraz takie, które zostały wymyślone specjalnie dla kreatywnych dzieci.
Więcej informacji o aktywnościach online w Kawiarni Sąsiedzkiej znajdziecie na stronie Firleja oraz na Facebooku.
http://www.firlej.wroc.pl/ |
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
|
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
|
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
|
|