facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Początków projektu muzycznego Jasmeno należy szukać w 2017 roku. Grający na instrumentach klawiszowych Sławomir Nietupski zaczął tworzyć własne kompozycje. Do współpracy pozyskał Andreę Bocarusso (wokalistę i multinstrumentalistę) oraz gitarzystę Piotra Chomicza, grającego na trąbce Roberta Jakubca i wokalistkę Annę Heron. W sesji nagraniowej wzięły też udział: Lecia Louise (australijska gitarzysta i wokalistka) i amerykańska harfistka Gabriela Gutierezz.

Debiutancki album jest inteligentnym i pomysłowym połączeniem różnych stylistyk muzycznych: elektroniki spod znaku new romantic, synth pop, New Age z szeroko pojętym rockiem, a nawet jazzem.

‘’Plankton’’ to sentymentalna podróż do lat 80-tych gdzie transowe, kosmiczne brzmienia syntezatorów są finezyjnie połączone z ekspresyjną grą gitary. Czuć ducha Pink Floyd!

‘’Daydreams’’ i ‘’Life expired’’ przykuwają uwagę dzięki unikatowej, ciepłej barwie głosu Andrei. Piosenki są bardzo chwytliwe i mają, charakterystyczną dla synth popu, naturalną lekkość.

‘’Nothing but illusion’’ to nastrojowa ballada zaśpiewana w duecie przez Andreę oraz Lecię Louise (jej barwa głosu przypomina mi Kim Wilde). Majstersztyk. Błogi nastrój dominuje także w ‘’Precarious and tough’’, z zapadającymi w pamięć refrenami.

Jedną z moich ulubionych kompozycji na płycie jest zbudowana na mocnym rytmie ‘’Sunk in emotion.’’ Pierwsza część piosenki jest dość mroczna, wręcz gotycka. Druga ma bardziej ‘’jasny’’ charakter.

Na płycie wyróżnia się ‘’Temptation in vain’’ – piękna i mieniąca się różnymi barwami dźwiękowymi piosenka (liryczne partie harfy Gabrieli Gutierrez), z kapitalnie budującą nastrój, jazzującą grą trąbki Roberta Jakubca. Słuchając jej można naprawdę odpłynąć lub odfrunąć gdzieś w nieznane…

Zaskakuje ‘’Reptile’’ (zwłaszcza chóralnie odśpiewany początek), który potem przeradza się coś w stylu elektronicznej psychodelii. Wiele uroku ma w sobie ‘’Liquid paradise’’, który zaczyna się w podobny, baśniowy sposób jak ‘’Shine on you crazy diamond’‘ Pink Floyd. Potem kompozycja nabiera już bardziej synth popowego charakteru.

Album wieńczy ‘’Ghost in mono’’ – zbudowana na pastelowych brzmieniach instrumentów klawiszowych i kojących dźwiękach gitar (także akustycznych). Szkoda, że to taki krótki utwór….

Mimo różnorodności stylistycznej debiutancki album Jasmeno brzmi bardzo spójnie. Grupa ma łatwość w tworzeniu melodyjnych i zarazem przebojowych kompozycji o szerokim spektrum brzmieniowym. Naprawdę warto posłuchać!
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?